April
| April a întrebat:

Puteti consola? Puteti fi consolat? Cum?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Pot consola cu un pic de bunavointa din partea mea si imi place sa fiu consolata. Prima actiune necesita minima cunoastere a acelei persoane care poate fi consolata si a motivului pentru care trebuie consolata. Pe mine cand cineva ma consoleaza intr-o anumita situatie, imi da minima energie necesara pentru a merge mai departe.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pot consola si pot fi consolat. Iubirea este raspunsul. Fie ca este iubirea unui prieten, a unui membru al familiei sau a persoanei iubite. Eu incerc sa ofer aceasta iubire neconditionat. O ofer si celor care imi arata indiferenta sau ura. Tot ce trebuie sa faca e sa imi ceara acest lucru.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nici una, nici alta.
Tot ce pot face este sa ascult.

daniela
| daniela a răspuns:

DA iar atunci cand am nevoie de un umar pe care sa plang prietena mea este cea care stie cum sa ma ia

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! E cea mai veche calitate importanta a mea!

Si pot fi, bineinteles, cu intelegere, o vorba buna, un pahar de vin, sau facand dragoste!

| Victoria a răspuns:

Pot consola, sau cel putin incerc sa o fac prin a-i arata persoanei care are necazuri ca viata e frumoasa si ca merita traita, ca intotdeauna exista noi motive pentru a merge inainte si pentru a lupta. Greu pot fi consolata, insa daca am sprijinul celor dragi lupt in continuare pentru viitorul meu.

| Carlene a răspuns:

Imi vad des prietenele plangand. Le aud pe unele "Doamne fata chiar imi pare rau" cu o falsitate de neimaginat. Eu nu suport sa fiu consolata de nimeni(prietenul meu face exceptie). Nu ma pricep deloc sa consolez. Sunt mult prea singera cateodata si spun ce gandesc. Asa ca la partea cu consolatul nu sunt deloc bunahappy

| unicka a răspuns:

Pot consola insa nu pot fi consolata

| oana23madrid a răspuns:

Eu sunt cea care consoleaza de multe ori, dar sincer m-am saturat sa tot consolez, cand sunt intr-o stare nasoala nu ma consoleaza nimeni, asa ca nu mai consolez nici eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu pot fi consolata doar prin ras. Daca plang sau sunt suparata si o persoana spune o gluma sau spune ca a trecut prin situatii mai grele pot trece peste. Daca nu, spunandu-mi-se ca nu-i nimic, voi trece, mai rau ma supara!
Din pacate nu pot consola si regret acest lucru. Am incercat de cateva ori, insa am esuat vizibil.
Te pup kiss