| perceive a întrebat:

am o problema straight face. Marti ma voi duce cu o prietena sa cunosc un baiat pe care l-am vazut doar in poze. El mi-a spus ca sunt frumoasa si ca vrea sa ne cunoastem, de aceea eu cu prietena mea vom merge marti dupa-mas sa il vedem la antrenamentul de fotbal.

1.Acum. cu ce sa ma imbrac thinking. Eu m-am gandit la o pereche de blugi lungi, de oarece se anunta ploi, si un maiou turcoaz. si o pereche de balerini albi. E ok?

2. Cum sa ma port? Baiatul este foarte frumos si chiar vreau o relatie cu el. Totul depinde de cum o sa fie marti. Sunt foarte emotionata.

Multsumesc! happy

PS : eu am 14 ani iar el 17 big grinbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Nu te duce!
Daca il cunosti doar de pe internet, e foarte grav. Poate fi unul platit de taica-sau sa te trimita la produs in alte tari, sa te amageasca prin complimente ieftine in care probabil nici el nu crede.
Sa fim seriosi, doar nu crezi ca vrea sa te intalneasca doar datorita frumusetii tale. Sunt atatea frumoase in lume si pe langa el. Si daca vii cu prietena, si mai bine ca mai are o prada usoara.

Si daca are 17 ani, devine extrem de grav. Ce crezi ca vede el la o fata de 14 ani? O poate considera imatura si usor de pacalit. Sau vrea sa o aduca in pat, fara sa se chinuie prea mult deoarece internetul suceste mintile multora. Si recunosc ca si mie.

5 răspunsuri:
| Pustoaicka50 a răspuns:

Jelli ai o problema grava straight facestraight facestraight face crede-ma e destul de matura incat sa gandeasca si nu cred ca e genul ala cmplici lucrurile si ma enerveaza comentariu tau lasa fata sa se simta bine thoaamnee straight facestraight face hai ca sa nu iasa din casa c-o omoara DREaq (scuzati limbaju) si din fata portii poate fi furata daca e asa loool

| miky_9667 a răspuns:

Ok deci nu cred ca e asa de grav cum zice jelli pentru ca si eu am mers cu o fata sa cunoasca un baiat pe care l-a cunoscut pe internet( de fapt prin intermediul unei alte fete care i-a aratat niste poze cu el) si nu s-a intamplat nimic grav. Baiatul avea 16( mare diferenta intre 17 si 16 nu e tongue) si cei doi si-au inceput o relatie... bine s-au despartit dar pana la urma... asta e n-a functionat, diferenta de varsta nu e deloc mare 17-14 ( 3 nu e chiar asa de mult) deci sa nu exageram! si in plus baiatul poate sa fie de treaba si daca nu o sa aveti o relatie cel putin poate ramaneti prieteni si ramai si multumita cu faptul ca macar ai incercat. In legatura cu imbracamintea : e ok nu trebuie sa te imbraci cu cine stie ce chestii, fii tu insati si totul se va desfasura normal > GOOG LUCK kiss

| Papa_7567 a răspuns:

Iara se da jelli cea mai desteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Pustoaicka
Una e internetul, alta viata reala. Pe internet te poti da oricine. In viata reala e altceva. E mai greu sa spui ca ai 17 ani cand ai 27 (de exemplu, nu e cazul aici). Din partea mea sa se duca si dezbracata. Dar sa nu se planga pe TPU apoi : "m-am intalnit cu un baiat pe internet, m-a violat si apoi a vrut sa ma bage intr-o masina si am reusit sa fug dar mi-e frica sa spun parintilor, ce sa fac?"

Eu intotdeauna avertizez la postarile de genul. Nu o voi pupa in dos pentru o funda ca altii.

A propos, mai invata putina gramatica si nu comenta de "a propos" ca este corect daca intentionai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@miky, asa e. Poate sa fie si sa nu fie asa cum spui tu. Oricum, e destul de riscant si decat sa isi puna viata in pericol aiurea...