| youaremyfavouritecolour a întrebat:

am si eu o intrebare destul de ciudata!
ce inseamna cand un baiat saruta o fata?
un bun prieten m'a visat ca eram cu unu si ma sarutam,cica a incercat sa ma salute iar eu i-am spus ca nu am timp si trebuie sa plec!
habar nu am ce e asta, adica totusi mi se pare dustul de ciudat, si totusi de ce m'o fi visat?
dau funda celul mai explicit si elaborat raspuns!

Răspuns Câştigător
| RoxanneRC a răspuns:

Visele fac parte din subconstientul fiecaruia dintre noi. De multe ori visezi acea persoana cu care adormi in gand. Sarutul in vis poate sa semnifice diferite lucruri. uite:
- Sarutul dat in fuga sau pupicul asezat pe obrazul tau de catre o ruda poate reprezenta nevoia ta de a fi aprobat de catre oameni aflati in pozitii de conducere sau persoane autoritare, de tipul celor parentale.
- Daca te feresti din calea unui sarut inseamna ca te simti sufocat de catre oameni autoritari sau care te fac sa te simti ca un copil.
- Sarutul unei persoane la care tii poate exprima fie o nevoie de a fi mai apropiat fata de acea persoana, fie afectiunea profunda fata de cel visat (inclusiv in plan subconstient).
- Atunci cand visezi copii sarutandu-se, ti se anunta fericire, reuniuni de familie sau satisfactii la serviciu.
- Visul in care iti saruti mama semnifica ca vei avea succes in ceea ce intreprinzi, vei fi apreciat si iubit de prietenii tai.
- Sarutul unui frate sau unei surori denota placere si satisfactie in asocierea cu una sau mai multe persoane.
- Sarutul iubitului / iubitei in intuneric semnifica pericole si angajamente imorale fata de persoane de sex opus.
- Sarutul iubitului / iubitei in lumina sugereaza ca ai intotdeuna intentii onorabile in legatura cu persoanele de sex opus.
- Sarutul unui strain / unei straine inseamna atitudini si intentii imorale sau ganduri perverse.
- Sarutul furat cuiva sau impartasit pe ascuns denota pericol in activitatile pe care le desfasori.
- Daca iti vezi in vis rivalul / rivala sarutandu-ti partenerul iubit inseamna ca esti in pericol ca iubitul / iubita sa isi piarda respectul fata de tine.
- Persoanele casatorite care isi impartasesc saruturi reprezinta armonia prezenta sau pretuita in viata de familie.
- Daca visezi ca saruti pe cineva pe gat inseamna ca ai inclinatii pasionale si dai dovada de o slaba stapanire de sine.
- Atunci cand visezi ca saruti un dusman ti se prevesteste ca esti pe cale sa te impaci cu un prieten suparat pe tine.
- Daca o fata viseaza ca o alta femeie ii saruta iubitul, inseamna ca este privita cu invidie sau gelozie de o falsa prietena.
- In credinta tiganilor, visul unui schimb de sarutari semnifica o cearta care va avea loc in curand.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Elaborat răspuns?
Vezi dicționarul de vise pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| BlackOldSun a răspuns:

^ ai dreptat evisele si alte bullsh*t-uri sunt fantezii! traieste in prezent!

| caterinasmile a răspuns:

Nu te lua dupa vise si horoscop. o sa ajungi sa traiesti trista, pusa pe ganduri mereu.
Succes! :*