| MariaEleonora a întrebat:

Am și eu o întrebare: De vreo 2 săptămâni am avut mâncărimi, usturimi în zona vaginului și mai sus de el, am folosit o crema pe care mi-a recomandat-o farmacista "NIDOFLOR" deoarece este cu antibiotic iar zona mea intima era inflamata.Acum, mi-a mai trecut însă la vagin am o dunga roșie iar mai jos de el niște bubite cam cat un bob de orez și sunt și roșie, sa fie vreo iritație?.CE SA MĂ FAC? NU vreau sa merg la medicul ginecolog ( dau funda!)

4 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Adu-ţi aminte cu cine ai întreţinut relaţii sexuale. Dacă ai făcut-o cu vreun dubios, este absolut necesar să mergi la ginecolog, să nu ai naiba vreo boală.

| MariaEleonora explică (pentru Necunoscut112):

Nu am făcut decât cu prietenul meu și am folosit prezervativul.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

La ginecolog?

| Ralukafay a răspuns:

S-ar putea sa ai vreo infectie, dar mai bine mergi la medicul ginecolog sau daca nu vrei sa mergi la medicul ginecolog, mergi la medicul de familie si vorbeste cu el.Dar grabeste-te ca nu cumva ce ai tu sa se agraveze.Multa sanatate!