| bombonica27 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare legata de... iubire ei bine imi place de un baiat de foarte mult timp si as vrea sa ma intreb daca as avea niste sanse cu el el e clasa a 6 a dar eu a 8a pare o nebunie dar il iubesc el stie ca il plac in timpul ala el avea o iubita. Prietena mea i-a spus ca il plac a spus ca sunt draguta dar din pacate are o iubita? nu stiu ce sa inteleg oare ma place? nu am vorbit deloc pana acuma cu el deoarece mi-e rusine el e un tip care se imbraca misto si e un pic mai rau sa zic umbla numai cu colegi mei din clasa.La inceput inainte sa aiba o iubita au venit colegii mei si m-a pus fata in fata cu el si a zis ca ne potrivim eu atuncea nul placeam si am zis ewww ce scarbos dar dupa aia nu am mai putut sa-mi iau gandul de la el si ma indrgosteam din ce in ce mai tare de el! el stie sa sarute dar eu nu! mie frica ca as putea parea o proasta in fata lui

Răspuns Câştigător
| Biaix a răspuns:

Putin complicat la mine era invers imi placea de un baiat din a 8a si eu eram in a 6a...
Ca sa faci ceva trebuie sa fii atenta.Eu una nu m-am repezit la el ca vai doamne vezi ca te plac.L-am adaugat pe facebook. Dupa cateva luni l-am bagat in seama.Am vorbit putin si dupa am iesit.El joaca football si in ziua urmatoare a avut un meci impreuna cu clasa mea si doi colegi prieteni buni cu el i-au spus ca-l plac.M-a suparat foarte tare chestia asta dar dupa ce a inceput meciul mi-a facut cu ochiul.Nu suntem impreuna dar am ramas prieteni.Bine eu nu am venit sa-mi spun povestea, am vrut doar sa iti spun ca si eu am umblat dupa un baiathappy.
Chestia e ca nu poti sa bati din palme si sa fii impreuna cu el.Ma gandesc ca daca a avut sau are o iubita o sa fie mai greu, pentru ca daca s-au despartit de curand si daca a iubit-o poate ca o sa incerce sa fie din nou cu ea.Dar daca inca o are...nu poti decat sa stai departe de el.
Dar nu prea inteleg, iti place de un mucos de a 6a? o_o In a 8a mai ai si examene, alege totul cum trebuie. Daca o sa ai un iubit o sa iti ia gandul de la invatat.Mai nou astia de a 6a se cred foarte smecheri.
Si daca mai vrei o idee poti sa iti rogi doua prietene sa te impinga din nou fata in fata cu el. Poate ai noroc.Si cu sarutul...stai linistita vine de la sine.Nu trebuie sa fii experimentata, nimeni nu e din cate stiu eu.O sa vezi ca toate o sa fie bine.De mult imi spunea o persoana "nu fii proasta sa-l astepti, fa tu primul pas!". Acum baietii astepta ca fetele sa faca prima miscareoh go on.
Pai atat am avut de spus...bafta!happy

| MisterRip a răspuns (pentru Biaix):

Suna mai degraba a raport laughing

| Biaix a răspuns (pentru MisterRip):

Eh acum si tulaughing

6 răspunsuri:
| DooM a răspuns:

Daca e in clasa a6a toata treaba asta cu iubitele... lui i se par o joaca, e un mucos, mai bine te-ai gandi la acele examene cum ti s-a mai spus.

| Deyutza1039 a răspuns:

Lasa baietii, ai timp de ei mai incolo oh go on

| Swal a răspuns:

1. Exista semne de punctuatie, sunt foarte multe, foloseste-le!
2. Ciudat ca unei fete de clasa a 8-a sa-i placa de un mucos din a 6-a.
3. Ia-ti gandul de la el, ai examene anul viitor.
4. Nu cred ca vei lua nota mare la limba romana.

| lexybelle a răspuns:

Mai bine gaseste pe cineva de virsta ta sau mai mare.