| uFkDowN a întrebat:

Am o relatie cu o fata de 6 luni. Ea are o fire foarte sociabila si ii place mereu sa fie in centrul atentiei. Unii ar spune uite-o p`aia vorbeste cu toti e "panarama", dar nu e asa. Cand aude vorbe aiurea de la altii, se interiorizeaza si se consuma mult. In prima saptamana a relatiei noastre ea m-a inselat sub pretextul ca nu stia ca vreau o relatie serioasa. Pe parcursul celor 6 luni ea a mai vorbit cu baieti dar nu a fost cu ei dar vorbea foarte deschis cu multe emoticoane de genul pupici sau inimioare. Faptul asta m-a deranjat foarte mult si i-am spus acest lucru la care am primit un raspuns de genul : Am vrut sa iti deschid ochii sa te apropii de mine mai mult. Nu stiu ce sa fac uneori simt ca ma iubeste cu adevarat dar cand apar momente ca astea ma face sa am indoieli. Ce sa fac sa ma impac sau nu cu ea? Ea se roaga de mine sa ne impacam ca ma iubeste mult dar acum nu stiu cum sa reactionez.

Răspuns Câştigător
| baTTLe4uTr a răspuns:

"Unii ar spune uite-o p`aia vorbeste cu toti e "panarama", dar nu e asa"
Bagi tu mana in foc ca ai dreptate? Te-ai arde!

"In prima saptamana a relatiei noastre ea m-a inselat sub pretextul ca nu stia ca vreau o relatie serioasa."
Si ce spui, daca ea voia ceva serios, mai facea asa?

"a mai vorbit cu baieti dar nu a fost cu ei dar vorbea foarte deschis cu multe emoticoane de genul pupici sau inimioare."
Cred ca eu urasc mai tare decat tine emoticoanele cu pupici si inimioare. De fapt nu, sunt sigur de asta!

Iar cireasa de pe tort: "Am vrut sa iti deschid ochii sa te apropii de mine mai mult."
Vad aici numai minciuni. In afara de faptul ca vrea sa te apropie de ea. Acum fa bine si apropiati-va pana cand distanta dintre voi da pe minus.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Alegeti fiecare calea lui.
Ea este prea comunicativa.
Tu esti prea restrictiv.

O sa mearga un timp. Apoi se va destrama. Nu e bine sa pleci pe o poteca care se infunda mai incolo.

| Peaches a răspuns:

Eu cred ca, daca tu vrei sa fiti din nou impreuna, va puteti impaca dar tu va trebui sa-i explici foarte clar ce asteptari ai de la ea, ce accepti si ce nu accepti in comportamentul ei fata de tine si fata de altii. La fel si ea, ar trebui sa-ti spuna ce asteptari are de la tine. Daca veti clarifica chestiile astea, va va veni mai usor. Si daca unul incalca promisiunea, stie deja la ce se poate astepta.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Sa sti ca daca chiar o iubesti, si ti la ea nu prea ar trebui sa fi chiar atat de gelos ar trebui sa o lasi sa continue sa socializeze, dat ex pe mine eu sunt firea mai sociabila dar ia nu zici nimic, normal neintrecand eu masura, dar oricum eu zic sa-i mai acorzi o sansa si chiar sa-i spui ca te deranjeaza ca, intrece masura in anumite momente si daca chiar te iubeste poate se va schimba. Bafta si eu te sfatuiesc sa-i dai o sansa!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Cred ca da, daca o iubesti, impacati'va. Ii spui exact ce te deranjeaza si ea va intelege, daca chiar te iubeste si daca mai vrea o relatie cu tine.

| DulceLup a răspuns:

Du-te tare frate! laughing))
Sa fie sociabila e un lucru bun.
Dar sa fie sociabila si sa te insele... hmm
Asa socializeaza ea?

| petrica0000 a răspuns:

Buna,
din mesajul tau am inteles ca tu nu esti o fire sociabila, deci este nurmal sa de supere gesturile ei atunci cand comunica cu celelalte persoane. si faptul ca se supara atunci cand aude ce spun cilalti dovedeste ca te iubeste. deci, daca te impaci sau nu cu ea este decizia ta, dar daca alegi sa o faci incearca sa socializezi mai nult sau sa incerci sa iti controlezi sentimentul de gelozie.