| deutsadeea a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat:prietenul meu vrea sa facem sexsad, specific faptul ca sunt cu el de 7luni, el are 19 iar eu am 16ani...ne iubim nu am ce spune, dar eu cred ca este inca prea devreme el intelege pe moment dar apoi incearca iar sa ma convinga(ba chiar intr=o seara in cand am dormit la el(in seara de revelion) a incercat sa "si-o bage in mine"in timp ce eu dormeam insa m-am trezit brusc si l-am oprit si nu era beat pentru ca e obicei nu bea... voi c credeti ar trebui sa ii fac si lui pe plac pentru ca el o face destul de des pentru mine si ma simt prost vreau sa il fac si eu fericit dar mi-e frica k apoi ne vom desparti si eu nu vreau sa ma dezvirgineze si apoi sa raman cu ochii in soare(sunt virgina, el nu e)! dau funda si vot fiecaruia, multumesc!:*:*:*:*

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,Deea,esti singura stapana a mintii si corpului tau.Singura!
Nici noi,nici prietenul tau nu-si pot permite sa faca ceva care tu nu l-ai putea accepta!
Faptul ca el a facut o asemenea incercare,pentru mine ar fi un mare semnal de alarma!
Gandesti corect,baiatul doreste sex cu orice pret si nu stiu cat va "iubiti",pentru ca numai pline de dragoste nu sunt faptele lui!
Ai grija de tine,deocamdata chiar ca e prea devreme pentru tine din punct de vedere medical,iar in el nu poti avea incredere!
Nu ai nici un motiv sa-i "faci pe plac",nimic nu castigi, dimpotriva!
Foloseste-ti mintea, ca ai!
Mult noroc!

| Allexandraaa a răspuns:

De ce nu iti respecta decizia? Te-ai gandit la asta? A incercat oarecum sa te "oblige" daca tu dormeai si el avea ganduri mari. Abia asteapta sa te lase cu ochii in soare asa ca mai bine nu. stiu relatii mult mai stabile.chiar 2 ani de zile.si ce sa vezi el a dezvirginato, a parasit-o si nici macar nu a mai sunato. Acum ea ia medicamente pentru inima, sufera foarte mult. Si nu au stat impreuna 7 luni, ci 2 ani. E decizia ta, nu pot decide eu in locul tau. Succes :*.

| DorelSudoru a răspuns:

Fa ce vrei

| Groparu a răspuns:

Parerea mea ca baiat este ca asta e tot ceea ce conteaza pentru el avand in vedere ca incearca sa te convinga tot timpul sa o faceti si insista desi vede ca nu esti pregatita inca.Eu am 21 de ani si prietena mea 16 si sunt cu ea de 11 luni dar nu am intrebat-o niciodata daca vrea sa o facem nici nu am deschis subiectul asta.Mi-a oferit ea asta cand a considerat ca era pregatita si da a fost virginawinking. Deci ramane sa decizi singura ce ai de gand sa faci. Poti trage lozul castigator si sa o faceti iar apoi sa ramaneti impreuna mult timp sau poti gresi si sa te foloseasca ca apoi sa iti dea papupcii.Decizia e a ta.

| deutsadeea explică (pentru Groparu):

Va multumesc ff mult pentru raspunsuri...o sa iau in calcul toate sfaturile voastre,as mai avea insa o intrebare:daca am incredere in el si cred in toaata inima ca el ma iubeste credeti ca er trebui sa fac asta(adica atunci in seara de revelion cand i-am spus ca nu e frumos ceea ce a facut si m-am suparat pe el a inceput sa planga, j sincer nu l-am mai vazut niciodata in starea aia)mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste si de aceea zic ca ar trebui si eu sa il fac fericit, nu neaparat ca el nu mi-o cere cu disperare doar ca imi zice sa il inteleg ca totusi este baiat are 19 ani, aproape 20 si sincer ce baiat nu isi doreste asta mai ales ca el era...umbla cu multe fete cu care bineinteles facea ceea ce eu nu vreau sa fac cu el, inainte sa ma cunoasca pe mine si de cand suntem impreuna s-a schimbat mult ffff mult j apreciez mult asta j revenind credeti ca e devreme la varsta asta, 16 ani?

| diferittotal_7081 a răspuns:

Astfel de decizii se iau cu capul nu cu inima...
Si am ramas putin uimit de felul in care a actionat atunci cand dormeai! De-a dreptul jenant straight face

| adazuzu a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta sa stii, insa i-am spus iubitului meu care este parerea mea despre sex si despre faptul ca nu as vrea sa raman cu ochii in soare si el m-a inteles.Am mai asteptat ceva timp pana am fost sigura ca el ma iubeste destul de mult incat sa ramana cu mine.Tu trebuie sa fii sigura ca el te iubeste si sa te protejezi. Daca el tine la tine, te va ocroti si invata astfel incat relatia voastra sa nu aiba de suferit de pe urma faptului ca faceti dragoste.Sa-mi spui ce ai hotarat.Bafta!

| adyztu98 a răspuns:

Sal
eu sunt mic de varsta am 14 ani.Da te-as sfatui sa ii faci pe plac cam cain vrea el.si nu cred ca o sa te mai paraseasca

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns:

Eu zic sa o faci cat se poate de repede pentru ca nu o sa aiba rabdare la nesfarsit dar mai intai ce o sa se intample dupa aceea si daca te iubesti nu o sa fie nebun in pat intelegi tu serios eu zic sa iti pierzi virginitatea cu baiatul asta decat cu un alt baiat care o sa vrea acelasi lucru... DA POATE CA ASA SUNT BAIETI DAR AU SI EU DREPTATE ADICA CHIAR AR TREBUI SA PRIMEASCA SI ALT CEVA INAFARA DE UN AMARAT DE SARUT MULT NOROC SI AI GRIJA SA AIBE PREZERVATIV laughing happy

| MaxiMe a răspuns:

Ti-am citit povestea şi nu ştiu ce sa cred...

Nu ştiu ce sa cred despre prietenul tău : el chiar credea că tu vei simţi nimic? Că te vei trezi a doua zi şi îi vei spune că ai avut un coşmar in care el te-a violat in noaptea de revelion? Ce fel de persoana face asa ceva, mai ales că ai menţionat că nu era băut!

Nu ştiu ce sa cred despre tine : ce înţelegi prin "vreau sa mă dezvirgineze şi apoi sa român cu ochii în soare"? Dezvirginata vei fi doar o data în viaţa. Te vezi căsătorii cu prietenul tău? Ai încredere în el? Ti-l imaginezi ca pe tatăl copiilor tai? Mai ales după întîmplarea de revelion?

"el are 19 iar eu am 16ani...ne iubim nu am ce spune"... modul cum ai descris relaţia voastră îmi spune că tu deja simţi că ceva nu este în regula.

| loveforyou5 a răspuns:

Buna eu te sfatuiesc sa nu faci aceasta greseala ca o sa suporti consecinte mari incearca sa il covingi ca eldak vrea pote sa isi bata joc de tine sper sa faci ce este bine