| XatomisX a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 2 ani.Intr-o zi prietena mea mi-a spus ca nu prea mai are chef de sex, personal nu consider ceva rau in asta adica nu tot timpul avem chef ce ma sperie este faptul ca ea tot timpul ma dorea foarte mult, tot timpul se gandea ca vrea sa o faca cu mine acum nu se mai gandeste la asta. Tind sa ma gandesc ca a intervenit monotonia in relatie nu numai in a face dragoste adica ea zice ca este fericita sa ma vada si vrea sa stam tot timpul impreuna si chestii iar eu sunt speriat ca odata ce numia are chef de sex poate nu ma mai place asa de mult in ultima perioada am vorbit cu ea serios si a zic ca ma iubeste sigur si ca nu s-a plictisit de mine doar ca numia simte nevoia sa o faca sex cu nimeni e asa de vreo saptamana. Ce credeti ar trebui sa ma ingrijorez sau e ceva normal sa mai aiba si momente din astea? precizez ca inainte voia tot timpul

11 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Intr-un fel este oarecum normal si asta din cuza hormonilor. Poti incerca sa ii faci o surpriza, sa schimbi ceva, iar daca nici asa nu are chef de sex, o saptamana-doua, ar cam trebui sa iti pui semne de intrebare.Bafta!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

A intervenit monotonia, lucru perfect normal, sunteti tineri sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, corpul cere diversitate sexuala, este timpul sa va retrageti elegant din relatie, 2 ani e o perioada foarte lunga

| RAY a răspuns:

La ovulatie fetele cauta un mascul alfa, fetele stau cu un beta pana dau de un alfa, biologia din ea i spune ca s-a plictisit de tine 2 ani pentru un beta e ok

| corbulalbrosu a răspuns:

Destul de suspecta o asemenea scadere brusca a libidoului in cazul unei tinere sanatoase din toate punctele de vedere. Este posibil sa apara o astfel de manifestare din motive de natura pur hormonale si nu fiziologice sau psihologice. Daca aceste sentimente de indiferenta fata de actul sexul vor persista nu ar fi deplasata sau lipsita de importanta/utilitate o posibila consiliere din partea unui specialist psihoterapeut sexolog. Multa sanatate.

| XatomisX explică (pentru corbulalbrosu):

Cred ca este ceva hormonal adica trebuie sa ii vina cilcul si ma gandesc ca poate asta ar fii...are vreo legatura? chiar numia simte nevoia de satisfacere.mi-a spus sincer si o cred

| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare cu ea ca dupa o perioada va reveni la tine si totu va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te sperii.Si eu am o relartie de trei ani si...nu mai este ca la inceput.Plus ca iubita ia un tratament. Vreau sa iti mai spun ca fetele nu au dorinta ca noi, permanent. Exista periaode in viata femeii cand are aceste caderi, aceste libidouri mai scazute. Ele dorsc sex cu ardoare dar ...mai rar. La inceput totul e frumos pentru ca av doreati foarte mult. Dup0a un timp, cand ati luat din fructul oprit si v-atri obisnuit unul cu altul, aceste dorinte sexuale la femeii scad.ca si tie, de altfel, daca nu ai chef azi nu faci sex. Numai ca noi, barbatii suntem mai..activi.Asa ca nu te impacienta, ofera-i intelegere.

| e1xtz a răspuns:

''Dragostea dureaza trei ani''-Frederic Beigbeder.

La voi a durat doi.

Ia partea buna, sigur sunteti la varsta la care a experimenta mai mult e mai benefic.

| XatomisX explică (pentru e1xtz):

Ideea e ca ma ingrijoram mai tare daca e asa dar ea pur si simplu nu simte nevoia de sex...ma gandesc ca ar fi ceva hormonal cum spune,, corbulalbrosu'' adica mi-a zis ca nu simte nevoia de satisfacere

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Frate, daca devii obsedat de sex, e logic! Crezi ca mereu va avea chef, in orice zi, ora, minut?! happy serios bro, gandeste-te bine la ceea ce faci.

Poate ca s-a plictisit, sau poate a intrat in depresie (in cazul in care are 18 ani sau putin mai mult), se intampla des, cica...

Deci, macar incearca sa schimbi ceva la tine, la intalniri, etc.Sa nu fii salnic, daca mereu zici :,, hai sa facem sex", ea va crede ceva ce nu ti-ar conveni tie.

Funda

| cosminutz0109 a răspuns:

Frate eu zic sa iti faci o schimbare, parul, hainele ceva, locul unde va intalniti ceva, ca sa dispara monotonia ca sigur asta e! succes si sper sa fiti ca inainte