| Abracadabra22222 a întrebat:

I-am spus fostei mele iubite ca e o usuratica si are un caracter jegos. Am spus exact asta nu am facut-o curva sau panarama. Am spus asta deoarece ea a continuat pe parcursul relatiei noastre sa vorbeasca cu fostii ei iubiti si fostii pretendenti cu care a iesit si s-a sarutat ba chiar ea ii suna video 2 dintre ei fiind in Anglia si vorbind cu ei. Am fost ametit de bautura si furios cand am aflat ca un tip cu care vorbea ea iar mult a fost unul dintre iubitii ei si am facut-o usuratica si ca are un caracter jegos. Mi-a parut rau dupa vreo cateva argumente date de la ea. Mi-a spus ca s-ar fi reimpacat cu mine, ca ar fi sters tot pentru mine dar cica mi-am aratat adevarata fata cand am facut-o asa si sa o uit. Ideea e ca eu o iubesc chiar daca nu mi se pare normal ce a facut, stiu ca am gresit, este vreo sansa sa ma ierte? Chiar daca nu o sa ne impacam macar sa ma ierte.Ea mi-a promis ca inceteaza si mereu o prindeam, s-a jurat ca nu mai are treaba cu ei si ca e totul in mintea mea si cand am prins-o iar ea s-a justificat ca "vorbeste la plictiseala cu ei". Am innebunit dupa atata frustrare pe parcursul relatiei si am jignit-o.Considerati ca am actionat corect sau nu? Ce as fi putut sa fac, nu-mi spuneti sa plec pentru ca nu sunt genul, daca ma doare pe mine sa o doara si pe ea nu sa fiu eu asa si ea indiferenta fata de situatie.Multumesc!

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai procedat bine, ea e o curvà de categorie veche daca tinea legatura cu fostii. E vremea sa te aduni si sa iti refaci viata, nu uita ca femeile sant javre nesimtite numai sa isi bata joc de barbati altceva nu stiu.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca tu stii antecedentele ei, nu ai de ce sa-ti para rau. Ea si-a dat arama pe fata, nu tu! Daca ii lasi satisfactia de a-ti cere scuze pentru cum ai reactionat, te va considera un fraier. Parerea mea e sa o lasi in pace, bine ca ai aflat adevarul acum decat mai tarziu. Mai exista si fete sincere si cuminti. Nici nu ar mai trebui sa o contactezi sa vorbesti cu ea, ceea ce i-ai spus a fost de ajuns. Este viata ei, daca pe acest drum a pornit, cam greu sa se opreasca. Inselatul este o boala, daca te-ai bagat in asta, cu greu scapi din acest viciu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Antecedente, a-ti.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram in mers, nu am vazut ce am gresit. Oricum multumesc pentru observatie, voi edita raspunsul!

| Abracadabra22222 explică (pentru MihaelaDart):

I-am cerut scuze doar pentru ca am facut-o curva, nu pentru altceva, trebuia pur si simplu sa plec dar n-am fost destul de puternic si am jignit-o dupa atatea frustrari pe care mi le-a creat.Am citit raspunsurile si mi-am dat seama ca nu am gresit cu nimic in afara de lucrul asta cu jignitul. Multumesc pentru raspuns iti doresc multa sanatate.

| RAY a răspuns:

Pai si EA e propietatea ta cumva?

| Abracadabra22222 explică (pentru RAY):

Ti se pare normal ca iubita ta sa vorbeasca la telefon sau prin mesaje cu fostii ei iubiti si pretendenti?

| RAY a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Fiecare face ce vrea, cine esti tu sa o judeci, e treaba ei, esti genul de posesiv, care e obsedat ca iubi il inseala si cu umbra ei

| Abracadabra22222 explică (pentru RAY):

Intr-adevar fiecare face ce vrea, dar sa iti spun, mi-a promis ca nu o face, am descoperit mi-a promis ca nu o sa o mai faca, am prins-o iar mi-a jurat ca nu vorbeste cu nimeni si... evident iar am prins-o.Imi cerea incredere dar dupa ce m-a mintit atat de mult tu ai putea sa mai ai? Cand si-a incalcat promisiunile si juramintele pentru ei nu ai intra la idei?

| RAY a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Hai sa iti povestesc ceva, eu am stat cu una vreo 4, 5 luni, am iubit-o foarte mult, era prima iubita, dar eram obsedat de ea, ca na aveam 17 ani, pana cand fata s-a saturat de mine si mi-a dat o pauza in care smechera ti a gasit sa stea cu cel mai bun prieten al meu,isi dai seama ce lovitura pentru mine, dar asta e viata, a crede e o prostie,apoi am avut parte de multe dezamgiri si eu am dezamagit,asta e viata,lor le plac badboy,golani, smecheri, curvari, ca cica sunt atrase genetic de ei, de atunci eu numai cred in povesti de astea, e o credinta falsa atat, iubirea e ca a crede ca luna este un cascaval mare

| Abracadabra22222 explică (pentru RAY):

Inteleg perfect ceea ce mi-ai spus si iti multumesc foarte multe, se aseamana intamplarea ta cu una de a mea. Asa o sa fac, am refuzat sa cred in iubire si credinta pana m-a lovit iar.De acum o sa am grija, o sa fiu mai atent si mai indiferent cand este cazul.Nu o sa mai cred in lucrurile astea, am constientizat si eu dupa ce "m-am ars". Iti multumesc pentru raspuns si pentru rabdarea pe care ai avut-o de a-mi spune din intamplarile tale. Iti doresc sanatate si numai fericire si multumesc mult!

| RAY a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Danke,isi doresc multa sanatate si noroc

| alphagod1 a răspuns (pentru RAY):

Daca nu e "propietatea" lui uite ce se intampla. Eu cred ca intr-o relatie amandoi apartineti amandurora. De aceea se numeste relatie si nu friends with benefits. Fiti barbati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă umbla cu / după alții atât de vizibil în timp ce e cu tine nu vad scopul regretelor tale

| Abracadabra22222 explică (pentru suntserios):

Regret doar ca am injurat-o. Regret ca am iubit-o si eu stau si sufar acum, iar ea este probabil fericita cu altul. Eu beau si o sa ma aleg cu ciroza iar ea o sa fie fericita cu altul sau altii.Nu-mi convine deloc dar nu ma pot oprii sa ma gandesc la ea.Cum ii ziceam unui user care mi-a dat un sfat aici, si daca am 1 minut liber sau ma izbucneste un gand la ea imediat ma gandesc la ea si incep intrebarile sa curga prin capul meu "am fost destul de bun, de ce nu m-a iubit, de ce nu a tinut la mine, de ce mi-a facut asta". Mi-a spus si niste cuvinte dure ca ea a incercat sa ma iubeasca dar nu s-a putut si a spus-o foarte degajat si fara nicio problema si eu am ramas aici ca un prost sa sufar si sa fiu depresiv. Stiu e o prostie dar nu pot sa uit, chiar daca ma vad cu fete sau vorbesc cu ele, tot la ea ma gandesc ori cand sunt cu ele ori dupa ce plec spre casa, pe drum imediat ma iau amintirile. Nu am fost bun niciodata la asta, la despartit, la uitat. Ai vreun sfat pentru mine? Daca da as aprecia foarte mult ca sunt destul de distrus si nu am pofta de nimic, nici la facultate nici la practica nu merg nu pot sa fac nimic cu viata mea in clipa de fata, doar beau foarte mult alcool si ma vad cu tipe zilnic si tot nu scap de obsesia pentru ea. Probabil ca e prea devreme nu avem nici o saptamana de cand ne am despartit. Daca nu ai niciun sfat e ok, eu iti doresc multa sanatate si fericire.

| Freya1 a răspuns:

Eu nu inteleg persoanele ce se complac intr-o situatie si dupa o jignesc.
O fi usuratica, panarama sau cum vrei tu sa zici sau ai tras concluzia.Ce nu inteleg eu e de ce ai stat cu ea? De ce accepti un om pe care nu il placi sau de care nu iti convine si pe urma il jignesti?
Eu cred ca am mai citit intrebari de la tine tot pe tema asta, ca te frustreaza ca ea vorbeste cu nu stiu cine.Dar te-ai gandit macar o secunda ca nu te iubeste, ca te tine asa sa aiba ceva sigur sau ca poate chiar o plictisesti atat de tare incat mai ai nevoie de unu doi sa o satisfaci?
Eu nu te judec nici pe tine nici pe ea, dar daca tot nu va intelegeti plecati fiecare in treaba voastra nu va jigniti si luati de fraieri ca sunteti tineri si cu o viata inainte

| Andreeush a răspuns:

Daca tu stii ca nu este de incredere, ca tine legatura cu fostii de ce iti pierzi timpul cu ea?
Daca asa ii place sa isi traiasca viata tu ce poti face?
Treci mai departe, gaseste o fata care sa te merite.

| Abracadabra22222 explică (pentru Andreeush):

Multumesc pentru raspuns, asa o sa fac, mi-ai mai dat sfaturi bune in legatura cu asta si chiar apreciez. Iti doresc sanatata si multa fericire in continuare.

| OldSoul a răspuns:

Pai si tu pentru ce-ti ceri scuze?
Te pui singur intr-o postura penibila.
Si sunt sigur ca nici nu e prima data cand faci asta.

Fata aia te prosteste...
Renunta la ea.

Fii atent ce ai zis:
Mi-a spus ca s-ar fi reimpacat cu mine, ca ar fi sters tot pentru mine dar cica mi-am aratat adevarata fata cand am facut-o asa si sa o uit.
S-ar fi reimpacat cu tine, adic ea iti face tie un serviciu...
Ca ar fi sters tot pentru tine, ok, dar de ce nu a sters daca tine atat de mult la tine?
Dar cica mi-am aratat adevarata fata cand am facut-o asa:
Tu esti ala care o prinzi ca vorbeste cu fostii ei iubiti, si tot tu esti tapul ispasitor.
Si sa o uit, manipulare de doi bani, stie ca esti disperat dupa ea si ca o sa o cauti iar sa o impaci, ceea ce si faci in momentul de fata.

Deci, fix cand ea e aia prinsa cu greseala, da vina pe tine...
Dupa ce ca vorbeste cu altii, si e prinsa in fapt, tot ea e aia care "Ar fi fost dispusa sa te ierte" pentru ca ti-ai exprimat gandurile.
Ce PLM e asta?

Ea ar fi trebuit sa-ti ceara scuze, sa faca ce a promis ca face, ca nu mai vorbeste cu acei tipi, nu tu sa-ti ceri scuze pentru ca esti barbat si pentru ca e normal sa nu accepti asemenea rahaturi din partea ei.

Esti manipulat la greu in realtia aia.
Mai bine las-o asa, si vezi-ti de viata.
Fata aia e genul de tipa care e in stare sa se culce cu altii doar sa se razbune pentru vorbele pe care i le-ai spus la betie.

Pune capat relatiei cat inca mai ai pic de masculinitate si de orgoliu in tine, daca te mai scuzi mult, nu vei rezolva nimic, ea va face la fel, poate chiar mai rau, si tot tu vei fi gasit tap ispasitor.

| Plato a răspuns:

Sa te ierte!? Dupa ce te-a inselat!? Esti in regula dpdv psihic? Foarte bine i-ai spus, chiar e o panarama ieftina.

| ywar a răspuns:

Cine vorbeste urat despre vechea relatie sau cel/cea care i-a stat alaturi o vreme, inseamna ca se denigreaza pe sine.

| Panamax a răspuns:

Eu cred ca un pahar de bautura te-a facut sa vezi lucrurile asa cum sunt in realitate.

| Abracadabra22222 explică (pentru Panamax):

Intr-adevar, nu trebuia sa o jignesc dar asta a fost, mi-am cerut scuze doar pentru fapta asta ma bucur totusi ca am scapat de legatura aceea cu ea. Era toxica pentru mine.Iti multumesc pentru raspuns si iti doresc multa sanatate si multa fericire.

| Iote a răspuns:

Cand ii spui asa ceva unei fete, te astepti sa te ierte? Apropo, ce i-ai spus, este echivalent cu ce sustii ca nu i-ai spus. Sunt mai multe sanse sa se intoarca la tine din diferite motive, dar nu te va ierta niciodata. Si, de ce te agati de ea daca nu-ti place ce face? Ca sa ai pe cine injosi? Poate mai tarziu sa o si bati? Cum poti sustine ca o iubesti, daca nu-ti place caracterul ei? Macar daca ai sti ce este dragostea. Acum, dupa ce te-ai folosit de ea, vrei sa te si rabuni "sa o doara si pe ea". Nu crezi ca o dor destul vorbele tale? Vorba lui @RAY: nu este proprietatea ta. Nu va fi nici daca o vei lua de nevasta. Nu e un obiect. E om ca si tine. Asa cum e, cu bune si cu rele.

| User23434 a răspuns (pentru Iote):

Te-ai trezit tu expertul curului in relatii si iti dai cu parerea. Tipa e o curva si profita de dragostea lui...iar tu ii iei apararea. Feministe tampite laughing

| Abracadabra22222 explică (pentru Iote):

Sincer nu m-am asteptat sa ma ierte si sa ne impacam. I-am spus asta pentru ca am fost frustrat din cauza escapadelor ei. I-am cerut iertare pentru ca mi-am dat seama ca am gresit.Trebuia sa plec, dar nu am fost destul de puternic, de barbat pentru ca am iubit-o si de asta am ales sa o jignesc, dar nu a fost corect si am realizat asta si mi-am cerut scuze.Pur si simplu caracterul ei nu este potrivit in nicio relatie nu conteaza cu cine o sa fie, doar daca tipul acela accepta asta si ii acorda incredere oarba sau o inseala si el.Multumesc pentru raspuns sanatate si numai bine.

| Iote a răspuns (pentru User23434):

Corect. Si daca el e baiat bun, de ce se agata de o curva? Da din ce spune, el se agata ca disperatul. De ce as fi eu "feminista"? Esti tu cumva "fetita"?

| Iote a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Si tot nu inteleg: cum poti sa o iubesti, daca nu iti place caracterul ei! De fapt, ce "iubesti"? Felul cum iti face poftele? Asta nu e dragoste. Femeia care raspunde dorintelor tale bolnave, poftelor anormale, e dispusa la orice, cu oricine. Daca tu erai normal, iti puteai da seama imediat de asta. Dar tu te-ai complacut, te-ai simtit satisfacut ca o carpa iti satisface poftele cele mai spurcate. Nu stiu ce vorbea cu "fostii". Dar la cum pui tu problema, nu e exclus sa le fi cerut sfaturi. Ori, ce sa-ti mai faca, ori cum sa scape de tine.

| User23434 a răspuns (pentru Iote):

Din ce ai scris mai sus exact impresia asta imi impune mie, nu stiu de ceilalti. Ii dai dreptate dupa ce mai sus spuneai ca el ar fi de vina. Zii placuta!

| Abracadabra22222 explică (pentru Iote):

De unde naiba sa stiu ca ei ii place atentia "fostilor" mult mai mult decat a mea. Abia dupa am aflat si i-am mai dat sanse sa se schimbe pentru ca cum zici tu, asa e moral. Nu mi-a satisfacut nicio pofta, am crezut ca se schimba, am fost doar naiv si prost poate, dar bonlav nu. Ce vorbea cu fostii? Pai cu unul isi daduse intalnire, cu unul s-a vazut la club cand a iesit, evident fara mine, cu unul vorbeste pe camera video ca e prin nu stiu ce tara. Am sacrificat atatea, inclusiv Revelionul am plecat de la o super petrecere sa stau cu ea acasa... am chemat-o cu mine dar nu a vrut, dupa zice tot ca s-a plictisit si cand i-a dat un baiat mesaj, ala avand si prietena sa vina cu el la o petrecere imediat a acceptat.Ok numeste-ma bonlav ca am crezut si sperat ca se schimba cum mi-a promis si jurat de multe ori si ca n-am fost destul de barbat sa renunt atunci la ea dar in clipa de fata sunt foarte depresiv dar totusi astept sa o uit, sa nu ma mai gandesc la ea. Nu m-as mai intoarce la ea dupa ce mi-a facut. Mi-a spus ca a incercat sa ma iubeasca si nu s-a putut si mi-a spus-o foarte degajat. Mi-a aruncat niste cuvinte care pe mine personal m-au distrus, cuvintele de care imi era mie cel mai friga, sa pun suflet, sa iubesc si sa nu fie reciproc.Si problema mea e ca i-am spus daca nu ma place daca nu merge sa mi spuna nu sa ma tina sa si bata joc de mine, ceea ce ea a si facut. O zi buna iti doresc si numai bine nu m-am suparat pe raspunsul tau. Poate ca sunt bonlav psihic. In prezent ma vad cu multe fete dar tot la ea ma gandesc... poate chiar sunt nebun.

| Iote a răspuns (pentru User23434):

Ti se pare ca ii dau dreptate? Ia mai citeste!

| Iote a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Mai copile, nu am spus ca esti bolnav psihic. Doar ca, ai niste dorinte, niste pofte sexuale bolnave. Adica anormale. Voi baietii de azi nu stiti ce e dragostea. Vreti doar sex, cat mai murdar. Asta nu e normal.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Iote):

Ba este normal. Si apropo, pot spune si eu la fel despre tine. Voi muierile din ziua de azi, vreti atentie gratis, vreti complimente gratis, vreti sa pierdeti timpul unui barbat gratis, vreti sa trancaniti aiurea gratis si cineva sa va asculte, gratis, vrei masa gratuita, scoasa in oras gratuit. Nu e normal. Asa si eu, vreau sex. Iar daca tu strambi din nas la sex, vor fi alte 3-4 care abia astepta putin afectiune, fara sa conteste nevoia de sex. Daca tu n-ai nevoie de sex, daca esti frigida, daca nu-ti place sexul, lasa-i pe aia care le plac sa se bucure de el. Sexul e normal. Vreti relatii, desfa picioarele. Altfel nu merita.

| Iote a răspuns (pentru OrdanKarris):

1. De ce "voi muierile"?
2. Atunci, acceptati prostituatele asa cum sunt, si nu va plangeti ca va inseala cu altii. Asta e pretul placerilor gratis.

| PersonajFictiv a răspuns:

Adevarata "usuratica" esti tu, esti o zdreanta cu care sterge pe jos,asta e rolul tau in "relatia" voastra.
Nu e o jignire, nu am scopul asta, dar asa se poarta cu tine si tu accepti si ceri mai mult.
Tot tu sa iti ceri scuze?
Spune-i ca te duci sa scrii o scrisoare lunga in care sa iti ceri scuze, iar ea sa astepte, de fapt...sa mai faca chestii pe la spatele tau si sa te minta ca nu le face, dar asa ca sa nu se plictiseasca.

Multa bafta.

| Abracadabra22222 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu, frate, daca-mi permiti sa-ti spun asa. Mi-am cerut scuze pentru limbaj, nu stiu daca e ok sa jignesti o fata/femeie chiar daca e curva. Recunosc in clipa aia m-as fi intors la ea chiar daca mi-a inselat increderea cu altii, dar acum dupa atatea sfaturi am inceput sa ma gandesc. Ma gandeam sa ma intorc la ea pentru ca sunt prost, recunosc o iubesc chiar daca ea nu. Cand mi-a spus ca a incercat sa ma iubeasca si nu s-a putut am fost devastat, plus "escapadele" ei, m-au distrus emotional si psihic ca am inceput sa ma intreb ce gresesc. Recunosc i-am dat totul pe tava si probabil s-a plictisit, cauta o aventura. Iar eu am ramas aici, singur, in depresie si ma tot gandesc la ea indiferent daca ies cu alte fete in oras si ne apropriem tot la ea ma gandesc. Incerc sa o uit incet incet, acum imi e greu pentru ca despartirea e recenta, nu prea m-am priceput la asta, la faza cu despartirea, mai ales ca am iubit-o imi e si mai greu. Nu prea stiu ce sa fac, daca ai un sfat pentru mine as fi foarte bucuros si as aprecia mult. Daca nu e ok, o sa las timpul sa treaca si sa ma vindec asa cum reusesc eu. Sper sa fii fericit si multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e curva, e corect ca i-ai spus asa. Daca nu e curva, e incorect.

| Abracadabra22222 explică (pentru anonim_4396):

Pai teoretic mi-a inselat increderea si a continuat dupa ce mi-a promis, jurat sa vorbeasca cu ei deci si-a incalcat tot, a calcat in picioare increderea mea pentru ei. Eu am clasat-o fiind asa chiar daca nu a fost corect din partea mea atunci.

| OrdanKarris a răspuns:

Prietene, trebuie sa-ti explic niste aspecte. Ar fi indicat sa mai iei o bautura in timp ce citesti ce iti voi scrie.
1. Din start fata asta nu te respecta si nu te iubeste si nu te-a iubit vreodata. Ea este mult prea tare ancorata de fostii ei si situatia asta asa va ramane. Tu niciodata nu vei primi 100% din ce are ea mai bun de oferit. Daca te respecta si era innebunita dupa tine, facea eforturi sa te incante pe tine, nu pe fostii. Vorbeste cu ei de plictiseala? Pai nu aveti chimie si se plictiseste cu tine, dar te pastreaza acolo ca o roata de rezerva.

2. Genul asta de femei care fac rotatia de la un fost la altul se numeste femeia yoyo. Se combina cu un fost iubit, isi face treaba, se cearta dar intr-aatat de tare incat sa se destrame complet relatia si lasa loc de impacare, apoi pleaca la alt fost si face acelasi lucru cu el. Pe tine te tine mai mult de papitoi, sa aiba o "relatie oficiala" de ochii lumii, in timp ce se delecteaza cu altii, fie prin simpla atentie pe net, sau contact fizic (saruturi, sex pe ascuns etc) Ai dat peste femeia yoyo.

3. Ai procedat extrem de bine ca ai insultat-o pentru ca este o usuratica, o narcisista, o nesimtita si o mincinoasa. Ba mai mult cand ti-a zis "ca ti-ai aratat adevaratul caracter cand ai injurat-o" se traduce in "esti fraierul meu naiv si prost si dintr-o data te-ai desteptat si m-ai vazut cine sunt cu adevarat, dar chiar si asa nu ai dreptul sa zici nimic pentru ca ai fost prost pana acum si dintr-o data te-ai desteptat." Ea este o femeia usuratica dar nu te respecta pentru ca nu ti-ai dat seama de asta de la inceput si pentru ca esti atat de indragostit de ea. Ea stie ca este o usuratica in sinea ei, dar nu va recunoaste niciodata si respecta doar oamenii care ori isi dau seama ca e o usuratica ori nu cad prada frumusetii ei fizice.

4. Sa te ierte zici? Ea greseste repetat si te injoseste iar tu vrei ca ea sa te ierte? laughing)) Pai uite de asta isi bate joc de tine si te inseala la foc automat.Nu stii sa pui limite. Cand te-a inselat prima data, trebuia zbuarata afara. Fmeiea asta respecta doar barbatii care o forteaza sa faca EA eforturi pentru afectiunea LUI, nu invers cum faci tu. Tu esti servitorul ei, si nu stiai asta. Iar ea spera sa nu aflii niciodata, sa nu te prinzi niciodata. De asta te invinuieste ca "ti-ai aratat caracterul real". Pai caracterul ei real care e? Ala de usuratica. Asta nu merita relatie serioasa, doar sex si PA. Fa-ti un bine si rupe contactul cu ea. EA trebuie sa-ti ceara tie scuze, NU INVERS. Grow some balls!

| Abracadabra22222 explică (pentru OrdanKarris):

Am inteles perfect ce mi-ai zis.Raspunsul tau si a altora m-a ajutat super mult.Nu i-am cerut iertare decat pentru limbaj dar nu mai voiam sa fiu cu ea.Inima imi zicea totusi sa mai incerc si recunosc si acum as vrea sa o am langa mine dar mi-a gresit, am iertat-o de multe ori si mi-a promis, mi-a jurat ca se schimba si tot nu a facut-o. Vorbeste cu fostii pe camera, ea ii tot suna, cu unul cu care a iesit si s-a sarutat si-a dat intalnire in vara sau cand vine ala in tara, cu unul a iesit la club fara ca eu sa stiu si evindent eu nu fusesem. Nu stiu daca asa ceva e normal in ziua de azi dar eu n-am reusit sa nu devin gelos si intrebator la comportamentul ei. Singurul meu regret e ca totusi nu trebuia sa o injur, dar probabil facand asta am anulat toate sansele de a se mai intoarce la mine, de a ma mai vrea si in timp, recunosc acum imi e super greu sa o uit. Ies cu 3-4 fete si tot la ea ma gandesc dar poate, sper ca in timp o sa o uit si o sa gasesc una care sa ma intereseze, sa tin la ea dar de iubit nu o sa mai fac greseala asta.E o iluzie m-am fript a 2 a oara o sa incerc sa fiu mai indiferent si sa nu ofer totul pe tava oricat de draga imi este. Fosta mea mi-a aruncat cuvintele de care m-am ferit pana acum, am iubit-o si mi-a spus ca nu a reusit sa ma iubeasca, ca nu s-a putut si a spus-o super degajat, pentru ea fiind nimic si m-au distrus cuvintele alea si am realizat ca totusi am fost un prost, ca m-am aruncat asa cand nu exista dragoste doar minciuni si vorbe goale. Si i-am zis inainte sa avem relatia, daca nu mai simti ceva pentru mine sa-mi zici sa nu pierdem timpul si sa suferim dupa... si uite-ma aici, singur, depresiv si cu intrebarile din capul meu "am fost destul de bun, etc". Sincer nu prea stiu ce sa fac, daca nu beau nu ma simt bine pentru ca ma gandesc la ea non stop. Nu stiu cum sa o uit dar poate e normal acum, avand o saptamana de cand ne am despartit. O sa astept sa ma vindec sa mi treaca, totusi as avea nevoie de un sfat, ce sa fac sa nu ma mai gandesc la ea pentru ca daca continui sa beau si ea sa se distreze cu altii, eu ma aleg cu ciroza iar ea cu fericire.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Tu zici ca ai inteles, dar chiar si acum sui ca daca nu o injurai "mai aveai o sansa". Te exprimi ca si cum ai pierdut ceva. Mai baiatule, citeste cu atentie: TU NU AI AVUT O SECUNDA SANSA CU ASTA. Ea din start nu te-a placut, dar te-a folosit. Nu ai ce sanse sa ratezi. Singura sansa care o aveai era daca din start o tratai la super high sictir, si nici atunci nu era ceva garantat. Ea s-a folosit de tine cat sa nu fie complet singura cat ii mai joaca pe fostii ei pe degete. Nu ai fost nimic altceva decat un mijloc catre un scop, repet UN MIJLOC CATRE UN SCOP. Ea facea tranzitia de la un fost la altul (SCOPUL) iar tu o ajuta-i sa faca tranzitia mai usor (MIJLOCUL). Tu suferi acum pentru chestii care nu existat vreodata. Tu crezi ca fetele sunt niste banci in care daca depozitezi timp, bani, rabdare, dragoste, sinceritate, afectiune, dragoste se va pastra ceva in banca aia. O femeie nu va fi in veci recunoscatoare pentru ce faci pentru ea. O femeie va fi intotdeauna cu gandirea "ce ai de gand sa faci pentru mine astazi", nu mai conteaza ziua de ieri. Ziua de ieri s-a dus, uitata si ingropata. Te gandesti la ea pentru ca te-a jucat pe degete ca o artista. Rupe contactul acum. Te-a frustrat destul. Fa-ti un bine si lasa in urma aceasta... chestie (femeie n-am cum sa-i spun) Oricat timp ai pierdut, oricata dezamagire ai acumulat, oricata frustrare ai dobandit din cauza ei, taie ACUM tot. Pune punct. Femeia asta nu-ti va oferi in veci nici 1/100 din ce i-ai oferit tu. Pune naibului punct si nu mai suferi dupa ceea ce te omoara lent. Daca vrei si esti interesat iti pot da serverul meu de Discord si putem vorbi mai multe daca ai microfon si esti interesat.

| eugeniu2020 a răspuns:

Esti penibil daca vrei sa fii cu asa fata si mai ales sa te ierte, uita de ea si gata!

| Abracadabra22222 explică (pentru eugeniu2020):

O sa incerc, sincer, o sa incerc sa o uit. Imi este cam greu pentru ca cum le spuneam si altora care mi-au dat un sfat aici, oricum sau orice as face, cu oricate fete m-as vedea sau vorbi tot la ea ma gandesc, chiar daca intr-o zi sunt ocupat, daca am 1 minut liber sau ma paleste acel minut imi strica toata ziua si imediat ma uit pe profilul ei sa vad o poza. Sunt distrus, un dezastru acum si nu prea stiu ce sa fac. Daca mi-ai putea da un sfat chiar as aprecia foarte mult. Daca nu o sa incerc sa ma vindec singur incet incet doar ca doare, intr-adevar pentru multi nu e cine stie ce, dar mie imi vine destul de greu sa plec mai departe pentru ca am iubit-o pe idioata aia.