| Coco08 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor... Am ajuns la o varsta destul de mare si nu am avut niciodata o prietena, deoarece sunt genul de tip mai timid... Stiu ca este de ras, dar, am gasit o fata, de care-mi place foarte mult si as face probabil orice sa fiu cu ea, dar nu stiu cum sa-i spun acest lucru. Care fata vrea sa ma ajute, astept orice sfat de la voi pe id top.secr3t@yahoo.com

Multumesc.

3 răspunsuri:
| Stassy a răspuns:

Pai cati ani ai?

| anonima1995 a răspuns:

In cazul tau trebuie sa iti iei inima in dinti, sa fi curajos si lasi timiditatea la o parte. Fa rost de id-ul fetei pe care o placi sau cere-i-l chiar tu si incepe sa discuti asa cu ea, apoi cere-i numarul de telefon. E mai usor prin mijloacele astea de comunicare sa te deschizi pentru ca asa poti povesti orice cu ea fara sa fiti fata in fata. Dupa ce povestiti o vreme asa, spune-i ca vrei sa va cunoasteti mai bine si invit-o la o plimbare sau la un suc. La intalnirea respectiva ar fi frumos (si ar ramane impresionata) sa ii duci un trandafir rosu. Se stie ca trandafirii rosii sunt florile iubirii, deci ii va da de inteles ca ai sentimente pentru ea. Dupa aceeaa fa-ti curaj si spune-i lucruri dragute de genul "Sa stii ca esti o fata foarte speciala. Am cunosut multe fete, dar tu esti diferita de ele. Esti prima care a reusit sa ma impresioneze cu adevarat.". Apoi poti pur si simplu sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna. Crede-ma ca o sa mearga.
Nu iti face griji, nu este de ras ca nu ai avut niciodata o prietena, eu zic ca este de admirat ca ai asteptat sa cunosti o fata pe care sa o placi cu adevarat ca sa incepi o relatie cu ea si nu te-ai combinat cu toate peste care ai dat doar ca sa te dai mare in fata prietenilor.
Iti doresc mult succes la fata respectiva si nu uita sa lasi timiditatea la o parte si sa ii arati sentimentele tale!

| treiSticle a răspuns:

Ce este al tau e pus deoparte... nu te grabi