| anonim_4396 a întrebat:

TPU!

Am si eu o curiozitate. O prietena de-a mamei mi-a spus ca dupa primul contact sexual, cosurile dispar sau nu mai sunt atat de multe ca inainte. Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Daca erai baiat ziceam ca asa e ca nu aveai nimic de pierdut -dar iti dau un sfat ca de la bait la fata (daca esti fata laughing-Majoritate spun ca da disapr dupa inceperea vietii sexuale-dar adevarul ea ca depinde de ten -sunt multi care nu au facut sex si tot nu au cosuri...Asa ca daca esti fata si ai 17-18 ani ai pro de la mine daca esti mai mica si ai in cap ideea asta ca sexul bate cosurile si esti virgina mai asteapta bre -nu te lua dupa toti -Fiecare dupa organismu lui :-p -Fundita :-D?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, pune-te pe treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu: NU! Asta tine ori de pubertate ori de o problema dermatologica. Solutia nu sta intr-o pu.a! Solutia sta intr-o vizita la medicul dermatolog.

| BonneLess a răspuns (pentru anonim_4396):

Te contrazic. Dermatologul intotdeauna in astfel de cazuri recomanda anticonceptionale sau cand este foarte agravata treaba, chiar inceperea vietii sexuale.winking

| anonim_4396 explică (pentru BonneLess):

Nu ma deranjaza ca ma contrazici happy. Dar ai idee de ce recomanda anticonceptionale? Meseria lor este de medic dermatoloc nu de vanzator desex. Prin compozitia anticonceptionalelor te ajuta in reglarea hormonala. Iar din cauza reglarii hormonale nu mai apare acneea. Deci incet dar sigur ajungem la ceea ce am spus initial. La pubertate incepe o transformare in corpul tinerilore, inclusiv hormonal. Din cauza acestor modificar apare acneea. Iar in unele cazuri este usor de remediat cu anticonceptionale. Nu tuturor le sunt recomandate aceleasi anticonceptionale deoarece nu tuturor ni se pot potrivi. Unei persoane cu pilozitate ridicata nu ii va fi recomandat un tratament cu anticonceptionale unde exita in compozitie maiulti hormonimasculini. Sfatul meu a fost dimplu dar sigur. Sa mearga la medic si sa urmeze tratamentul indicat.

| BonneLess a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi explica tu mie. Stiu destul de clar, dar acum vad ca vrei tu sa explici in termenii tai incat sa para altceva decat am zis eu. Da, recomanda anticonceptionale, n-am zis ca acelasi fel la toate daca asta insinuezi si da, recomanda si inceperea vietei sexuale nu ca o trimite la f*tai, doar ca hormonii o iau la vale.

| Şaptepăcate a răspuns:

Da, e o reteta antica - sex-
normal, de cosuri
oral, de tuse
anal, ajuta la slabit

a sa precizez cu rase diferite, un caucazian, un asiatic si un negru, acu vezi tu care unde se potriveste mai bine, ca un puzzle

| Capriciu a răspuns:

Da,fiindca au schimbari in corpul tau.

| elena04 a răspuns:

NU