| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema si acum plang.Am fost impreuna cu un baiat pe care il placeam si el ma placeam pe mine.Doi prieteni buni mi-au zis ca nu ma place si ca ma minte.Baiatul de care imi place m-a intrebat daca vreau sa mai continuam si colegii mei au zis sa zic nu ca sa ma conving ca nu ma iubeste.El de fapt ma iubea dar ei au zis sa zic "nu" stiind ca nu voi mai fi cu el.Acum vreau sa ma impac cu el dar nu vrea. Zice ca nu e pregatit, ca e timid etc.Cum sa fac sa-l recastig?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te-ai lasat prostita de doi prieteni care de fapt nu ti-au fost prieteni adevarati si acum suporti consecintele, data viitoare poate vei invata din greseli.

| Doηηa a răspuns:

Îți spun doar un singur lucru: În viața ta, niciun bărbat nu-ți merită lacrimile dar mite băiețas, pe bune...nu se merită!
Capul sus, fii demnă...dă-i naibii.
Și nu mai fă ce-ți spun alții că nu trăiesc ei pentru tine!

| LineGuide a răspuns:

In primul rand ai facut o greseala capitala ca i-ai lasat pe alti nepriceputi sa-ti umble si sa-ti schimbe lucrurile in relatie, iar lucrul pe care vreau sa-l accentuez e ca nu mai exista planuri de impacare totala.
Mult noroc!

| Xenia16 a răspuns:

Ca amica iti spun ca nu ai procedat corect, asa am facut si eu.Si am stricat relatia.Eu nu pot sa iti spun ce sa faci exact pot sa iti dau un sfat care s-ar putea sa functioneze. Daca vrei discuta cu ele intre 4 ochi si spune-i exact ce simti tu, ca ai gresit si ca nu vei mai gresi si ca il vei asculta pe el data viitoare nu asa zisi tai ''prieteni''. Cand un baiat te iubeste poti citi asta in ochii lui, se vede dupa modul in care te priveste si dupa modul in care se comporta cu tine.Succes!

| AlexandraPreda a răspuns (pentru Xenia16):

I-am zis asta dar nu mai vreau sa ne impacam.Ii e rusine ca nu a mai avut o iubita pana acum, ca nu a avut primult sarut etc.

| Xenia16 a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Poti vorbi cu el, ca nu este o rusine este ceva normal toti pana la un moment dat nu am stiut cum e primul sarut sau primul iubit.

| AlexandraRock15 a răspuns:

Bai,tu ai fost cu el impreuna sau cu aia doi? De ce i.ai ascultat? Haa? Daca stai sa asculti pe toata lumea, o sa ajungi ca toata lumea sa isi bata joc de tine! Cand esti intr.o relatie, asculta.l pe el, nu ce zic alti. Multi vor sa se bage in relatii, din nefericire. Nu ii mai asculta data viitoare. Bafta :*

| Brunette67 a răspuns:

Hei, nu ai procedat bine, dar nu te judec. Toti gresim, asta e suntem oameni. Treaba e că nu trebuie sa asculti pe nimeni cand e vorba despre relatia ta. Nimeni nu are de unde sa stie ce simte cel de langa tine cu adevarat. Iar dacă era adevarat trebuia sa aiba dovezi. nu sa-ti spuna doar asa. Baitul si-a pierdut increderea in tine, era si normal. dar vorbeste cu el, arata-i ca ti la el si mai cere-i o sansa. Dacă tot nu vrea asta e. inveti din asta, nu e o tragedie. Capul sus :*