| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Am si eu o curiozitate. O prietena de-a mamei mi-a spus ca dupa primul contact sexual, cosurile dispar sau nu mai sunt atat de multe ca inainte. Este adevarat?

8 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Parerile sunt impartite, insa, dupa inceperea vietii sexuale problema mea cu acneea s-a mai ameliorat.Imi mai iese cate un cos, doua, inainte de menstruatie sau in diferite perioade.Adevarul e ca urmam si un tratament de la medicul dermatolog.Probabil tine de ten si de organismul fiecarei persoane.

| Oana92 a răspuns:

Nu e chiar asa! Inceperea vietii sexuale de obicei creeaza un echilibru hormonal, motiv pentru care e posibil ca acneea sa se mai rareasca, sa creasca sanii si chestii de genul asta. Dar asta nu inseamna ca peste noapte o sa iti dispara cosurile. Iar daca problema se datoreaza unor probleme ale tenului de exemplu poti sa faci tu sex pana la 90 de ani ca fara tratament de la dermatolog tot nu scapi.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Batea apropouri, are baiat nu-i asa? laughing

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu, dar eu sunt baiat, nu stiu la fete care'i treaba happy

| NickName01 a răspuns:

Nu are nici o legatura...

| lacrima15 a răspuns:

Nu nu e adevarat!

| Stefi21 a răspuns:

Nu sunt dovezi in acest sens.

| ElyNix23 a răspuns:

Da, este cât se poate de adevărat.
Atunci când faci sex și ajungi la orgasm, ți se eliberează niște hormoni, ca să spun așa. Acei hormoni vin odată cu ciclul, care provoacă coșuri.