| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie se un sfat. Eu sunt acum clasa a 9a si intamplator m-am indragostit de un baiat din liceustraight face. Din pacate el este mai mare ca mine, e clasa a 12a si un coleg de-al lui a vazut ca ma tot uit dupa el.si mi-a zis sa nu imi fac impresii ca nu se uita el la mine ca sunt prea mica. In ultimele doua saptamani.[la inceputu saptamanii] mi-am facut curaj si i-am zis ca il iubesc.si reactia lui a fost urmatoarea: m-a luat si m-a sarutat.de atunci in fiecare pauza cand ma vede vine la mine ma ia in brate si ma saruta. Dar problema e ca el are prietena iar azi cand am vorbit cu el, mi-a zis ca nu am cum sa il iubesc. poate doar sa il plac. Ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac.crying

Răspuns Câştigător
| CrazyGirl2 a răspuns:

Asculta`ti inima!; x

6 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Esti mai mica decat el, imi pare rau sa iti spun asta, dar cred ca vede in tine o distractie.Tu, ca o fata care se respecta, nici macar nu ar trebui sa te lasi sarutata de un baiat implicat intr-o relatie.Nu conteaza ca intre cei doi exista sentimente sau nu. Daca sa presupunem ca o lasa pe ea pentru tine, ce te asigura ca in cateva luni nu iti va face si tie la fel pentru o alta? Poate ca vaneaza boboace pentru ca le considera naive si in tine a gasit o tinta destul de buna.Respinge-l si nu ii da atentie, nu merita sa iti ocupi timpul cu o persoana ca el.

| ccriss a răspuns:

Nu ai cum sa iubesti un om doar din priviri probabil e dragoste la prima vedere adica doar o atractie fata de felul in care arata mai bine zis. Are prietena woww poate doar sa distrat putin cu tine eu zic sa nu-ti faci sperante la el nu ca nu ai avea sanse ce ca nah el major u minora:-ss ii putin cam aiurea mai ales ca el e ocupat

| Valeee09 a răspuns:

Pai are dreptate, nu ai cum sa iubesti o persoana asa. Este adevarat il placi si in viitor daca ar fi sa fiti impreuna o sa-l poti si iubi. Si el este atras de tine, asta inteleg din vorbele tale, adica daca nu te-ar placea si el nu ar veni la tine sa te sarute. Poate fi si o joaca, un pariu sau ceva de genu` tinand cont ca el are prietena. Eu zic sa porti o discutie serioasa cu el, sa-l intrebi pe el ceea ce simte pentru tine si sa rezolvati cumva asta. Nu e corect nici fata de prietena lui dar nici fata de tine. Meriti mai mult! Ori renunta la ea, ori la tine, amandoua nu se poate, dupa parerea mea! Bafta :*

| Dolores09 a răspuns:

Nu crezi ca a avut cam mult tupeu sa te ia asa sa te sarute in fiecare pauza? Nu zic acu ca nici tie nu ti-a placut, deodata ce l-ai lasat(pff parca as fi o baba comunista laughing ) dar incearca sa deschizi ochii si sa-ti dai seama ca deocamdata el are ochi doar pentru prietena lui. Deci in ochii lui tu esti deocamdata doar o boboaca care il place, nimic mai mult.
Ai grija pentru ca s-ar putea sa fii dezamagita daca continui!

| Paul_2929 a răspuns:

Eu zic sa-l uiti.Deoarece tu, ca un adolescent de 14-15 ani(ca si mine:d)iti consumi energia cu probleme de genul.Gaseste-ti o alta preocupatie, incearca sa gasesti un alt baiat pe placul tau sau asteapta pana se desparte de aceea fata.Aici depinde,daca relatia lor e stabila, eu zic sa cauti pe altcineva daca nu, incearca sa astepti.Cam atat am avut sa-ti zichappy [propria experienta.]

| ramonyk93 a răspuns:

Buna,eu zic sa o lasi balta, si sa incerci sa iti cauti pe cineva care chiar te merita, eu am 18 ani si stiu cum sta treaba,incearca sa iti gasesti pe cineva care este singur,pentru ca daca ai zis ca are prietena si te-a sarutat pe tine, chair daca se va desp de ea, poate ca o sa iti faca si tie acelasi lucru pe care i la facut si ei