| Catalina1986 a întrebat:

Am 13 ani si prima dat,, am avut un prieten la 11 ani". Problema e ca a vrut mai mult sa-si bata joc, insa eu il placeam si cand s-a desprtit de mine, stiind ca si-a batut joc, mi-am pierdut incrderea in mine! Prietenele mele m-au ajutat sa redevin un pic cum eram inainte, insa acum mie foarte frica sa plac pe cineva sau sa fiu cu el. Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa-mi recastig increderea in mine(acum nu sunt suparata pe acel baiat si suntem prieteni destul de buni).

4 răspunsuri:
| illusion a răspuns:

Mey, daca ai avut un pr de la 11 ani imi inch ca esti o fata frum si sfatul meu e sa te uiti mai bine in oglinda si sa incapeti incredere in tine, doar nu o sa suspini dupa un baiat doar pentru ca iti e frica sa nu gresesti cu ceva, omul din greseli invatawinking

| cucu a răspuns:

Pai totusi ai 13 ani, ce ai vrea sa faci sa stai singura toata viata? crezi ca a fost si va fi singura dezamagire? te inseli vei mai avea multe. 11 ani, prieten? in ce a constat prietenia asta? tocmai din cauza asta este bine sa ai un iubit si sa-ti incepi viata sexuala dupa o anumita varsta, pentru a fii pregatita sa suportzi si dezamagirea si esecul intr-o relatzie.
oricum sa stii ca nu toti baietii sunt la fel de dobitoci asa ca nu ar fi bine sa generalizezi, si cred ca nu ai dc sa nu ai incredere in tine pentru ca u nu ai gresit cu nimic. poti sa incepi sa nu mai fii visatoare si sa ai incredere in baieti abia dupa ce iti demonstreaza ca merita sa ai incredere in ei.

| Little Kid a răspuns:

Incearca sa faci lucruri care iti fac placere...de ex:sa iesi la o plimbare cu prietenele in oras, sa te faci frumoasa, sa te ditrezi, sa nu`i dai de inteles ca iti pare rau si va muri de oftik love struck

succes.:X:X

| Catalina1986 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi.