| Anonim2731 a întrebat:

Am si eu o intrebare
Daca esti virgin si folosesti prezervativ, Se mai rupe "Ata"
Adica mai esti virgin?
Fara suparare

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca frenul ("ata") se poate rupe CU sau FARA sa fie montat un prezervativ pe penis, insa acest lucru se poduce/se intampla doar atunci cand tesutul din care este formata acea teaca, este atinsa de anumite afectiuni sau de o anumita boala. Frenul care apartine unui penis sanatos NU se va rupe niciodata si va ramane intreg poate putin intins/alungit pe durata intregii vieti. Acest lucru se produce si este valabil in cazul a circa 4 din 5 barbati activi sexuala pe intreaga durata a vietii lor. Prin ruperea intentionata sau accidentala a "atei" baiatul/barbatul respectiv NU se dezvirgineaza ci devine posesorul unui penis lipsit de sensibilitate si excitabilitate. Ar fi bine sa te rogi sa nu ajungi intr-o astfel de situatie. big grin Multa sanatate!

| Anonim2731 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci "frenul" nu trebuie sa se rupa nu?
Doar se va intinde!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonim2731):

EXACT, doar se va intinde, fiindca un fren sanatos ramane intreg toata viata. Prin acea teaca care este de fapt o "teava" trece un vas de sange important care iriga suprafata fina si super sensibila a glandului (capul penisului). In cazul ruperii frenului si automat a vasului de sange din interior, dispare irigarea supafetei penisului cu sange, acea piele fina se zbarceste si isi pierde elasticitatea, excitabilitatea, sensibilitatea oferita de senzorii existenti in acea portiune de pielea fina a glandului. Acest lucru este un fapt dovedit, fiindca se produce in cazul barbatilor al caror penis este circumcis.

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Ești virgin până faci sex pe pune, prepuțul nu are legătură virginitate.