| Angel001 a întrebat:

Buna TPU am o problema,stiu ca întrebarea o sa para aiurea,e vorba de iubitul meu,el vrea sa ii fac si eu gesturi de iubire,sa vadă cat îl iubesc,iar eu. Ei bine,ce as putea sa ii fac? (gesturi),îl iubesc,nu vreau sa-l pierd,sunt o fire prea timida,nu stiu ce sa mai fac, doar plâng in camera... Va rog sa mă ajutati
Funda!(fără jigniri va rog)

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Cel mai mult conteaza ca il iubesti. Gandeste-te la gesturi simple,nu cadouri scumpe si neimportante. Trimite-i o scrisoare, fa-i un breloc cu o poza cu voi, scrie pe ultima foaie a unui caiet de al lui, daca poti, ca il iubesti si te semnezi. Trebuie sa te gandesti la lucruri simple care il vor sensibiliza si care ii vor placea mult.succes:*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii trimiti un mesaj iubitor pe neasteptate, ii strecori in portofel un mic mesaj de iubire, ii faci o prajitura sau mancarea preferata, ii cumperi un mic obiect si ii scrii o dedicatie, il asculti cand e trist sau nervos, nu il cicalesti niciodata, ai incredere deplina in el si ii arati asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in ce stadiu este iubirea voastra. Deoarece aceste gesturi pot fi extrem de diferite.Una este o relatie de amicitie, una de iubire si cu totul alta in care a inceput viata sexuala.In orice caz nu vei rezolva nimic daca vei continua sa plangi. S-ar putea ca de la noi sa-ti vina ajurorul cautat si sperat.

| SkyPilot a răspuns:

E suficient ca odata cand sunteti numai voi doi sa te lipesti de el si sa te lasi moale in bratele lui, poate ai remarcat vreodata cum se lasa bebelusii in bratele mamelor cand dorm. Va sti ca ai incredere in el si se va simti tare bine!

| KinderBeeeib a răspuns:

Daca iubitul tau crede ca nu il iubesti,atunci nu are suficienta incredere in tine, si nu prea cred ca te merita. Dragostea nu e intotdeauna ce pare a fi. Daca e doar o iluzie? Iti dau un sfat, gandeste cu creierul nu cu inima, si nu o spun cu rautate, vreau sa spun ca poate baiatul ala nu te merita daca pune la indoiala ceea ce simtiwinking

| raulinho0805 a răspuns:

Parerea mea e ca plansul tau e plansul subconstientului, el subconstientul iti da semnale premergatoare, el stie ce va urma sa se intample.Prietenul tau is doreste sa aiba pe cineva langa el care sa l stimuleze proabil cum o face el cu tine prin gesturi, tachinari, glume iat tu pare ca nu te incadrezi in baremele lui. Tot ce pot sa ti spun e ca timpul le va rezolva pe toate. Tu nu ai cum sa te schimbi pentru el nici el nu cred ca va mai accepta mult desi imi pare rau sa ti spun dar e tipic relatiilor de genul extrovertit- introvertite si eu am avut una asa si n a fost cu hapy end dar iti urez bafta!