| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si as vrea cateva sfaturi, deci povestea este cam asa.:.il iubesc de 4 ani., l-am vrut. acum suntem impreuna., noi ne cunoastem de 7 ani, eu am 15 el 18 amandoi virgini, am vrea sa ne incepem viata sexuala!

si as avea cateva intrebari : 1. fiind amandoi vorgini cu prezervativ sau nu?
2. unde? la mine sau la el?
3. multi mi-au zis ca atunci cand o faci pentru prima data neefind experimentata e cel mai bine ca fata sa stea pe spate iar baiatul peste ea. voi ce credeti?
4. o sa imi apara schimbari psihice? sau fizice?
5. asta este special pentru baieti: nu sunt manechin, am putina celulita pe fund si putin burta el m-a vazut doar fara sutien si in blugi, dar parca mi-e frica sa ma dezbrac mai mult cred ca este ceva psihic, mi-e frica de acea privire adica cand ma va analiza de sus pana jos... oare ce o sa zica, mie sa nu il dezamagesc, voi cand faceti sex va intereseaza daca ar sanii mici sau mari sau burta ..sau picioarele foarte subtiri? sau mai stiu eu ce? cred ca eu o iau ca pe un defect faptul ca am celulita su ca am putina burta

Răspuns Câştigător
| 1234abcd a răspuns:

Pai
1.clar cu prezervativ
2.pai depinde unde e mai multa liniste si intimitate(sa nu are cumva sa va treziti ca intra cineva peste voi)daca parintii lui sunt plecati (si stiti sigur cand se intorc)sau daca stii ca esti singura acasa de la 2 pana la 5(astea sunt doar niste exemple)
3.da pozitia asta ii da proritate baiatului(adica el detine controlul si vede exact ce face)+ca e o pozitie comoda pentru amandoi
4.nu faza ca iti apar anumite schimbari dupa ce iti incepi viata sexoala e doar un mit
5.nu sunt baiat dar va cunoasteti de atata timp si sunteti impreuna, va iubiti si vreti sa va incepeti viata sexuala amandoi inseamna ca aveti incredere unul in celalalt si tineti mult la voi si la relatia voastre(in general atunci cand exista dragoste adevarata, aspectul exterior nu mai conteaza)
si sa tii ca barbati un au ochiu asa bine format ca noi femeile...ei nu prea observa celulita(decat atunci cand e exagerat de multa)

multa bafta si sper sa iasa totul bine
si sa nu uitati sa va iubiti

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Dacă te iubește cu adevărat te place așa cum ești. Ai grijă să fie pe bune dragostea lui, nu doar să te aibă în pat. Dacă vrei să o faci cu adevărat o faci, dacă nu nu. Nu uita. E ceva definitiv. Virginitatea nu ți-o mai poți recupera. La 15 ani e cam devreme totuși. Curaj.

| Kristelle a răspuns:

In primul rand este important sa va protejati (chiar daca sunteti aman2 virgini), In al doilea rand ar trebui sa luati lucrurile cu calm...cand faci pasul acesta, nu trebuie sa faci totul ca la carte, trebuie doar sa lasi sa decurga lucrurile de la sine. In privinta "locatiei" nu stiu ce sa zic (ca parintii tai sa nu zica ceva, roaga-l pe el sa vina la tine, li se pare ciudat cand o fata merge acasa la un baiat). Schimbari vor aparea si fizice si psihice. Vei slabi, formele tale se pot definii mai bine, am inteles ca sanii se lasa dupa ce ti-ai inceput viata sexuala. Daca el te iubeste, nu va tine cont de aspectul tau fizic. Iti spun sincer!

| culmea a răspuns:

Esti mica pentru asa ceva.

| Tpu26 a răspuns:

Nu crezi ca esti putin cam mica pentru asa ceva? In primul rand nici nu stii ce e aia iubirea si tu spui ca iubesti de la 11 ani? La varsta ta imi era rusine sa pronunt cuvantul "sex".Ce se intampla cu voi fetelor? straight face