| serenity92 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare...cand iti dai seama ca barbatul cu care stai s-a plictisit de tine si nu il mai atragi?
intreb pentru ca in ultima perioada partenerul meu parca nici de sex nu mai are chef baga scuze ca-i obosit si pe mine ma tine asa sa ma chinui singura nici comlimente nu prea imi face numai foarte rar iar cand zice ca ma iubeste simt ca minte ca nu-i sincer zice numai asa sa ma vrajeasca... apropo stam de 7 luni impreuna.deci voi ce credei?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Poate ca prietenul tau lucreaza, de aceea e si obosit, plus ca intotdeuna intr-o relatie mai exista si perioade de astea, de obicei fetele sunt cele care baga motive d-astea, la baieti mai rar am auzit, insa, se poate si sa se fi plictisit cum spui tu, poate ca vrea altceva!
Incearca sa il surprinzi cu ceva nou big grin, ceva haine sexi, pozitii noi, etc!
Sau poti sa ai o discutie serioasa cu el si sa il intrebi de ce se comporta asa!
Cel mai bine se rezolva aceste chestii prin comunicare, poate are ceva probleme care il framanta si tu nu sti, incearca mai bine sa vb cu el, fara sa ii reprosezi acest lucru, pur si simplu deschizi subiectul si comunicati!

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ma, daca nici sex nu mai are chef, nu-ti mai pot spune decat: ai fost buna la vremea ta.

| LadyAdda a răspuns:

Pur si simplu a intervenit monotonia.nu mai e aceeasi indragosteala ca la inceput e obisnuinta...partidele de sex se raresc. daca este cu adevarat o problema cel mai bine sa il intrebi pe el. poate are doar o pasa proasta.

| Brainstorming a răspuns:

Probabil ca asa si este, probabil ca flacara ce intretinea relatia voastra e pe cale sa se stinga daca nu cumva s-a stins de-a binelea, dar daca vrei sa fi sigura incearca o schimbare: pregateste-i o zi surpriza, in doi. Este important sa ai grija cum alegi ziua - sa fiti liberi amandoi si fara alte obligatii...Aranjeaza-te, eventual incearca si o schimbare de look, pregateste o masa cu lumanari si un desert cu frisca, cumpara-ti si o lenjerie intima noua si provocatoare etc... Daca nici asa nu obtii o reactie, probabil ca ai dreptate si nu iti mai ramane decat sa mergi mai departe. Bafta si nu uita barbatilor le plac surprizele, placute desigur, femeile care au tot timpul zambetul pe buze si care stiu sa-i faca sa se simta importanti.

| Rebecca009 a răspuns:

Nu te mai baga in seama pentru ca si-a gasit pe alta. Pe mine! haha laughing

| serenity92 explică (pentru Rebecca009):

Haha ma indoiesc!laughing... apropo iti plac barbatii mai in varsta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-ati inceput prea devreme viata sexuala. Stiu ca in ziua de azi 7 luni e considerata o perioada lunga, dar crede-ma nu este.
Ar trebui minim 1 an jumate ca sa va cunoasteti cu adevarat cu bune si cu rele si sa stiti habitaturile fiecaruia.
Mai observa-i comportamentul si incearca sa vorbesti cu el, insa fara sa implici motivul sexului altfel vei parea disperata si va agrava situatia.
Incearca mai degraba sa ii invoci motivul atentiei prin prisma faptului ca discutiile si anumite comportamente nu mai sunt la fel de favorabile ca altadata si astfel putin cate putin, poate veti ajunge la miezul problemei.

| Lala356 a răspuns:

Poate i-ai dat prea repede ce a vrut si acum s-a plictisit.sau a gasit pe altcineva.nu stiu ce sa zic.

| Lala356 a răspuns:

Sau,fa ceva ca sa il surprinzilaughingpoti sa ii ceri sa faceti sex intr-un loc public, o va lua ca pe o provocare si ii va placea.sau fa orice ca sa iesi din rutina, poate ii revine chefulthinking