| verooo a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare nu demult m-am despartit cu iubitul meu insa tinem foarte mult unul la altul dar numai ne apropiem unul de altu incepem sa ne cauzam durere unul altuia, mai bine zis sa fiu mai punctuala el iubeste cu*vele insa mie asta nu imi place si ne certam si de asta si ne-am despartit insa recent am facut cunostinta cu alt baiat care este bun prieten cu fostul meu iubit, dar chiar daca acum se afla departe de mine mereu imi scrie iar daca am probleme ma ajuta sa le depasesc in fine nu stiu ce sa fac caci imi place de el dar nu chiar tare dar de fostul meu iubt sunt indragostita foarte tare si nu pot sa il uit.voi ce ma sfatuiti sa ii dau o sansa acestui baiat sau nu(dar vreau sa mentionez este mai mare ca mine cu 7 ani)?

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Varsta nu conteaza, iubirea conteaza!
Mai bine ai incerca sa incepi o noua viata alaturi de acest baiat! trecutul e trecut si asa trebuie sa ramana!

| Alexandru0007 a răspuns:

Poate cu timpul va veni si dragostea, deci da-i o sansa

| neutrino a răspuns:

Toata lumea are dreptul la o sansa, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ce-am inteles pana acum : te-ai despartit cu iubitul tau, de ce anume v-ati despartit... habar n-am. Va apropiati numai unul de altul dar incepeti sa va cauzati dureri unul altuia, dar tu esti punctuala - adica ai simtul gaurii. El iubeste tarfele dar nu ai spus daca isi exprima iubirea fata de ele practic sau doar teoretic.
Dupa felul cum ai scris si in situatia in care esti, nu-ti dau mai mult de 18 ani. Deci, concluzia : nu-s relatiile astea de tine pustoaico.

| WildDream a răspuns:

Daca iti place de el poti sa-i acorzi o sansa sa ajunga la inima ta. Dupa fostul nu are rost sa mai plangi, lasa-l cu parasutele lui. Oricum daca ii placea sa se duca la alea e clar ca la tine nu tinea prea mult.

| Liliana1981 a răspuns:

1. Fostul tau prieten nu tine la tine.
2. Ai cunoscut un altul care este prieten foarte bun cu ex-ul, nu-l placi chiar atat de tare dar vrei sfaturi daca sa fii cu el sau nu.
3. Tu esti indragostita de unul care umbla cu toate fufele.
In concluzie- esti bini di tat!