| Alexcux a întrebat:

Am o relatie de prietenie cu o fata din alt oras, vorbim in fiecare seara, ne intelegem bine, in vara asta ne.am vizitat, si probabil ma voi duce la facultate in orasul ei, ca acum am doar 15 ani. Noi ne spunem te iubesc si chestii cand vorbim, trimitem pupici si chestii, deci intr-un fel suntem impreuna. Intrebarile mele sunt: cum imi dau seama daca ea nu mai tine la relatie; cum fac sa nu o sufoc prea tare; am sanse sa fiu cu ea cand voi fi mai mare?
Multumeschappy

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Traieste prezentul si nu te mai gandi la cum va fi peste cativa ani, poate chiar tu vei fi acela care se va indragosti de alta fata

| anss23 a răspuns:

Da,cred că aveţi şanse să fiţi împreună peste câţiva ani dacă,între timp,unul dintre voi nu se va îndrăgosti de altcineva. Unul din avantajele relaţiilor virtuale este că prima oară cunoşti personalitatea unui om şi abia apoi aspectul fizic, deci trebuie să-ţi fi plăcut foarte mult personalitatea acestei fete pentru a ajunge să vă şi cunoaşteţi.Aşa că aţi trecut deja de primul "obstacol".Nu te îngrijora de faptul că o "sufoci", cred că orice fată se bucură dacă vede că îţi place să vorbeşti cu ea şi o faci cât mai des.Şi în privinţa faptului că într-o zi s-ar putea să nu mai ţineţi unul la altul, eu vă sfătuiesc să stabiliţi de acum să fiţi sinceri unul cu altul, şi în momentul în care vă va place altcineva să recunoaşteţi asta, puteţi rămâne oricând amici.Eu vă urez o relaţie lungă şi fericită!happy

| neutrino a răspuns:

Nu ai nici o sansa, dar e bine ca ai un plan.