| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de un sfat.Prietenul meu imi face mereu oral si desi nu mi-a cerut sa ii fac la fel, cred ca totusi ar trebui atata timp cat si el imi face mie fara sa ii cer.Ideea este ca nu am mai facut asta inainte si nu stiu ce trebuie sa fac si sunt si foarte timida.

25 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai pana acum ti-a facut asa, pur si simplu, nu in cadrul Petting-ului?! In fine, mai rar atata altruism, ai omis sa ne spui daca te si aduce la orgasm asa. Deci rezulta logic ca si pozitia 69 ti-e total straina. Atunci, trebuie sa incerci intr-un moment in care doarme, de exemplu si tu ai acces la el, si il iei usor in gura, si te joci cu el ca si cu o bombonica, sugand usor, si lingand roata, dupa ce creste, ca si cum ai linge o inghetata foarte buna. Cand se trezeste beton puteti face dragoste, sau 69, sau doar tu continui sa ii faci lui, pana il termini, avand pregatit un servetel in care sa depui sperma ejaculata, sau, daca te vor incanta aroma si gustul, poti inghiti, ceea ce ii va face o mare placere, mai ales daca il vei privi in ochi, iar el va vedea ca esti ok. Timiditatea nu are ce cauta aici, eventual il poti intreba daca ii place cum faci si sa incerci ceea ce iti sugereaza. Mai cauta si pe net, ca vei gasi destule materiale, daca vrei sa evoluezi pozitiv in relatia voastra.

| zahre a răspuns (pentru PsihoSex):

Esti cam tampit, domnule! De fapt, toti barbatii sunt niste tampiti! Te dai mare psiholog, dar in loc sa o inveti sa nu se poarte ca o tarfa de ultima speta, dumnevoastra ce faceti? E CEA MAI UMILITOARE CHESTIE PENTRU O FEMEIE! Organul vostru genital prin care urinati...Barbati tampiti si nespalati!

| HueyFreeman a răspuns (pentru zahre):

Iti urez sa sugi ciocanul lui Terente. Mai cresti.

| zahre a răspuns (pentru HueyFreeman):

Am 18 ani, idiotule! Ce daca esti de acord cu o tampenie ca asta, inseamna ca esti barbat? Esti un ANIMAL!

| HueyFreeman a răspuns (pentru zahre):

Homo sapiens sapiens chiar. Cand am zis ca mai trebuie sa cresti nu ma refeream la varsta. Hai ca te asteapta Terente.

| PsihoSex a răspuns (pentru zahre):

Multumesc frumos pentru dovada de "buna crestere" de care dai dovada, la 18 ani, cand eu ti-as putea fi tata!
Ia sa vedem cat de inteligenta si cultivata te prezinti: 1) de unde stii tu cum se poarta o tarfa de ultima speta?! - te invarti cumva printre ele?! 2) dupa mintea ta ( ai "scuza", ce-i drept, lipsa de experienta, gradul ridicat de incultura si insensibilitate!) ceva ce fac aproape 3/4 dintre adultii care se plac, au sentimente si nu sunt egoisti, ca tine, e "cea mai umilitoare chestie". Daca cautai pe net, sau ai fi citit, cat de cat, 2-3 carti, erai mult mai castigata si in cunostinta de cauza macar teoretic, cu ce fac oamenii de sute de ani! 3) Felul in care te referi la organul genital dovedeste ca nu stii mai nimic, ba dimpotriva, nu este exclus sa ai chiar tu mari probleme cu igiena personala! Cu cati "barbati tampiti si nespalati" ai avut de a face?! Acolo, printre tarfe, pe unde umbli oare?, sau, la fel de grav, daca nu mai grav, poate chiar tatal tau e asa?! 4) Ca sa imi pot face o idee cat mai corecta, ti-am parcurs intrebarile si am constatat urmatoarele: A) esti imatura B) nu foarte iubita, nici de parinti, nici de colegii de scoala! C) ai probleme cu gramatica D) nu ai fost si nici nu esti atinsa, mangaiata, si ai dezvoltat un tip de angoasa si frustrare afectiva serioasa! E) esti si naiva mult peste medie. F) oare de ce nu iti plac filmele cu happy end?! >> " zahre intreaba:
Hei, TPU vreau si eu sa-mi dati cate 4 filme fiecare de dragoste care se termina(neaparat) tragic. Nu suport filmele cu happy end."?!? G) ai cam multe probleme pentru anii tai, nu reiese ca ai prieteni, ci, asa cum ai scris chiar tu, ai probleme si cu baietii, cu a fi acceptata si inteleasa, etc, chiar si de catre proprii tai parinti! Nu cumva la tine acasa e un mic infern si de aceea esti/ai ajuns tu asa?! Ca bine nu prea esti, din pacate! Daca ai invatat asa de bine, cum de nu au vrut sa iti cumpere catel sau pisica?! De fapt, chiar si tu admiti ca, daca ai avea, ai "deveni mai ordonata si mai responsabila", etc. La felul in care te dovedesti a fi, nu ai aproape nici o sansa sa iti faci vreun prieten - eventual doar unul ca tine, in oglinda! - si care foarte probabil mai degraba te va palmui la un moment dat, sau va renunta la tine in cel mai bun caz!, sau chiar va incerca si ceva mai dur! Esti o mica salbatica, neatinsa, nemangaiata, si, cel mai grav, neiubita! Te compatimesc! Daca cumva mai urmezi clasa a XII-a, sa te duci urgent la psiholoaga/ul scolii, si spune-i sau si mai bine arata-i ce ai scris aici, si roaga-o/l sa te ajute, pana nu e prea tarziu! Daca ai fi avut macar o prietena apropiata de suflet, cred ca ai fi mentionat-o, si poate ea ti-ar fi deschis ochii ca nu prea stii pe ce lume traiesti, si de aceea - plus lipsa cronica a lecturilor! - ai ajuns asa cum esti, o mica salbatica lipsita de afectiune, inraita, ignoranta si egoista pe ce au altii bun si frumos in viata lor! Oare daca parintii tai ar stii ce ai scris aici ar fi mandri, te-ar pupa si te-ar lauda?! Sau profesorii tai, diriginta ta?! Citeste, informeaza-te corect, fa-ti prieteni de valoare si evolueaza pozitiv, altfel vei ramane ca acum, izolata, rea si ignora(n)ta! Si iti va fi din ce in ce mai greu! E doar alegerea ta. Prietenia si Dragostea Adevarata sunt printre cele mai Importante lucruri in viata, iar daca nu vei face eforturi serioase, nu le vei cunoaste niciodata, si te vei usca sufleteste si te vei urati fizic/facial! Ai mare grija ce faci in viitor!

| zahre a răspuns (pentru PsihoSex):

Domnule,mi-am spus doar o parere, iar din raspunsul dumneavoastra pe care mi l-ati dat reseie, ca sunteti un student mediocru la Psihologie.Un psiholog adevarat nu emite pareri, nu judeca, nu trage concluzii pipite.Nu stiu care dintre noi doi a gresit:dumneavoastra care ati incurajat-o pe fetita aceea sa practice asa ceva sau eu care i-am atras, intr-un mod mai dur, atentia? Nu-mi dau seama unde am greseli gramaticale, oricum.In al-doilea rand, n-am mai intrat pe acest site de trei ani-acele intrebari au fost puse cand eram mai tanara.Imi pare rau, domnule, dar daca sunteti atat de destept, v-ati da seama ca dumneavoastra aveti probleme...Un om intreg la cap, n-ar incuraja asa ceva! NICIODATA!

| Annnonimm a răspuns (pentru HueyFreeman):

Ah serios? nici macar nu stii cati ani am

| HueyFreeman a răspuns (pentru Annnonimm):

Nu vorbeam cu tine. Dar daca vrei ma i-au putin si de tine. De ce trebuie sa intrebi asta (si mai ales aici, ca nu-i cel mai bun loc)? Nu numai ca este o decizie pe care poti s-o iei si singura, dar nu o sa-ti explice nimeni ce sa faci. Nu o sa te invete nimeni aici cum sa faci treaba asta. Daca vrei sa o faci, fa-o, o sa inveti cu timpul.

"fiecare are parerea lui si trebuie respectata" Nu, nu trebuie. Daca este o parere impertinenta am tot dreptul sa ma pis cu bolta pe ea. "Opinions are like assholes. Everybody has one and they all stink."

Apropo de prejudecati, de asta am zis ca nu-i bine sa intrebi aici, este plin de smintiti. Eu sunt retardat in felul meu, dar nu din cauza asta.

| Annnonimm a răspuns (pentru HueyFreeman):

Am cerut doar un sfat e decizia mea pana la urma ce fac, daca fac, cand fac.
Deasta se numeste si site-ul TPU, fiecare vine aici cu o intrebare, dar ma rog asa cum ai spus si tu toti suntem retardati in felul nostru
Nu trebuie sa ma invete nimeni ce sa fac din nou am cerut doar un sfat, asa cum il cereri unui prieten(sper ca e clar).
Asa cum o fi parerea impertinenta sau nu tot consider ca trebuie respectata, daca tie de exemplu nu imi place ceva si prietenilor tai da, atunci ei ar trebui sa iti sara in cap pentru asta? (nu, nu cred)

| Annnonimm a răspuns (pentru HueyFreeman):

Chiar si daca nu era vorba de mine nu cred ca trebuie sa te iei de o persoana pentru ca are o parere diferita, cel mai bine e sa iti vezi de parerea ta!

| HueyFreeman a răspuns (pentru Annnonimm):

Nu, nu imi "sar in cap" pentru ca preferinte. Imi sar in cap cand spun ceva retardat si pe buna dreptate.

| Annnonimm a răspuns (pentru HueyFreeman):

Aaa ok atunci.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru zahre):

Ești o curvă, domnișoară! Exact, o curvă ambulantă! happy
De ce te numesc astfel? Deoarece zici că toți bărbații sunt niște tâmpiți, iar ei bine asta rezultă că i-ai încercat pe toți. Maică-ta trebuie să fie foarte mândră de tine, iar tac-tu care-i bărbat și mai și. Educație de rahat primită unde se aruncă cu vorbe fără gândire.

| zahre a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Domnule(raspunsul tau ma face sa cred ca esti barbat)admit ca am gresit cand am adus jigniri "minunatului"psiholog care, in fond, e tot barbat.In concluzie, trebuia sa-mi vad de treaba mea.Am vrut sa fac un bine fetei care a pus intrebarea pentru ca se vede ca are un suflet bun.In privinta"intelectului"multor barbati am mari indoieli:de ce? daca ati fi stat de vorba cu ale mele colege, mi-ati da dreptate.Toti ajungeti sa inselati mai devreme sau mai tarziu.Si cand spun"barbati"ma refer si la "baietasii"care abia au trecut de 20 de ani.
M-ati inteles gresit, domnule.REPET:fata aceea n-ar trebui sa se UMILEASCA in asemenea hal. Daca voi credeti asta, e treaba voastra, nu a mea.In privinta faptului ca sunt"curva"asta ramane de vazut:n-am niciun prieten pana acum... Poate sunt curva ca stau si ascult(citesc)toate problemele altora...Aici va dau dreptate, da.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru zahre):

Femeile înseală la fel de mult ca bărbații, deci lasă fleacurile. Ba stă cu ăla, ba cu ăla. Pe majoritatea femeilor cu o anumită sumă de bani le poți cumpăra... nah, uite cum s-a ajuns... sau de fapt am fost mereu așa?
Acum să trec la subiect, fiecare om are dreptul de a alege să facă cu viața lui ceea ce vrea, suntem stăpâni pe propria soartă, noi aici doar sfătuim, dar tu te trezești să "țipi" impunând, lucru care e deranjant. Părerea mea personală e că e o întrebare stupidă și idioată, de ce oare ar trebui să întrebi pe altcineva dacă ar trebui să- faci felație sau nu partenerului, pur și simplu stupid, Zeii ne-au dat creiere să gândim cu ele... părerea mea personală.
Unora li se pare scârbos, altora plăcut; fiecare cu ale lui, suntem diferiți deși ne asemănăm.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu esti obligata sa faci si tu. Daca vrei ii spui si il intrebi ce ii place, e important sa stii si ce ii place partenerului, plus ca o sa ramana surprins placut cel mai probabil de initiativa ta. Si cum am mai zis, ii spui ca nu ai mai facut si sa te ierte daca esti neexperimentata si il intrebi cum ii place, vezi tu.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Faci asta doar daca simti,nu ca o face si el si trebuie sa fiti chit. Inveti pe parcurs cum se face,o sa vezi ce ii place,trebuie doar sa fiti deschisi, sa comunicati si totul va merge de la sine. Spune-i ca ai vrea sa ii faci si ca ai nevoie de ajutorul lui, sa te indrume. Ia-o usor, nu te grabi sau gandi ca trebuie sa fie perfect. Nu, trebuie facut cu dragoste

| Mussette a răspuns:

Nu esti obligata sa faci, ca a facut si el. Dar daca vrei, ii poti spune ca n-ai mai facut pana acum si nu sti exact cum. Sigur va fi incantat ca n-ai mai pus gura si alta data.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu el, nu cu noi.

| NameHarris a răspuns:

Foloseste buzele nu dinti|laughing)

| sweetangels a răspuns:

Sa nu bagi coltii...

| Annnonimm a răspuns:

Pentru ca v-am cerut un sfat asta nu inseamna neaparat ca gata acum ma duc si sar cu gura, fiecare are parerea lui si trebuie respectata, le multumesc tuturor celor care mi-au dat cate un raspuns.
Cat despre cei care se gasesc sa comenteze doar de dragul de a face mai bine ar sta in banca lor.Lasa-ti prejudecatiile in special HueyFreeman habar nu ai cati ani am si te gasesti sa imi spui ca trebuie sa mai cresc poate tu esti ala care trebuie, nu cred ca te-ai uitat in buletinul meu sa imi verifici varsta.

| CHECK a răspuns:

Nu baga colti, nu e tare e dureros.

| Miguelito a răspuns:

Nu esti obligata. Daca eu iti dau o palma tu nu esti obligata sa imi dai una inapoi. Asa si aici, barbatilor le place sa faca sex oral femeilor, daca nu ti-a cerut stai in banca ta. Nu esti obligata sa-i faci nici daca iti cere. E gura ta tu alegi ce bagi in ea.winking