| Oanaa123 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare big grin Lunile trecute mi-a venit ciclu de 2 ori pe luna o data la inceputul lunii si o data la sfarsit, Iar luna aceasta mi-a venit ieri si imi curge foarte putin, sunt si foarte racita sa fie oare din aceasta cauza? Sau e posibil sa fiu gravida? Eu si iubitul meu ne-am protejat dar cine stie thinking Va rog sa ma ajutati cu un raspuns happy

7 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Atata timp cat a venit, e ok. Uneori vine mai mult, alteori mai putin, e normal.

| neutrino a răspuns:

Cum v-ati protejat?

| Oanaa123 explică (pentru neutrino):

Am facut si cu prezervativ si fara dar nu si-a dat niciodata drumul in mine. straight face

| neutrino a răspuns (pentru Oanaa123):

Oana draga, invata-te sa faci sex mereu cu prezervativ pentru ca cel mic sigur va lasa mizerie la locul de munca, chiar daca partenerul tau crede ca nu a terminat in tine. Nu uita ca niciodata, atunci cand faci sex, sa nu ai incredere deloc nici in partener, dar nici in cel mic. O zi buna!

| Alcyon a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu esti insarcinata. Totusi, metoda coitului intrerupt e destul de riscanta. Ar fi bine sa folosesti prezervativ la fiecare contact sexual, mai ales ca ai ciclul neregulat si n-ai cum sa calculezi data ovulatiei.

| WeSTleY a răspuns:

Cred ca o vizita la ginecolog ar fi o solutie. Probabil sa fii racita ...sau nu ti-e regulata menstruatia inca... oricum consulta un specialist!

| Oanaa123 explică (pentru WeSTleY):

Niciodata nu am avut menstruatia regulata... Dar o sa fac si un control ca sa fiu mai sigura happy Ms frumos