| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare pentru voibig grin sunt cu un baiat de 3 saptamani si il iubesc enorm de mult... dar nu prea mai stim despre ce sa vbimsad adica el crede ca eu nu sunt interesata de subiectele lui dar eu sunt...si acum ma lasa numai pe mine sa ma gandescla ce sa vb si daca ii spun un subiect de exemplu filmele el zice ce nu are film preferat si alte chesti parca ar omite s avorbeasca cu minecrying(
ce s face?crying

1 răspuns:
| raspunz a răspuns:

Baietii si fetele in special la varsta ta, au arii de interes diferite. Lor le plac jocurile, si sporturile chestii de genul asta, masini etc, fetelor le plac filmele, sau alte chestii. Trebuie sa iti arati si tu interesul pentru chestiile care ii plac lui, altfel se va simi naspa, asta chiar daca pe tine nu te prea intereseaza. Daca nu are filme preferate, uitati-va impreuna la unul nou si discutati despre el. Subiecte de sicutat se gasesc mereu, despre viata, colegi, filme, carti, evenimente, teme, dragoste, ce vrei tu. Ideea e sa asculti si ce zice el si sa incerci sa incurajezi comunicare. Baietii nu prea le au cu treaba asta, nu sunt prea vorbareti, trebuie putin efort ca sa scoti ceva de la ei laughing