| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de a citi asta,rog sa nu radeti de mine sau sa faceti glume proaste,cine vrea sa ma ajute,ma ajuta si fara haz de necaz!

Am intrat intr-o depresie, nici nu stiu de unde sa incep! sad Am inceput o relatie cu o fata, aproape de aceeasi varsta cu mine (cred ca nu conteaza). Prima luna, nici nu doream sa ies cu ea, dar o faceam pentru ca acasa ma plictiseam, insa peste ceva timp totul s-a schimbat, m-am indragostit dea ea foarte tare si in ziua de azi o iubesc enorm! 6 luni ale relatiei noastre, au mers extraordinar, increderea era maxima, nu era nici o problema, ne certam cate odata putin, insa ne impacam inapoi in 2, 3 minute. Acum totul s-a schimbat si nu stiu ce sa mai fac!
Problema e, ca eu am gresit. Am facut o prostie... nu ca as fi inselat-o sau ceva de genu', dar la fel, ceva neplacut! Ea m-a iertat, insa de atunci nu este asa stransa de mine, nu-mi mai acorda la fel de multa atentie si afectiune...Ma iubeste, nu e genul de fata care sa stea cu cineva doar din interes, insa nu e asa cum a fost! Poate doar in jumate. Nu mai are asa incredere in mine, nu prea doreste sa iesim si chiar cate odata cred ca nu ma mai iubeste la fel de mult! sad Nu vreau sa ma impac cu gandul ca nu o sa fie la fel ca inainte, deoarece fara ea sunt ca si mort, nu as putea sa traiesc fara ea!
Avem 1 an si o luna de cand suntem impreuna, dintre care 6 luni bine, si alte 7 cum v-am spus! sad. Help me! sad

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DNSK a răspuns:

Demonstreaza-i zilnic cat de mult inseamna pentru tine. Tu o cunosti, stii ce-i place, ce-si doreste sa auda de la tine sau la ce gesturi de dragoste de asteapta. Cu rabdare, poti readuce relatia voastra pe fagasul normal. Da-i toata atentia ta, ascult-o, fa-o sa se simta unica si importanta, vorbeste cu ea despre ce-o macina, ce probleme are. Isi va da seama cat de mult iti pasa si poate se va apropia iar de tine indeajuns incat sa iti ofere toata increderea ei. S-a produs o ruptura, e drept. Dar poate nu e iremediabila. Bafta mare!

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

| Himura Kenshin |Citez"Daca nevastata strmba din bot, fa bine si strambail de tot!"

| ChokoX3 a răspuns:

Pai vorbeste cu ea. Spune-i ce simti, fa-o sa spuna ce simte... cateodata singura optiune este dialogul. Poate ai incercat o data si nu a mers, dar daca incerci de multe ori sa vorbesti cu ea, pana la urma o sa vorbeascabig grin