| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, am si eu o problema, de vreo 2 luni imi place o fata de la mine din clasa, dar acum 2 saptamani a acceptat sa fie impreuna cu unul dintre cei mai buni prieteni de ai mei, acum ca este cu el vreau sa mi-o scot din cap, dar nu pot pentru ca o placeam foarte mult, ajutati-ma si pe mine. Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adda_5780 a răspuns:

Aw. km urat ce s`a intamplat. ce`i drept trebuie sa ti`o scoti din cap pentru ca nu ar fi bine sa strici o prietenie pentru o fata. ai putea incepe prin a o evita la scoala, nu te mai uita dupa ea, gaseste`ti alte activitati, nu asculta muzica trista, in general fa`ti de lucruhee hee. nu e usor sa uiti pe cineva la care tii mult ( mi-a placut de prietenul meu cel mai bun 3 ani. si d abia cand nu l`am mai vazut si ne-am certat l`am uitat.), dar nu e imposibil xD. probabil ca unul din prietenii tai stie faptul ca o placi pe fata respectiva; roaga`l sa te sustina moral gen, daca te distrezi nu o sa iti mai stea capul la ea. poti sa te implici in diferite sporturi sau chestii la care nu te`ai gandit inainte. poti sa mergi prin parc( singur) ca sa iti limpezesti mintea; vazand si alte fete mai frumoase poti sa ii gasesti mai usor defectele, constatand d fapt ca nu e asa speciala. succes big hug

1 răspuns:
| DeNnySsAa a răspuns:

Nu cred ca o sa poti sa o uiti daca te gandesti mereu la ia, da asta e o problema ca ai zis ca esti cu ea in clasa si mai e prblema ca ia este cu prietenul tau. Parerea me este sa-ti kauti alta fata care sati placa cat de cat de ia si poate asa o sa o uiti pe fata aia ca nu poti sa stai toata viata cu gandu la ia laughing o sa ti-o scoti tu din cap pana la urma. Bafta :X:X:*