| petruta_5656 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Am 21 de ani, iubesc un baiat sta la150 de km distanta de mine, si el are 22 de ani, nu ne prea vedem din cauza distantei, eu lucrez am facultate si el la fel nici timp ne vedem nu prea avem. Dar eu il iubesc enorm, iar el nu ma crede, nu stiu ce sa ii mai zic, ce sa mai fac, mi si rusine sa il tot sun sa ii dau mesaje ca sa nu par o disperata! El spune ca tine la mine, dar problema dintre noi e mare, ii e fria sa ma iubeasca, dar eu vad ca de cate ori ne intalnim e foarte atent si dragut cu mine(nu m-am culcat u el)! Credeti ca ar trebui sa renunt la el?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,sa nu renunti.
150 de km nu inseamna nimic si n-ai decat sa ii trimiti cate mesaje vrei,un om care iubeste asa se comporta.
Poate ca el a fost ranit de o relatie anterioara,daca spui ca ii e frica sa te iubeasca.O comportare calda si afectuoasa din partea ta,mereu aceeasi,o sa-i dea siguranta de care are nevoie ca sa te iubeasca si el.Din moment ce se poarta frumos,e atent si dragut, inseamna ca e dispus sa te iubeasca, doar se cam teme putin.
Ofera-i siguranta ca il iubesti si totul va fi bine!
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

O Relatie de la distanta este cam.eu stiu cum sa i spun cam Romantica prea romantica Si cu cit este mai Romantica cu atita vei avea de suferit deci cel mai bine este sa ti d ai tu seama in primul rind ceea ce vrei ce fel de relatie iti doresti Eu cred ca esti extrem de romantica si visatoare! poate prea visatoare pentru secolul acesta probabil esti si foarte sufletista si cind incepi o relatie pui tot sufletul in persoana respectiva fara totusi sa fi un pic de realista si sa te gandesti un pic...Deci in primul rind trebuie tu insuti sa ti faci un pic de ordine in propriul suflet si sa ti d ai seama ceea ce vrei de fapt.Succes

| didiDia a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui prin,, ii e frica sa ma iubeasca''. Din ce ai scris pana acum, eu cred ca nu ar trebui sa renunti la el, ci din contra sa lupti pentru iubirea voastra, sa luptati impreuna, ca doar de aia sunteti doi, un cuplu. Succes!