| crinutza76c a întrebat:

Am o problema si tare as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi. Acum intr-o seara am iesit cu prietenul meu si niste prieteni la un local. Ne-am asezat la o masa si la masa alaturata erau 2 tipe si iubitul meu a inceput sa isi tot intoarca capul spre ele, pe mine nu ma mai baga in seama se uita insistent si nu doar o data isi intorcea capul fregvent.M-am simtit ultimul om simteam cum fuge pamantul de sub mine e un sentiment foarte neplacut sad imi venea sa ma ridic sa plec dar m-am controlat cu greu suntem de un an si 5 luni impreuna si acum a fost prima data cand l-am vazut facand asta si se uita la mine asa ironic zambind vedea pe fata mea ca l-am vazut doar va dati seama aveam lacrimi in ochii

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Ok haide sa gandim totusi logic.Prietenu tau poate face asta di multe motive.Vad ca e la moda sa dai cu aceeasi moneda. Poate ai gresit cu ceva si facea asta ca sa te vada cum te oftici.Pe de alta parte e posibil ca una dintre acele fete sa fi fost fosta sau o fata cu care a fost mai de mult pe care incerca sa ii arate privindo ca e cu tine si ca e ok.Si eu odata am facut asa cand am vazut-o pe fosta. Avem tendinta sa incercam sa ii facem invidiosi pe fosta sau fostul daca ne intalnim cu ei fara sa vrem.Insa e posibil sa fie si ceea ce zici tu si iubitu tau sa fie un mare nesimtit.Acum trebuie sa te calmezi ca baietii au numai tampenii in cap si e posibil sa se uite la una dar nu ca e atras de aia, ci de felul cum e imbracata, asa mai sexy sau ca e nu stiu cum ceea ce nu are leagatura cu realtia si iubirea care o are pentru tine.O fata poate sa fie sexy dar nu e neaparat o fata cu care ai vrea sa fi ca baiat.Ce crezi ca nu te mai iubeste? Nu ai de unde sa stii asta bazandu-ne doar ca se uita la alea.E aiurea ca te-a neglijat dar daca a facut-o fara se vrea? Noi avem tendinta sa exageram cand ceva ni se pare aiurea si poate ca el nici macare nu si-a dat seama ca te raneste.Ce daca zambea, poate era un zambet de amuzament sau ca stia ca esti mai geloasa si facea asta in mod intentionat. Asta nu inseamna ca nu tine la tine si cred ca ar fi bine sa vb cu el fata in fata si sa nu te ghidezi dupa niste indicii care pot fi gandite si interpretate in multe moduri.

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

E clar ca asta face si cand nu e cu tine. Intrebarea o pun eu: Ce mai cauti langa el? Si de ce nu ai vorbit cu el despre asta? In locul tau imi chemam un taxi si il lasam acolo.

| wolder a răspuns:

Iubitul tau in loc sa-ti dea tie atentie ca esti importanta fiind iubita lui cu care a stat un an si 5 luni, el se uita la unele, niste fete pur si simplu neimportante, sa inteleg ca e atras vizual de alte femei.
Discuta cu el, dar tine minte ca in mintea lui nu mai esti importanta.
Spune-i ce te deranjeaza in particular si vezi cum reactioneaza, dar mai bine te desparti de el pentru ca probabil are de gand sa te insele.

| neutrino a răspuns:

Intrebarea nu am inteles-o, in schimb am inteles ca iubitul tau s-a comportat ca un marlan. La fel, nu am inteles de ce acum esti cu el. In acest caz, nu mai ai dreptul sa te plangi, pentru ca asta inseamna ca tu accepti magariile lui, deci relatia este minunata.

| NameHarris a răspuns:

Hmm. Oare ce pozitie le punea pe alea 2 in imaginatia luilaughing)

| Leerix a răspuns:

Daca de fata cu tine se poarta asa, imagineaza-ti cand este singur! Ar fi bine sa ai o discutie cu el, sa ii spui clar ca te-a deranajat si sa-l intrebi de ce s-a purtat asa, chiar atat de nesemnificativa ai ajuns sa fii in fata lui? E clar ca nu te iubeste atat de mult precum il iubesti tu... Nu ii permite sa isi bata joc de tine, daca vezi ca se comporta asa in continuare mai bine te desparti de el, cu toate ca iti va fi greu, dar in viitor cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te iubeasca sincer, sa existi numai tu pentru acea persoana.

| 1cristian1990 a răspuns:

Vad ca toata lumea de aici e suparata pe acest eveniment si propune sa te desparti, nu te grabi! Intr-adevar tu esti iubita lui, ok, am inteles! Nu stiu cat de intensa este relatia voastra, va lipseste ceva, v-ati certat, nu te mai place, e distant, rece? Daca nu e nici una din cazuri, nu e mare lucru ca s-a uitat dupa alte fete, tine de EGO-ul tau si cat a fost el de constient in acel moment sa te respecte! Ideea e ca barbati sunt atrasi de toot ceea ce le place vizual mai ales! Si mie imi place sa ma uit dupa o femeie frumoasa daca o vad pe strada, sa fim seriosi, vrei un poponar langa tine sau un barbat? Nu e frumos ce a facut, dar poti si tu ierta daca spui ca aveti un an si ceva impreuna, poti discuta cu el, nu fi geloasa in viitor cand se va uita pe strada dupa o fata si tu il vezi cu coada ochilor...De la o privire, pana la fapte e o cale destul de lunga si necesita mai multe! Nu sunt eu intre voi sa imi dau seama exact dar poti cantari si tu daca nu mai vrei sa stai cu el din cauza ca s-a uitat dupa alte fete sau e loc de comunicare si incearca pe cat poti sa nu il inchizi intr-o cusca cu gelozia si cu prea multe reguli, in felul acesta, despartiti-va! Succese!

| 1cristian1990 a răspuns (pentru 1cristian1990):

Ii dau dreptate intr-o mare masura lui Danysan! Va rog fetelor nu va mai faceti atatea imaginatii! Recunosc ca mai sunt si baieti gelosi! Analizati mai concret lucrurile!

| Iyulia3712 a răspuns:

Eu in locul tau ii turnam un pahar de apa in cap si plecam imediat de acolo. Asa cum a spus si Alecsandraaaa nu mai sta pe gânduri si desparte-te de el pentru ca daca nu o faci acum, asta va deveni o rutina si tot tu vei avea de suferit in final. Deci lasa-l tu prima ca sa nu o faca el înainte.

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Daca face astfel de lucruri, nu te respecta. Si cand intr-o relatie nu exista respect, se duce absolut toata "dragostea"