| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape un an. Tin la el, dar in ultimul timp e cam nesimtit. si face unele face. Pe de alta parte. fostul prieten de care am fost indragostita pana peste cap mi-a spus unele lucruri (in sensul bun) depsre mine/noi si m-au facut sa cred ca el chiar tine la mine. Dar m-a pus sa aleg. L-am ales pe actualul pentru ca poate era vorba si de obisnuinta. (cu el m-am despartit si impacat de aprox. 3-4 ori) si mereu ne certam pe aceleasi motive.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu baietii trebuie sa te porti ca o zeita: sa le formezi dupa chipul si asemanarea ta!

3 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Eu zic sa renunti la actualul tau prieten, baiei sunt destui iar tu trebuiesa-ti gasesti persoana potrivita care s ate inteleaga si sa te respecte.Cand esti cu cineva mai exista si mici neintelegeri in relatia de cuplu insa trebuie aman2 sa treceti cu vederea, daca tu simti ca fostul te-a iubit si inca se mai gandeste la tine inseamna ca nu te-a uitat, vorbeste serios cu el, sau chiar cu aman2 si vezi care crezi tu ca te-ar merita, daca nu renunta la aman2 daca consideri ca nu te merita niciunul.Bafta

| otypa a răspuns:

Daca este nesimtit asa cum spui tu atunci nu mai are rost, mai bine iti cauti unul care stii ca te iubeste mult si care tine la tine nu unul care te va face sa suferi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu fostul n-o sa mai mearga, pentru ca o sa-ti reproseze tot timpul si apoi nici cu el nu a fost prea roz.cu actualul nu se merita sa-ti faca tot felul de obraznicii.parerea mea e ca ar trebui sa te iubesti tu pe tine mai mult si si sa nu te lasi calcata in picioare.lumea nu se termina la cei doi.bafta