| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie mare de ajutorul vostru. iubita mea are dureri foarte mari de burtica dupa ce terminam contactul sexual. de ce de fiecare data este asa? In plus in fiecare luna cand ii vine menstruatia are dureri insuportabile nu poate face absolut nimic. poate fii din cauza unei raceli? desii nu prea cred deoarece doar de vreo 3 luni are simptomele astea. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o metroanexita (inflamatia uterului si a ovarelor si principala cauza de sterilitate la femeie) sau niste chisturi ovariene, sau o leziune a colului uterin. Trebuie sa mearga urgent la ginecolog. Logic era sa mearga de prima data cand a simtit durere dupa contact sexual (este un mare semnal de alarma), asa ca sa se grabeasca.

| s3byk91 a răspuns (pentru Brigaela):

Asa voi face... va multumesc

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca numai un medic ginecolog iti poate raspunde la intrebare.
Ingrijorarea ta mi se pare justificata si ar fi bine daca ai incerca sa o convingi sa mearga la medic, deja a asteptat prea mult, sa sufere in felul asta timp de 3 luni e exagerat.
Un diagnostic si un tratament corect o vor scapa de necazuri, du-o la medic!