| Marius2011 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, cate zile dupa menstruatie nu poti ramane in sarcinata, ca am facut dragoste cu prietena mea azi si marti a terminat menstruatia, am facut-o fara balonas dar nu m-am terminat in ea cand mi-a venit am skos repede. ce risk ar fi sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata absolut in orice zi daca face sex neprotejat. Riscul minim este in primele 5 zile de la venirea menstrei, nu de la terminarea ei. Asadar, daca esti 100% sigur ca nu ai ejaculat deloc, riscul ei de sarcina este variabil in functie de durata menstrei. Cam 5% daca menstra a durat 3 zile, cam 10 % daca menstra a durat 6 zile.

1 răspuns:
| bebe23 a răspuns:

Intre 5 si 10 zile. dupa parerea mea sfaturile medicilor e bun pana la un punc anume...de at incolo depinde si de organismul fiecarui om.eu cred ca nu va ramane insarcinatawinking