| Anny1 a întrebat:

Buna TPU am si eu niste "probleme. sentimentale." daca ma puteti ajuta cu un sfat v-as fi recunoscatoare.prietenul meu va trebuie sa mearga la liceu la Alba-Iulia.si eu sunt din hd.si el. liceul va dura 4 ani. iar eu ma duc la Decebal.si am mai promis ca nu o sa lasam pe nimeni si nimic sa ne desparta.sad ne iubim enorm. si mai e o vorba "ochii care nu se vad se uita". credeti ca ma putem fi impreuna.cum sunt regulile de acolo.eu il sustin dar mi-e greu si mie.sad si lui.intr-un fel vrea sa meraga intr-un fel nu.sad pentru.ca m-ar lasa pe mine, nu ma simt "aleasa"daca pot sa spun asa doar ca eu sunt geloasa din orice motiv mai ales ca acolo sunt si fete.etc.mai multe motive.ma puteti consola intr-un fel anume? va rog frumos. multumesc (ofer fundita).

Răspuns Câştigător
| Cristinutzzzza a răspuns:

Pai eu sunt cu prietenul meu de 2 ani aproape si a fost plecat dincolo si rezistam.adevaru ste ca daca merge la liceu sunteti mikuti si voi sunteti intr-o schimbare continua. oricum poti merge la el sau poate veni la tine, in plus il poti suna tot timpul cand doresti eu de exemplu nu-l pot suna ca n-am bani sa dau pe telefon, sau sa-i fac vizite.deci u ai un atu tot ce trebuie e sa ai incredere in el.sa fi linistita si sa nu fi geloasa pentru ca asta il va indeparta. daca te iubeste va veti vedea mai des decat iti imaginezi si va va apropia chiar mai tare distanta dintre voi pentru ca va veti duce dorul iar cand va veti intalni va fi la fel ca la prima intalnire.big grin Deci nu iti fa griji totul va fi bine:*

3 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Daca ar putea sa refuze acest liceu si sa gaseasca unu mai aproape de tine ar fi prefect, iar daca nu... sincer eu nu cred la dragoste la distanta, stiu ca exzissta dar foarte rar, insa eu nu cred, tu vei fi intr-o parte el in alat parte veti vedea baieti fete diferite si totu va veni de la sine, citeodata dragostea mare dispare cind nu il mai vezi, sau incepe sa te indragostesti de altcineva, sunt multe edei si multe se pot intimpla, eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt si sa decurca cum trebuie, daca e sa fiti impreuna veti fi chiar si la distanta, daca nu. asta e.

| Mademoiselle a răspuns:

Ai dreptate, ochii care nu se vad se uita, dar se iubesc! Daca destinul vostru e sa fiti impreuna o sa fiti, iar gelozia nu e buna intr-o relatie, sunt fete peste tot, nu numai la acel liceu. Ai spus ca te iubeste asta e tot ce conteaza! O sa fie greu, stiu foarte greu, dar gandeste-te ca o sa vorbiti, o sa va vedeti in vacante! Te puuup

| doc69 a răspuns:

Comunicarea sparge bariere si infrange timpul depinde de cat de mult si de sincer comunicati...mai putine clipe impreuna dar daca motivatia e comuna.liceu faculta va puteti reintregi rapid. daca nu...inseamna ca nu a fost sa fie