| robertosi a întrebat:

am o problema si chiar nu stiu cum sa o rezolv.
Mie imi place de o fata, cu care am inceput sa stau acum 3-4 luni, intre timp amandoi am devenit prieteni foarte buni, cand i-am zis ca imi place mult de ea, a inceput sa trimita emoticoane gen,big grin,:*,
>:", si m-a intrebat a doua zi daca vin la mall. In aceea zi am fost cu ea si cu inca 2 prieteni dar nu a dechis nici-un subiect. Dupa toate acestea mi-a trimis un mesaj ca i place de un alt baiat din liceu (care il plac toate fetele din acel liceu), dupa acest mesaj nu am mai vorbit aproape 2 zile cu ea, in acest timp intrebandu-ma daca ies afara, daca mai sunt suparat, si de ce nu mai vorbesc cu ea.
Aproape am uitat sa mentionez ceva, de cate ori stam afara seara cand toti intra in casa, ea ma roaga sa o duc acasa, si ca acel baiat (posibil sa aiba o iubita daca este iubit de toate fetele din liceu).
As dori sa stiu daca as putea sa am vreo sansa la ea.

Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Roxanaღ a răspuns:

Normal ca ai sanse la ea. De acel baiat este doar atrasa si probabil ca arata mai bine ca tine.ma refer la fizic. Parerea ema este ca pe tine te iubeste si nua r trebui sa renunti la ea. O sa isi dea ea seama mai tarziu. Dar tu fa-o sa inteleaga cine este acel baiat. Lui ii place ca toate fetele sa umble dupa fundu lui si sa fie cel mai tare din parcare. Am mai cunoscut astfel de cazuri.
Cel mai important nu te da batut. O sa ii para rau si ei putin mai tarziu.
Multa bafta!:*

| alexsz95 a răspuns:

Buna, cred din punctul meu de vedere ca intre voi doi exista o stransa legatura de prietenie. Dar totusi daca iti doresti ceva mai mult iti pot da cateva sfaturi pentru a o cuceri : 1 cand iesiti impreuna, prinde.o dupa brat fara rusine si vorbeste cu ea 2 cand vorbiti pe mess intreab-o mereu ce face cum se mai simte etc. ascult-o intotdeauna si dai dreptate, zambestei si invit-o in oras, achita tu plata la ceea ce ati cumparat. Si inca ceva daca o ingori cateva zile, atunci ea te va dori mai mult si va veni la tine ...Bafta happy

| Bianca598 a răspuns:

Sigur poti avea sanse, daca i-ai spune ca tii la ea si ca o placi, probabil se va gandi mai bine si va dori sa fie cu tine, nu cu acel baiat, care probabil are si iubita... Dar posibil, te poate vedea doar ca pe un bun prieten, in care poate sa se increada, eu spun ca ai face bine daca i-ai marturisi ca o placi. Nu renunta, vorbeste deschis cu ea, fata in fata si vei vedea cum va reactiona. Sper ca te-am ajutat.

| Papusika1Mika a răspuns:

Asta la sigur, sansele sunt mari!