| Andreea_1209 a întrebat:

Fundita...Asta vara am fost cu un baiat. M-a invitat in oras si am acceptat.Pt ca imi era rusine nu am mers singura, ci cu o colega din clasa.In fine, el a intarziat vreo zece minute si cand dadeam sa plec a venit.Am mai vorbit si ne-am trezit cu colegii lui pe cap(veneau spre noi). ei erau la o zi de nastere a unui coled de-al lor.Eu am sarit gardul parcului si am plecat, el m-a rugat sa mai raman. dar am plecat. Dupa m-am intalnit cu colegii lui si ma tot intrebau daca il mai plac si daca ne-am sarutat.eu le-am spus ca nu-l mai plac si ca nu ne-am sarutat(doar ca sa scap de ei, nu neaparat ca nu-l mai placeam). el a aflat si nu ma mai placut (aflase ca nu il mai placeam)dar eu spusesem asa doar ca sa scap de colegii lui. in fine, a trecut vara, am inceput scoala si el se batea cu o colega de-a mea si eu l-am aparat si a spus:"Asta inca ma mai place". Intr-o zi am dat cu palma peste umarul lui, si dupa a dar si el. El nu a dat prea tare dar, totusi el este baiat.Era este zapada si el ma bulgarea, ma trantea in zapada si de exemplu la sfarsitul orelor ne-am batut cu zapada, ne-am trantit si la un moment dat i-am zis: "Nu mai da te rog. Te rog." Si a stat vreo cateva clipe pe ganduri, imi zambea( aproape tot timpul imi zambeste, mai putin atunci cand dau tare in el) si dupa a dat cu bulgarele (nu chiar inspre mine, m-a ocolit)

*Astazi, cand mergeam spre casa, am aflat ceva (de la o "amica" a lui)...Am aflat ca el i-a spus ei ca asta-vara el m-a intrebat daca vreau sa ne sarutam si eu i-am spus ca nu, ca cica nu stiu. Dar nici macar nu a fost vorba de asa ceva, pur si simplu vorbeam.Nu inteleg cum a putut sa o minta cu asa nersuinare pe fata respectiva. Fata aceea nu intelege cum de am fost cu el pentru ca el ma face in toate felurile si l-a intrebat cum a fost cu mine daca ma face in toate felurile si el a zis ca si atuncea ma face in toate felurile (eu cred ca din cauza ca a aflat atunci de la colegii lui ca nu-l mai plac, dar eu va repet ca zisesem asa ca sa scap de ei)

Voi ce credeti? Credeti ca ma mai place? Va rog spuneti-mi.Credeti ca va accepta sa ne impacam, pentru ca eu (am uitat sa va spun) vreau sa-l intreb asa: "Ma mai placi sau nu? Spune-mi ca sa stiu.Nu mai pot trai asa. Deci da sau nu" El va raspunde si daca zice da il voi lua in brate si daca zice nu il voi intreba: "De ce? De la ce s-a intamplat asta vara?"

Credeti ca ma mai place?
Credeti ca va accepta sa ne impacam?

P. S Fundita

8 răspunsuri:
| 1micdamare a răspuns:

Mda, o problema delicata, explicata intr-un mod foarte inteligibil!
juriul a hotarat: spune-i asa cum ai zis ca o vei face!
tu ai dreptate!

| anonimul a răspuns:

Dabig grin... tio atras atentia nu?
deci nu cred sa mai fii cu el
vrea doar prieteni... poatebig grinmai lasa-i timp, comportate frumos si noroc

| CenturyChild a răspuns:

Cred ca a incercat sa faca acelasi lucru care i l-ai facut tu lui, probabil a inteles ideea dar s-a suparat ca ti-a fost rusine sa le zici ca iti place de el. probabil a vrut sa vada cum ai reactiona tu in locul lui... In orice caz du-te intreaba-l si rezolva problemawinking

| OHmyGosh a răspuns:

Te place mai mult ca sigur. Daca zice"nu", fa si tu pe suparata si prefa-te ca plangi.

| baby_4423 a răspuns:

Eu cred ca te place cati zambeste si se uita la tine frumos vb cu tine te place da nu vrea sati zica vrea sati demonstreze asa ca mai bine intreaba-l u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca:.(sunt baiat). eu zic ca, daca i-ai spune adevarul crud. tear ierta si va vrea sa fiti impreuna din nouwinking parerea mea
dar u fa ce vrei noi ti-am zis cam ce avem de ziswinkingbig grintongue

| anna_1849 a răspuns:

Pai...eu zic ca te mai place pentru ca nimeni nu poate uita pe cineva atat de repede probabil si am intalnit deseori cazuri cand baietii se comporta urat cu fetele cu care au avut o relatie doar pentru a dovedi prietenilor sau diferite persoane ca ei sunt tari si se simt oarecum jigniti cand afla de la cineva ca fata respectiva nu il mai place(chiar daca nu e adevarat) dar cert este ca in adancul sufletului el inca te mai iubestewinking

SFATURI:
1. Ori nu-l mai bagi in seama o bucata buna te timp pana cand iti va cersii sa vorbesti cu el si apoi sa-i spui ca el a inceput ca tu inca il mai placi etc
2. ori te duci direct la el si ii intrebi ce se intampla cu el de nu ii mai place de tine si ii spui de ce ai spus ca nu-l mai placi doar ca sa scapi de aia dar tu de fapt il placi
sau 3.Il uiti si gata!

funda plzzbig grin

:*:*:*love struck; xx

| KathyG a răspuns:

Cel mai bine va fi daca vei vorbi cu el serios asupra temei care te preocupa, fii deschisa si cere-i reciprocitate. spune-i ca nu-ti e usor sa-l vezi ca-ti zimbeste iar de aici sa vorbeasca tot felul de chesti pe la spatele tau. Iar daca nu va dori sa deschida tema, spune-i ca-i un las... spune-i un fata. Si pur si simplu uita-l. sunt multi baieti in lume, nici criza de baieti nu este : )
Sper ca sfatul sa-ti fie folositor.
p. s. daca va spune ca te place, continuati relatia din vara, si poate veti fi fericiti ca la inceput. :*