| lavinush24 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat.cu ceva...sunt disperata.il iubesc cryingcrying(

pai sa va povestesc si eu intamplarea mea.cu fostul meu prieten ma inteleg foarte bine, tinand cont ca parintii nostri sunt prieteni foarte buni de familie.si au fost duminica la mine.si am stat si ne-am piscat, muscat, gadilit ca de obicei si la un moment dat ne-am molesit si ne-am tinut in brate, aproape am adormit aman2...si la un moment dat ne-am sarutat.de fapt el pe mine.si l-am intrebat ce a fost asta si mi-a zis ca e o intrebare. dar nu mi-a zis ce intrebare ca a trebuit sa plece si nici pe messenger nu am vorbit despre asta... a ramas totul asa.lamuriti-ma si pe mine.isi bate joc de mine sau sunt doar o distractie pentru el?

la cateva zile dupa l-am intrebat cand vom vorbi despre ce s-a intamplat duminica (pe messenger, ca nu ne-am intalnit de atunci) si mi-a rasp foarte sec :"nu stiu. vom vorbi" :-s

eu ce sa inteleg?

am fost ieri cu mama la el acasa sa ii duca ceva mama mea, mamei lui...si eu am fost foarte rece cu el.si indiferenta. cand m-a luat in brate mi-a fost totuna. mi-a zis ca stie ca sunt suparata pe el din felul in care il rpivesc.cum reactionez.

sincer nu stiu cum sa mai reactionez. dati-mi si mie un sfat...sau spuneti-mi ce credeti ca ar trebui sa fac mai departe?
tin sa mentionez ca prietenele mele mi-au zis ca ele is de parere ca isi bate joc de mine. dar eu am incredere in el.

Răspuns Câştigător
| illusion a răspuns:

Nu isi bate joc de tine asta e clar! Ii este dor de "voi" si iti incearca sentimentele pentru ca (din punctul meu de vedere) el ar vrea sa se impace cu tine dar ii e frica sa nu fie respins.
Spune-i ce simti pentru el atunci cand te tine in brate si o sa vezi ca o sa va impacatiwinking eu asa gandesc, daca gresesc undeva spune-mi happy si in privinta prietenelor tale cred ca ele nu au trecut prin ce treci tu si nu am cum sa te ajute...ai grija de tine :*

5 răspunsuri:
| PauLa.M a răspuns:

Un sarut nu inseamna neaparat ca sunteti si impreuna dar nici ca si-a batut joc de tine pentru ca nu iti da ceea ce iti doresti. poate asa a simtit sa faca atunci.

| naty_3185 a răspuns:

Nu cred ca isi bate joc de tine! poate vrea sa fiti din nou impreuna, sau poate asa i-a venit sa faca atunci!

| viv21 a răspuns:

Mda, de 2 ani ma confrunt cu o situatie asemanatoare si nu mai pot sa scap laughing. Sa inteleg ca intrebarea aia era : "Vrei sa ne impacam?" sau ceva de genu' happy. Posibil sa fie doar un joc de'al lui sau posibil ca inca te iubeste.Numai el stie ce face...

Sfatu' meu: lamureste totul cu el si vedeti unde ajungeti happy.

| blunts a răspuns:

Nu cred ca isi bate joc de tine, vrea sa fiti din nou ipreuna

| Palagandrei7 a răspuns:

V ati gadilit, pisca, muscat si dupa ati adormint unul in bratele celuilalt. Asa se intampla de multe ori in filmele de dragoste cu copii.
Tu il iubesti, el ti a demonstraat ca te iubeste, v ati demonstrat unul altuia ca va placeti foarte mult.Nu am inteles multe din intrebarea aia, dar sarutul acela a fost o intrebare care suna cam asa ' Vrei sa fi prietena mea?" si tu inloc de da ai zis altceva.
Si eu am o vecina care nu prea o duce mintea, imi da raspunsuri stupide, imi pune intrebari stupide, asa cum ai facut tu cu el.
Nu ti a raspuns pe mess pentru ca nu si a pierdut timpul sa iti spune ' te iubesc, vreau sa fi a mea' te a lasat sa iti dai singura seama.
Du te la el, spune-i in fata nu pe mess ca toti inaptii, poate e o seara frumoasa, i al de mana, spune-i ca il iubesti si sarutal usor.
Ca in toate filmele de dragoste.