| xxZăharelxx a întrebat:

E o poveste cam lunga, dar incepem cu inceputul : Prietena mea a fostt mai demult cu baiatul pe care eu il placem. Dupa 4-5 saptamani s-au despartit, iar eu am inceput sa ma imprietenesc cu el pe facebook. Vorbeam in fiecare zi, in fiecare ora, mereu, eram foarte buni prieteni si a inceput sa vina " fluturasii " asa putini... Dar lui ii placea de una care este urata rau ( problema lui ) si nu stiu cum, dar ne-am certat si nu am mai vorbit deloc. Acum ne certam pe facebook nu vorbim, dar vad ca la scoala se uita mereu la mine si imi zambeste! Deci intrebarea mea este ma place sau nu? Ca unii zic cand te certi cu o persoana mai importanta ( adica cu un baiat ) inseamna ca te place... Dau funda la cel mai bun raspuns la intrebare :*

Răspuns Câştigător
| Renard a răspuns:

Să nu deviem de la urât la frumos şi diverse lucruri, domnişoara a pus o paranteză acolo, sunt convins că nu inutil "(problema lui)". "ROB3RT89" vrea să te aducă direct în stradă ( într-o realitate palpabilă), ei bine, pentru el am o replică. Emoţia (dacă spun iubire voi fi linşat) platonică. Se pot crea diverse legături şi trăinicii pornind de aici (comunicarea consolidează podul dintre suflete). Oamenii comunicau din cele mai vechi timpuri şi s-au creat frumoase poveşti de dragoste fără ca oamenii să se întâlnească "din prima". În cazul ei nu cred că e vorba de aşa ceva pentru că se văd zilnic. Evenimentele din timpul zilei amplifică "fluturaşii". "Zăhărel", cred că el îţi simte gelozia (bănuiesc că de aici porneşte cearta, incomoditatea de a vorbi cu el ştiind că nu îi eşti în graţii) şi te tachinează. După cum ai aşezat întâmplările, acum, nu cred că ar avea ceva serios de împărţit cu tine. Tensiunea aceasta păstrată la o anumită intensitate poate să-l cucereasă. Unii spun un "soi" de lucruri, alţii rostesc altul. Gura lumii e plină de culori. Poate s-a acomodat să-i fii prietena cea bună cu care poate vorbi liniştit şi tranziţia la relaţie ar fi mai "delicată" ţinând cont că e cu cineva. Atât timp cât eşti în peisaj să ştii că lucrurile pot ajunge în favoarea ta.

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Poate el o considera frumoasa pe fata pe care tu o consideri urata,aici nu poti decide in locul lui.
Nu vreau sa fiu rautacios,dar multi adolescenti vor ajunge sa faca si copii virtuali.
Pe bune acum, ce fluturasi sa ai ca vorbesti cu o persoana pe facebuck?
Poate sa fi atrasa de caracterul lui si sa-l simpatizezi uitandu-te la pozele lui.
Cu face to face cum ramane?
Una e cand vorbesti cu o persoana fata in fata, o privesti in ochi, esti atenta la gesturi, alta e in mediul virtual.
Fi atenta la limabj-ul non-verbal si vei afla daca te place sau nu.
Mai poti afla prin prieteni comuni sau de la prietenii lui.
Succes!

| RefinedStrings a răspuns:

Daca lui ii place de una mai urata, cum poti sa zici ca ii place de tine?
Daca ii place de aia, ii place de aia. Punct.

| xxZăharelxx explică (pentru RefinedStrings):

Daca vrei sa stii ii placea si de mine si de aialalta

| RefinedStrings a răspuns (pentru xxZăharelxx):

Pai si mie imi place de logodnica mea si de angelina jolie. dar am ales-o pe logodnica mea.

| Fridăm a răspuns (pentru xxZăharelxx):

Dacă ştii deja că vă place pe amândouă, de ce mai întrebi şi aici?

| Fridăm a răspuns (pentru RefinedStrings):

Bine spus.

| xxZăharelxx explică (pentru Fridăm):

Pai ma placea atunci. acum nu stiu daca ma mai place. eu cred ca da ca la scoala se uita mereu la mine si imi zambeste

| Fridăm a răspuns (pentru xxZăharelxx):

Nu te costă absolut nimic să îl întrebi.