| Baiattt a întrebat:

As dori cateva sfaturi daca se poate :

. Deci incep sa ma schimb si ii surprind pe toti prietenii mei cu noul comportament ca ei nu ma stiau asa si ajung in situatii de genu:

-Deci fac un lucru pe care nu il faceam niciodata in trecut din cauza fricii si nu imi iese cum trebuie sau deloc si incep sa rada cei din jurul meu, sa ma batjocoreasca pe chestia asta adica sa pic intr-un moment jenant, cum ar trebui sa procedez? Adica ce ar trebui sa fac in timp de exemplu cand rad de mine, sa ma gandesc la altceva si sa nu ii bag in seama asta ar fi cam greu dar... sau sa ii confrunt adica sa ma apar si sa nu par slab sau sa fac cumva sa ma amuz si eu cu ei despre chestia asta ca si cum ar fi facut-o altcineva sau ce ar trebui sa fac?

-si in al doilea rand cum as putea sa fac sa nu mai fiu stresat cand vorbesc cu cineva sa nu ma emotionez ca de fiecare data cand incep sa vorbesc cu cineva ori ma grabesc si ma incurc ma emotionez si etc.Adica cand comunic cu cineva vreau sa fiu stapan pe situatie adica sa vorbesc relaxat, fara emotii, stres sa fiu calm si etc.

4 răspunsuri:
| NoRestForTheWicked a răspuns:

Pe urmatoru care face **** mare bate-l da nu asa bate-l de sa nu se mai ridice de jos, dupa verifica daca mai are puls si daca mai are mai f**ei doua picioare!
Crede-ma o sa iti revina respectul de sine automat!
Altceva nu prea ai ce face... fara frica ca nu esti din sticla esti din oase si muschi. Fii barbat, ce dracu!
Bafta!winking

| sunshine_4741 a răspuns:

Cand se intampla ceva de genu razi si tu; iar cand li se intampla lor fa si tu ce iti fac ei; in legatura cu stresul si emotiile: fii tu, cine te place, te place asa cum estiwinking

| ForeverWarrior a răspuns:

Concentreazate pe subiectul discutiei mai intens si o sa mearga mai bine pentru ca nu o sa te gandesti la cum spui

| ashley26pink a răspuns:

Nu e bine atunci cand te simti slabit. Trebuie ca atunci cand faci ceva jenant, iar ceilalti rad de tine, sa razi si tu cu ei, pentru a le demonstra ca nu esti catelusul lor, si ca pentru tine parerea lor nu conteaza, ci doar ceea ce faci tu si ce crezi tu despre asta.
Cat despre situatia comunicarii cu alte persoane, gandeste-te ca in momentul acela tu esti cea mai importanta persoana, si ca acea conversatie nu are o asa mare importanta, si astfel vei reusi sa treci peste lucrurile acestea.
Sper ca te-am ajutat :*