| Maria_Maria_2000_RMdN a întrebat:

Am o problema pe care as dori sa o rezolv chiar azi, dar nu prea stiu cum e bine sa procedez. Sunt fata si am trecut clasa a 9a in Timisoara. Faza este ca imi place de un baiat de vreo 10 luni, cand l am vazut întâmplător in oras..de fapt nu mai sunt la faza de placut, il iubesc mai mult decat pe mine pentru ca sub masca de bad boy am vazut in el o parte buna sad prin aprilie mi-am facut curaj si i.am dat mesaj, am vorbit vreo 2 saptamani, dar i am zis ca o prietena daduse primul mesaj de pe telefonul meu ca sa nu para toata situația mai ciudata decat era. Oricum, de atunci nu am mai vorbit, dar ne am mai intalnit pe strada si am observat cum isi roaga prietenii sa se uite in spate dupa mine si ii spun ce fac sau unde mă uit. Mai mult, ieri juca basket si fiind si eu acolo, el juca numai in partea de teren unde eram eu. Nu vreau sa mi fac sperante degeaba, dar ar fi mai bine daca i as zice ce simt? Nu vreau sa complic situatia, mai ales ca din toamna vom invata in acelasi liceu, dar nici nu cred ca as putea sa ma mai ascund..va rog sa ma ajutati cu un sfat, multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot sa va inteleg pe voi,fetele,deci daca un baiat sa zicem este indragostit la maxim de o fata,sa zicem ca ai fii tu aia,voi de ce il considerati pe acel baiat fraier,sau mai stiu eu ce.Voi nu stiti sa apreciati cu adevarat dragostea unui baiat,va uitati dupa fel si fel de derbedei,crezand ca o sa va apere si au sa va iubeasca,dar ei nu vor nimic altceva de la voi decat sa faca sex si sa se foloseasca de voi,mai bine ii oferi dragostea ta de fata unui baiat cumsecade,manierat, cu simtul umorului si care te iubeste cu adevarat, dar cred ca am scris in zadar acest raspuns, ca voi tot asa ramaneti, neschimbate si nu stiti sa apreciati dragostea unui baiat manierat si de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l in pace. Baiatul daca i-ai atras atentia el va face primul pas si nu tu. Nu te umili in asa hal nu merita