| Andreea_1209 a întrebat:

Fundita...Asta vara am fost cu un baiat. M-a invitat in oras si am acceptat.Pt ca imi era rusine nu am mers singura, ci cu o colega din clasa.In fine, el a intarziat vreo zece minute si cand dadeam sa plec a venit.Am mai vorbit si ne-am trezit cu colegii lui pe cap(veneau spre noi). ei erau la o zi de nastere a unui coled de-al lor.Eu am sarit gardul parcului si am plecat, el m-a rugat sa mai raman. dar am plecat. Dupa m-am intalnit cu colegii lui si ma tot intrebau daca il mai plac si daca ne-am sarutat.eu le-am spus ca nu-l mai plac si ca nu ne-am sarutat(doar ca sa scap de ei, nu neaparat ca nu-l mai placeam). el a aflat si nu ma mai placut (aflase ca nu il mai placeam)dar eu spusesem asa doar ca sa scap de colegii lui. in fine, a trecut vara, am inceput scoala si el se batea cu o colega de-a mea si eu l-am aparat si a spus:"Asta inca ma mai place". Intr-o zi am dat cu palma peste umarul lui, si dupa a dar si el. El nu a dat prea tare dar, totusi el este baiat.Era este zapada si el ma bulgarea, ma trantea in zapada si de exemplu la sfarsitul orelor ne-am batut cu zapada, ne-am trantit si la un moment dat i-am zis: "Nu mai da te rog. Te rog." Si a stat vreo cateva clipe pe ganduri, imi zambea( aproape tot timpul imi zambeste, mai putin atunci cand dau tare in el) si dupa a dat cu bulgarele (nu chiar inspre mine, m-a ocolit)

*Astazi, cand mergeam spre casa, am aflat ceva (de la o "amica" a lui)...Am aflat ca el i-a spus ei ca asta-vara el m-a intrebat daca vreau sa ne sarutam si eu i-am spus ca nu, ca cica nu stiu. Dar nici macar nu a fost vorba de asa ceva, pur si simplu vorbeam.Nu inteleg cum a putut sa o minta cu asa nersuinare pe fata respectiva. Fata aceea nu intelege cum de am fost cu el pentru ca el ma face in toate felurile si l-a intrebat cum a fost cu mine daca ma face in toate felurile si el a zis ca si atuncea ma face in toate felurile (eu cred ca din cauza ca a aflat atunci de la colegii lui ca nu-l mai plac, dar eu va repet ca zisesem asa ca sa scap de ei)

Voi ce credeti? Credeti ca ma mai place? Va rog spuneti-mi.Credeti ca va accepta sa ne impacam, pentru ca eu (am uitat sa va spun) vreau sa-l intreb asa: "Ma mai placi sau nu? Spune-mi ca sa stiu.Nu mai pot trai asa. Deci da sau nu" El va raspunde si daca zice da il voi lua in brate si daca zice nu il voi intreba: "De ce? De la ce s-a intamplat asta vara?"

Credeti ca ma mai place?

Credeti ca va accepta sa ne impacam?

FunDoi

6 răspunsuri:
| crysty08 a răspuns:

E o chestia nasoala de placut te place dar e dezamagit si asta cantareste greu in general cand esti dezamagit iti vine sa te duci dreacu si cu fazele catre prieteni puii mei au fost facute de amadoi la fel doar ca unu mai mult unu mai putin dar aceas greasla vorbiti si rezolvati ai grije ce faci:* imi lasi un mesaj cu ce s-a intamplat ai grije de tine te pwpa Cryss

| Analya a răspuns:

Eu zic ca te mai place...stii tu de la ura nu-i decat un singur pas. Bine voi nu va urati, dar va tachinati, deci va placeti unul pe altul.

El sigur a aflat de la prietenii lui ce ai spus tu asta-vara. si fiind orgolios a luat-o ca atare, fara sa te mai intrebe pe tine daca e adevarat sau nu.

Toate lucrurile pe care spui a le face, par ca si cum te place, dar fiind respins nu poate sa se mai apropie de tine, si face exact contrariul.

Cel mai bine e sa faci ceea ce ai zis ca vrei sa faci. Sa-l iei deoparte si sa-l intrebi. Nu ai nimic de pierdut. Doar de castigtwinking

| Messyhair a răspuns:

Buna. Faza e ca baietii sunt foarte orgoliosi. Daca o fata refuza un baiat(sau aude ca ea nu-l place etc), el incepe sa spuna minciuni, cum ar fi ca nu te-a placut niciodata etc si in prezent nu vor sa-si arate sentimentele, ba chiar s-ar putea sa te jigneasca, de suparare.
Eu cred ca el te-a placut insa cand a auzit ca tu nu-l placi, s-a suparat.
De placut nu stiu daca te mai place(in prezent).
Eu zic sa vb cu el intre 4 ochi si sa lamuriti lucrurile.Si spune-i adevarul de asta-vara, cal-ai placut insa ai spus ca nu deoarece voiai sa scapi de prietenii lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tine la tine e ceva normal sa accepte sa va impacati. Succes:*

| CrazySell a răspuns:

Draga Andreea dupa aprerea mea e putin nesimtit dar daca tu ai sentimente pentru el poate ar trebui sa i spui... ca il plaki. si sa il intrebi daca si el te place, fa-ti curaj, fi optimista si... nu mai fi asa nesigura o sa iasa totul bine si poate asta e modul lui de ati arata ca te place poate asa e caracteru lui fi increzatoare nu-l lasa sa isi bata joc de tine si sunt sigura ca te place

| raspunslaoriceintrebare a răspuns:

Cred ca da pentru ca da semne ca te place dar si invers eu zic sa il intrebi serios si dupa aceea sa lamuriti tot orice ar zice
este opinia mea