| 2l3xandra a întrebat:

Ajutor nu stiu ce pot face...ieri a fost ziua mea si prietenul mau cel mai bun nu mi-a urat macar la multi ani si azi i-am spus urmatoarele:cum ai putut uita, stii macar ce a fost ieri?, a fost joi, si a fost 22 iulie 2010, acum 15 ani s`a nascut cineva, remember?, se pare ca nu, nu ma asteptam l tine... apoi conversatie:
EL:sal.scuze dar n-am stiut
EU:cum nu ai stiut
EL:adica stiam de pe hi5
EU:am mai vbit si mai demult
EL:dar am uitat
EU:pe cat e ziua celuilalt, eu de at stiu cand e ziua a si nu uit in nici o zi, daca ma trezeste cineva din somn la 3-4 dimineata ii sp fara s ma gandesc, 29 august, la tine ma asteptam macar n ultimul moment din ziua mea sa imi sp lma dar nici atunci
EL:am uitat, ieri am muncit toata ziua, hai nu ma trage la raspundere, nici varamea nu imi zice ca nu ii zic
EU:asta inseamna ca nu tii deloc l mine
EL:da si daca la rude nu le zic tot asta inseamna ca nu tin la ele?, ce atata lucru
am uitat si gata
daca ai mei nu ma trag la raspundere cand uit pentru ei dc ma tragi tu
si 2 ce sa tin la tine?
suntem doar amici
EU:tokmai s tii l mine ca l o amik

ajutati-ma ce sa fac in legatura cu el mentionez ca tin foarte mult la el

4 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Probabil o fi uitat, singura solutie iarta`l dar de ziua lui aminteste`i ca tu nu ai uitat la fel ca el. Credeam ca e ceva mai mult intre voi cand am citit si nu doar amici. Pe el l-a deranjat faptul ca te-ai luat de el cand l-ai luat la intrebari ca de ce nu ti-a spus La multi ani! dar la fel de mult te-a deranjat si pe tine ca ai asteptat toata ziua telefonul lui si el nici macar nu s-o fi gandit poate.
La multi ani! pentru ieri.
P. S iarta-l doar asa se vor mai impaca lucrurile.

| alone a răspuns:

C poti sa-i faci daca nu si-a amintit? stiu ca si eu asi fi facut spume la gura si asi fi plans toata ziua daca pr meu ar fi uitat d ziua mea dar nu asi fii facut nim si nu asi fi zis nim nici macar nu ia-si fii zis pentru ca asea afla d la alkineva si se simtea prost ca a uitat macar asea mi-ar fi zis la multi ani chiar si cu intarziere si si-ar fi cerut scuze ca a uitat

| 80Cris a răspuns:

Asa sunt baietii. Multi dintre ei uita zilele de nastere ale amicelor, prietenelor sau chiar sotiilor. Nu iti fa griji, nu baga in seama atat de mult acest lucru. Ei sunt altfel '' construiti''. Daca a mai fost si ocupat in acea zi... ii mai gasim o scuza. Si ca sa vezi ca barbatii nu tin atat de mult la datele de nastere iti spun ca mi s-a intamplat chiar cu sotul meu, in unele discutii sa spuna gresit sau sa stea cateva secunde ca sa se gandeasca ...nu e vorba ca nu te-ar iubi sau ca nu te place, in cazul tau ci pur si simplu nu acorda atata importanta acestui lucru.

| LaLaLakin a răspuns:

straight facestraight facestraight face.
Urat din partea lui straight face...
Poate a avut o zi greahappy.
Asa sunt prietenii, cu bune si cu rele>big grin