| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa va rapiti putin din timpul vostru pretios si sa imi dati si mie un sfat...
E vorba de un baiat. Ne cunoastem de la gradinita, desi e cu 2 ani mai mare decat mine. Pana vara asta nu am prea vorbit, el fiind plecat la liceu intr-un alt oras in timpul saptamanii (amandoi suntem din acelasi sat, iar pana sa mearga el la liceu, mergeam la aceeasi scoala; anul viitor, merg si eu la liceu, in acelasi oras ca el ).
Sa revin la subiect... Vara asta am fost amandoi la aceeasi nunta, unde el a dat semne ca ma place. El se intelege foarte bine cu prietena mea cea mai buna si de la ea am aflat ca el are prietena, de fapt. Peste aproximativ 2-3 saptamani, am fost la o alta nunta, fiind si el invitata, din nou. De data asta, el mi-a dat sacoul lui cand ieseam afara, ma tinea de mana la masa, iar cand m-a condus acasa, m-a sarutat.
Urmatoarea saptamana eu am fost plecata in tabara, iar in week-end, cand ne-am intalnit, am stat in parc cu el, dar erau si niste prieteni conuni, el fiind mai distant si neaducand deloc in discuie ceea ce s-a intamplat cu o saptaman in urma. Peste 2-3 zile, i-am trimis un mesaj pe fb cum ca ar trebui sa discutam despre ce s-a intamplat la nunta. Am vorbit la telefon si mi-a spus ca el s-a despartit de iubita lui si nu exista cale de impacare si se teme sa nu se mai intample asta. Dupa aceasta convorbire, nu am mai vb cam o saptamana, cand l-am sunat eu, dar n-a raspuns. Intre timp, prietena mea cea mai buna l-a intrebat daca simte ceva pentru mine. El i-a spus ca sunt o fata extraordinara si ca orice baiat s-ar indragosti de mine. In seara cand a discutat cu prietena mea, m-a sunat sa clarificam lucrurile, dar nu i-am raspuns. Peste vreo 2 zile am aflat si eu despre discutia lor. Atunci, l-am sunat, dar n-a raspuns. Mi-a trimis mesaj a doua zi si am stabilit sa discutam in sera respectiva, dar eu am adormit inainte de a-mi da el mesaj. Am mai vorbit apoi la telefon, tot la 2-3 sapatamani, dar nu am mai deschis niciunul subiectul despre ce se intampla intre noi. Acum, dupa ce nu am vorbit de aproape o luna, i-am trimis un mesaj, dar el nu mi-a raspuns si nici nu m-a sunat, ceea ce nu se intampla de obicei.
Oare sentimentele lui pentru mine au disparut?
Ce as mai putea face sa-l recuperez (nu cred ca e cel mai bun verb, dar altul mai porivit nu gasesc) si sa fiu impreuna cu el, avand in vedere ca saptamana viitoare e ziua mea si as vrea sa-mi fie alaturi?
P.S. El este un baiat foarte timid.

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta, de ce va complicati ma copii atata voi trebuie sa zburati din floare in floare ca albinutele nu asa, halele maica sfanta lasa-l in pace altfel chem politiA

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E adevarat ca profii si-o trag intre ei in camere in tabara?

| RAY a răspuns:

Vorbeste cu el daca te respinge te mai place daca nu inseamna ca numai te place, daca e asa timid poate va fugi de tine

| neutrino a răspuns:

Nu poti recupera pe cineva pe care nici nu l-ai avut. Mai asteapta inca o nunta, unde sa vina si el, si poate te va saruta din nou. Pentru ziua ta de nastere, roaga-l sa-ti fie partener de petrecere, daca acest lucru este posibil.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca sentimentele de iubire care le-a avut pentru tine au disparut si acum este cu alta fata cu care se iubeste cu adevarat.

| R0R0 a răspuns:

Spune- i deschis ce simti. Daca e singur, cred ca te va intreba daca vrei sa fiti impreuna.Iar tu vei accepta, desgigur.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ce poveste complicata ai tu acolo... Eu zic ca prietena ta iti poate fi de ajutor. Spune-i sa se intalneasca cu el, gateste-te si tu mai sexy, va vedeti toti 3, le spui ca nu poti sta mult ca ai de mers undeva. Dupa ce pleci prietena ta ii spune "pentru tine a venit sa stii, sa te vada". Ori te contacteaza el, ori tu va trebui sa mai faci un pas.O sa-i spuna la prietena destule detalii sa stii atunci ce ai de facut.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Eu cred ca el si prietena si-o trag

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Daca ea nu ii ofera ce vrea el cu siguranta o sa gaseasca la prietena ei ceva mai bun. laughing))))

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Exact doar nu va fi fraier sa stea dupa ea cand poate avea oricand o bucatica de carnita

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

laughing))))