| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
am si eu niste micute intrebari.
m-am despartit de prietenul meu de 2 saptamani, nu stim cum s-a intamplat, dar dintr-o cearta s-a ajuns la asta. el tot nu ma lasa in pace, si i-am zis sa luam o pauza, sa nu mai vorbim, ca sa putem sa uitam macar putin unul de celalalt.aman2 suntem in a 10 a, si acum de curand a venit si clasa a 9 a, in liceu la noi, j mie mi-a cam placut de un baiat.azi imi trimisa un mesaj. o sa scriu discutia:
el:tu ce mai spui?
eu:pai acum eu cred ca ce e nou e mai bun
el:adica?
eu:in legatura cu clasa a 9a.
el:cunosti toata clasa?confused
eu:da, aproape, dar nu ma intereseaza toata clasa.
el:dar cine? baietii?
eu:da, unu singur
el:cine e?
eu:pai baiatul cu ochii albastrii si brunet, cu care fusesi tu la scoala
el:ala? pustiu ala?
eu:da, e asa un scump de baiat.hai sa vorbim despre altceva, ca poate te plictisesc cu prostiile mele
el:nu, nu ma plictisesti.ai nr de telefon lu pustiu ala?
eu:nu
el:il iau eu maine si ti-l dau, daca vrei.
eu:da, chiar ti-as fi recunoscatoare, multumesc
cam asta e jumatate din discutie.
ce credeti?
e gelos, macar putin? eu inca il vad ca mai tine la mine, desi stiti cum sunt baietii, stiu sa ascunda ce simt.
multumesc de raspunsuri.
poooooop
p. s-am tinut la el enorm, si acum mai tin, dar a gresit, si nu mai vreau sa fim impreuna...

5 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Daca iti aduce numarul de telefon al pustiului, inseamna ca ti-ai luat teapa si nu e deloc gelos si chiar nu-i pasa de tine. Daca nu ti-l aduce, indiferent de ce motive zice, mai ai o sansa de impacare. Totusi, in locul lui, eu iti aduceam numarul de telefon, ti`l dadeam, apoi iti dadeam ignore happy Zau.

| smile a răspuns:

Buna! cred ca ar trebui sa ii mai acorzi o sansa. GANDESTETE ca te iubeste si nu te poate uita. ORICE ar fi facut merita a doua sansa este om si toti gresim. poate il vei pierde si pe fostul si poate nu vei fi niciodata cu baiatul care tea atras.in fine.parerea ta conteaza si sper sa alegi ce este mai bine si apropo cred ca prin faptul kvrea sa iti faca rost de nr lui de telefon consider ca vrea sa iti arate ca cu toate ca sufera merge mai departe si ca asteapta sa va impacati.gandestete bine si iti urezz succes. fundita?happy

| lore23 a răspuns:

Eu cred ca l-a durut ce ai zis.Inseamna ca nu prea ai tinut la elthinking Ma rog, bafta la noua cucerirelaughing

| clawdya_8655 a răspuns:

Multumesc de raspunsuri, dar nu ati inteles prea bine.

| manu123 a răspuns:

Pffff mai draga fata punete tu in locu lui cand ii zici asta ca ai tinut enorm de la el si dupa aia pentru o greseala ii tai capu ma rooog daca suntem piti atuncia ne scuzati excelenta dar na toata lumea greseste in special cand esti tanar sa nu te astepti la miracole daca gandesti si faci asa