| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU Va salut si va pup pe toti care imi cititi mesajul si imi raspundeti fara glume proaste! Am si eu o problema ciudata. Rog Seriozitate! As avea nevoie de un raspuns de la voi.

M-am inscris la Scoala de Soferi si am intalnit un Roman acolo. Este de treaba simpatic, zambaret si educat. Ne cunoastem de 2 Luni.

Am sa va povestesc despre cum se comporta cu mine ..sa imi spuneti daca vrea ceva sau daca vrea doar Sex.

A mai fost o Albaneza la curs cu care se intalegea bine si vorbeau limba lor. Ea insa nu a ramas mai mult de o luna. A parasit cursul el insa a ramas. Dupa vreo Saptamana el se lega de mine. Pur si simplu. Imi spunea hey cf?! Mereu cand vorbeste cu mine imi pronunta numele. Eu m-am asezat in ultima banca ca de obicei acolo imi este locul iar el s-a asezat in fata mea aproximativ o luna a stat aproape de mine pe urma s-a mutat in fata. Mereu ma intreba ce mai faci?! Ai nevoie de ajutor?! Ai inteles ceva!? Venea une ori se aseza in fata mea si ma privea in ochi si cu o voce lenta ma intreba ce faci? Ai invatat? Eu ii raspundeam inapoi cu acelasi ton. Nu statea mai mult de 10 secunde si pleca. Cand plecam de la curs eram pe coridor imi punea intrebari prostesti cum ar fi ca Orasul in care stai nu e acolo sau nu e vecin cu Orasul acela!? Etc ii spuneam Nu si de 2-3 ori imi spunea sigur nu e ...chiar nu ii?! In gandul meu am spus asta ori ii prost ori se face! Cand am ajuns sa ies pe usa imi tinea usa cand am ajuns la masina eu mai aveam de mers 2-3 metrii pana la masina ma astepta al meu striga dupa mine Ciao Shophia si logic ca am salutat si eu inapoi.

Dupa o luna s-a mutat in prima banca dar s-a pus la Margine ca si eu stau la margine ca sa se poata uita la mine. In ore cand radeam se intorcea ma privea si radea si el. Eu sunt genul de persoana deschisa, rebela, distractiva am multi prieteni.

Nu stie prea multe despre mine si nici eu despre el. Si el are un obicei sa se intoarca des cu fata catre mine si sa ma priveasca aprox 20 de sec dar ma priveste direct in ochi si imi zambeste cu gura pana la ureche. Dupa parerea mea un Barbat nu se uita pur si simplu insistent la o femeie daca nu vrea ceva sau daca nu o place. Nici un Baiat din clasa nu face gesturi de genu. El este singurul care ma priveste asa are momente cand apleaca capul pe o parte si baga o mana sub cap si zambind se uita la mine. In pauza iese in coridor si se leaga de mine cum ar veni Anastasia ce faci?! Ai stiut tot la test?! Cum ti-a mers ziua. Mie incepuse sa-mi placa de el nu i-am spus nimic si nici nu i-am aratat. El se comporta ciudat. Dupa ce m-am despartit de al meu i-am spus ca il iubesc intr-un mesaj pe Facebook sunt genul de persoana timida si nu pot sa spun in fata. Prima data i-am scris ca o fata din clasa te place. A spus pe mine ma place!? *.* cine?! era curios sa afle si bine inteles ca nu am dat nume eu ma refeream la mine. A spus ca nu il intereseaza, am spus OK atuncia am lasat sa treaca 2 saptamani pana la Vacanta de Sarbatori sa intru in vacanta si sa vorbesc cu el Online. I-am scris pe Facebook imediat in seara aia cand am scapat de la scoala. A citit mesajul si a raspuns imediat cu Oh *.* asta nu e bine. Trebuie sa te controlezi cu asa ceva. Eu i-am scris ce am simtit am fost sincera. Dupa Vacanta el stia ca il iubesc ca i-am spus se comporta diferit numai era Gentalmen si asa deschis cu mine. Dar continua sa ma priveasca. Si eu simteam ca ma fierb cred ca eram culori forescente la fata. Se uita la mine 20 sec ma privea zambind si imi facea din ochi. Eu credeam ca e un Macho care cu toate face asa. Cu nici una din clasa nu se comporta asa doar cu mine.Glumeste rade dar cu mine se comporta diferit un pic. Dupa i-am scris intr-o Vineri ca de ce te uiti asa la mine?! Nu e ceea ce cred eu! Nu?! A spus nu nu sa nu intelegi gresit ma uit Normal. Mie una nu mi se pare ca se uita normal. Un Barbat care se uita normal nu se comporta asa ciudat. Nu te priveste asa pur si simplu ceva este in privirea lui. Bun nu am mai spus nimic dupa o vreme i-am scris de ce ma privesti asa stii bine ca te iubesc de ce imi faci una ca asta. Si dupa aia a mai rarit cu privitul dar nu mi-a raspuns la mesaj. Nu stiam nimic daca ma place sau nu, nu stiam ce sa fac. M-am impacat cu fostul si am schimbat relatia pe Facebook si el a vazut. Si s-a schimabt extrem e ciudat numai ma priveste foarte rar si serios..asa cateva secunde numai vorbeste cu mine. Doar se mai intoarce uneori in pauza si ma intreaba e totul in ordine?! Se uita cateva secunde si gata. Vorbeste cu amicii lui.

il vad doar de 3 ori pe Saptamana 3 ore.

Am nr lui de telefon si Facebook-ul lui.

Intr-o noapte am visat ca eram impreuna si intr-o alta noapte am visat ca mi-a dat o foaie in ore si pe foaie scria un text lung din care doar un rand am citit si m-am trezit spunea ca zambetul meu la fermecat.

Inainte cand stateam in fata mea adica in spate...el statea in penultima banca ....si eu in ultima cand primeam foi sa facem in grup se intorcea la noi si facea cu noi. Eram 2 Fete si vorbea prostii si se uita la mine si zambea.

Cand facea ceva sau era ocupat si ii spuneam sa vina putin lasa tot si venea la mine sa vada care e problema.

Nu e genul ala de nesimtit. E dragastos cu toti.

De cand a aflat ca il iubesc s-a schimbat. Cum spuneam inainte ma privea lung in ochi si zambea cu gura pana la ureche facea din ochi si se intoarcea. Si in ore la fel. Eu sunt rusionoasa si nu pot sa fac eu primul pas sau sa ma bag in seama. Cand era gata scoala si ieseam pe coridor ma privea si zambea. In pauze cand vorbea cu mine stateam fata in fata ma privea in ochi si zambind imi vorbea si nu extrem de tare cu un ton ridicat sa se auda pana la colt. Eu cred ca s-a speriat nu se astepta ca eu sa il iubesc poate nu a stiut cum sa reactioneze ce sa zica. Era foarte atent cu mine si daca cineva se lega de mine intervenea spunea sa ma lase in pace. Eu rad mult la scoala sunt genul de persoana vesela care rade mult.

Acum 2 zile i-am scris pe Facebook un Mesaj la care el nu a mai raspuns l-o citit dar nu a spus nimic.

Am scris ca suntem Oameni maturi si putem vorbi deschis despre ori ce. Te-ai schimbat mult de cand am schimbat relatia pe Facebook. I-am spus ca nu merge bine relatia si ca m-am impacat cu fostul sa uit de el, am incercat sa nu ma mai gandesc la el. Dar il iubesc si nu pot ori ce as face el stie ca il iubesc si i-am spus ca tu nu te uiti pur si simplu la mine doar asa. Un barbat nu se uita la o femeie pur si simplu ca asa ii vine. Ceva e in privirea ta si raspunsul il pot afla doar de la tine. Esti un baiat frumos cu un caracter bun, nu esti ca un idiot cum sunt unii Barbati. Nu stiu de ce am ajuns sa te iubesc poate am ajuns sa te iubesc pur si simplu dintr-un motiv sau poate chiar m-am indragostit de zambetul tau si de felul tau de a fi si de ce sunt eu cand sunt langa tine. Ma simt bine langa el in preajma lui. Nu a raspuns la mesaj. Nu am mai spus nimic si a fost online a citit dar na. Poate nu stie ce sa raspunda. Mie clar ca are sentimente pentru mine. Si nu-s tie cum sa reactioneze. Dar parca totusi nu sunt chiar asa inclara daca ma iubeste sau daca nu stie ce vrea ce simte sau nu ma place face misto. Eu sunt o Fata grasuta, dar cum am spus am multi prieteni ies in cluburi, merg la fitness si Kickbox avem aceea activitate, multi baieti ma plac si nu ia nimeni in considerare kg in plus stiu sa ma comport. Si stiu ce vreau de la viata. Nu stiu ce l-o atras la mine. Cand radeam ma privea si radea si el cu pofta. Multi baieti din clasa ma plac. Cand glumeam in pauze vu baeitii si radeam se uita la noi zambind.

In ultima vreme numai raspunde deloc la mesajele mele. Ma privea insistens nu stiam ce sa fac unde sa ma uit.

O colega i-a spus hai inapoi unde ai stat inainte in penultima banca si el a spus nu nu lasa. E ciudat comportamentul lui. Eu asa stiu ca contactul vizual are un rol mare.

Ma privea in ochi des si zambea si cand vorbea cu mine vorbea zambind si ma privea doar in ochi.

Oare ma place si el si nu stie cum sa spuna sau poate nu e pregatit?!?!?!

la scoala il las in pace nu ii zic nimic. Acuma sunt singura si el stie si sa vad cum o sa se comporte saptamana ce vine! Of nu stiu cum sa ma mai comport cu el.

A fost ziua lui nu acum cateva zile si am vrut sa ies cu el si ma sters de pe Facebook si din telefon si numai dau de el. La curs nu vine mereu si nici eu nu merg mereu ca lucrez.
El are Nevasta si 2 copii si nu stiu daca se joaca cu mine sau ma iubeste.

Multumesc pentru raspunsuri!
Dau Funda :*

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) Pacat de sufletul care sta linga tine, pe care l-ai lasat, si la care, daca ai vazut ca nu merge cu altcineva, te-ai intors. De parca ar fi jucaria ta, sa faci ce vrei cu ea. Inteleg ca pentru el nu ai nimic, odata ce te-ai indragostit de tipul din poveste, si ma intreb de ce il mai tii pe linga tine
2) Daca toata povestea e adevarata, se numeste simplu flirt, odata ce el e insurat si are copii. Tu indragostindu-te, complici situatia. Daca i-ai fi raspuns doar cu priviri dragastoase, cu iesiri in oras, se termina totul, frumos sau nu, pentru tine, frumos pentru el oricum ar fi fost, intr-o camera de hotel, sau undeva la un prieten de-a lui acasa, cand prietenul era plecat special pentru asta (intelegi tu). Dar atunci ar fi fost mai mult decat un simplu flirt.
3) Asa cum s-a mai zis deja, toata chestia asta are iz de telenovela...

| MihaelaDart a răspuns:

Un barbat casatorit care da ocheade la alte fete, sa stii ca acesta este pentru a avea o relatie bazata numai pe sex, nicidecum pe ceva serios. Ar trebui sa-ti iei gandul de la el si sa nu intri in viata omului, caci nici tu daca ai fi tu la randul tau cu cineva si al tau te inseala nu ti-ar conveni sa mearga pe la alte fete.

| mihai69 a răspuns:

Dacă el are nefastă şi tu ai partener, sincer nu văd rotul întregii poveşti de mai sus.

| sofisis a răspuns:

Eu am citit tot si...wow
1. E insurat
2. Are si copii
3. Cum papucii mei sa ii spui ca il iubesti? Pe baza a ce il iubesti? A unor priviri aruncate hai-hui?
4. Ii spui ca il iubesti dupa care te impaci cu fostul...super!
Pe scurt: probabil te voia de amanta dar daca tu te-ai amorezat, clar ti-a dat cu flit. Din asta tu trebuie sa intelegi asa : NU te bagi in casnicii, nici macar in alea care dupa spusele lor nu merg. NU spui cuiva ca il iubesti cand tu nici macar nu il cunosti
NU spui cuiva "te iubesc" dupa care te combini cu altul.
NU mai citi semnale aiurea (un barbat te poate place sau poate simti atractie fata de tine si fara sa faca nimic in acest sens ).
NU mai sta dupa el. Fa-ti viata si gaseste-ti ocupatie.
Toata faza e absurda, imatura, stupida etc.

| Necunoscut112 a răspuns:

Am citit doar "el are nevasta si doi copii". Dacă nu cumva esti o zdreanta, nu te-ar interesa dacă te place sau nu un astfel de bărbat. Cam ce ai vrea tu, să îşi părăsească soţia şi copiii pentru tine?

| HadesSs a răspuns:

Ti-a trebuit un pic sa scrii km astia laughing

| sweetangels a răspuns:

Stii cum stau lucrurile, nu vreau sa te jignesc (departe de mine gandul asta) dar facea joculetele astea (se uita la tine si zambea) doar pentru ca dintre toate tu erai cea mai putin care ar fi dat de banuit/ ar fi prezentat o amenintare pentru casnicia lui. Gen, wtf nevasta, doar nu crezi ca cu tipa aia grasuta as putea avea eu ceva! Ma intelegi. O fi vazut si ca esti genul de fata cu multi prieteni si asta iarasi i-a insuflat ideea ca ar putea fi si el AMICUL tau, ca stii de gluma, ca esti de gasca, etc. De aceea si refuzul lui, de aia si comportamentul ciudat pe care il are pentru ca in urma mesajelor date de tine pe Facebook se simte vinovat si penibil ca te-a facut sa interpretezi actiunile lui asa + sa te indragostesti de el! Data viitoare deschide ochisorii si nu te mai indragosti de oricine, lasa-l pe el sa iti spuna te iubesc (oricat de drag ti-ar fi tie de el), nu ceda tu prima, ca uite ce se intampla...Bafta!

| cyupaku a răspuns:

A citit cineva toata telenovela? eu nu

| GeorgecelMare a răspuns:

Iti vreau binele? Vinerea care vine persoana care o iubesti va fi intr-o relatie cu tine. Profesoara ta de romana o sa stea acasa pentru 2 saptamani o sa primesti un cadou special In sportul tau o sa castigi mereu. Daca nu-l trimiti la 15 persoane se va intampla invers! Acest mesaj este din 2003 in calatorie, nu rupe acest lant!