| angelina_1424 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare daca fai sex umpica fara prezervativ si dupa aceea si-l pune exista riscuri sa ramai insarcinata? Adica lichidul acela preejaculator nu vine cu mult inaintea spermei? Fundita

Răspuns Câştigător
| andradat a răspuns:

Poti sta linistita eu numa fara fac, si nu am ramas niciodata gravida. Dar asta nu ar trebui sa te incurajeze, incearca totusi sa folosesti prezervativ tu cu prietenul tau, si daca la un moment dat veti fi siguri ca vreti mai mult, nu mai folositi prezervativul dar aveti grija mare! Va asumati un risc destul de mare.
Fundita?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista risc de sarcina. Lichidul preejaculator lubrefiaza penisul din momentul inceperii erectiei.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ba da, din pacate! Lichidul preejaculator este consecinta excitatiei la mascul, si pregateste glandul penisului pentru penetrare, dar este in acelasi timp plin de spermatozoizi! - pana la 50 de milioane in 2-3 picaturi!

Prezervativul TREBUIE PUS IMEDIAT ce penisul a devenit erect (tare!) nu dupa ce a intrat deja in vagin, plin de omuleti!

Mai cititi si voi inainte de a va apuca de "vitejii" periculoase!

| deea40 a răspuns:

Nu esti insarcinata... deoarece el trebuie sa ejaculeze pentru a intra in vagin.
Nu e chiar asa usor sa ramai insarcinata.
Dar pentru protejareata ai putea sa te protejezi de la bun inceput...
BAFTA!

| roxy_2350 a răspuns:

Da, se poate. si lichidul preejeculator contine spermatozoizi, deci cel mai bine nu risca daca nu iti doresti bebei. O zi buna!

| Mihaitsa22 a răspuns:

Dap, exista riscuri. cel mai bine ar fi sa isi puna prezervativul chiar inainte de prima penetrare...si sa aiba grija sa nu se rupa cand va e lumea mai dragastraight face