| Alexutzica a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi. Dar, mai bine sa va povestesc micuta povestioara. In vara, am mers cu rolele: eu, o fata Ana, si un baiat David. Se facuse seara, iar ei 2 au disparut dint-o data din spatele meu. I-am cautat, si i-am gasit in fata blocului, la fata aceea Ana. M-am dus si eu sa intreb ce facem, daca mai mergem, sau daca plecam fiecare acasa. Ana mi-a spus asa: "Auzi Alexandra, ia mai bine du-te tu la magazin si cauta-ma, pa". Si eu am ramas un pic socata, pentru ca niciodata nu mi-a vorbit in felul acela. Eu i-am spus: "Nu, Ana. Mi-am cumparat ce trebuia, nu ma mai duc" Si mi-a spus:" Pleaca odata!", tipand la mine Si eu am spus:"Ana, ce ai patit?" Si m-am apropiat un pic mai mult, si il vad pe baiatul acela, David. Si mi-a spus: " Pleaca maa!" Eu, am plecat, nu suportam sa imi vorbeasca asa, amandoi. Am plecat putin dezamagita, deoarece niciodata nu mi-au vorbit asa. Dupa 10-20 minute, m-am intors la acel bloc. Ei erau acolo.Nu i-am bagat in seama.Precizez ca in acel bloc statea cel mai bun prieten al meu, iar eu ma duceam la el, deoarece era mama mea acolo, si mi s-a parut ca este cam tarziu si trebuie sa plecam. I-am vazut, nu i-am bagat in seama, discutau. Dintr-o data imi pune Ana o piedica, si am cazut. M-am suparat foarte tare.Nici nu mi-a vorbit, si mi-a si pus piedica. Eu m-am ridicat de jos.Precizez:eu eram pe role si nu mi-am dat seama cand mi-a pus piedica. Am intrat in bloc. A doua zi vroia sa vorbeasca cu mine. Nici nu am bagat-o in seama De la un timp, sincer, o urasccrying. Ce sa fac TPU? Sunt disperata. Intrebarea este: Sa mai vorbesc cu ea sau nu? Eu o pot ura?, pentru tot ce mi-a facut? Va rog, nu imi dati raspunsuri nefolositoare, sau, cu rautate. Va rog! Funda pentru cine ma lamureste cu adevarat. Va pup:*. Si scuzati categoria!

Răspuns Câştigător
| Chauderitza a răspuns:

Ana este vinovata!
Ce copiii prosti oh go on. Ana aia cred ca este o mare curva! Bafta iubita! :*

12 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Ea voia sa ramana singura cu el, probabil le placea unul de altul.dar nu a fost frumos sa se poarte cu tine ca si cand ai fost o carpa de sters pe jos.nu merita sa mai vorbesti cu ea,nici cu el.ea a vrut sa se dea mare in fata lui,de aia s`a purtat asa urat,sa zica el ca se "smechera", pun pariu ca asa a fost.e o fraiera sincer, nu asa se fac eimpresie buna in fata cuiva.

| Chauderitza a răspuns:

Draga mea, eu zic ca, ana este vinovata.Ea cred ca avea boala pe tine! Bafta iubita! :*
Pa-pa!

| DanAmarandei a răspuns:

In momentul in care apare o persoana de sex opus in viata unui adolescent, acesta se comporta complet diferit fata de cum "functiona" el/ea pana atunci. In primul rand au loc niste modificari la nivel hormonal care il fac pe om sa fie un pic mai "animalic" decat pana atunci. Din punct de vedere bilologic, noi suntem totusi animale. Niste animale foarte sofisticate, dar tot animale. Initial, cand ne apare instinctul de reproducere, la pubertate, gasim un partener si "il protejam" bine, sa nu se "imperecheze" cu alctineva. Bineinteles ca treburile stau cu totul altfel, dar asa reactionam prima oara cand suntem atrasi de sexul opus. Asa a reactionat si prietena ta, din punctul ei de vedere tu erai "concurenta" si trebuiai "eliminata". A doua zi cand i-au trecut nebuniile si-a dat seama ca a gresit si a venit catre tine (probabil ca din orgoliu nu si-a cerut scuze). Este strict alegerea ta daca accepti acest comportament al ei (care mai devreme sau mai tarziu se intampla oricarui om) sau nu. In orice caz, daca totusi accepti cred ca ar trebui sa-i ceri sa-ti ceara iertare pentru modul urat in care te-a tratat. In cazul in care orgoliul nu o lasa sa-si ceara iertare, sa fie sanatoasa!

| DAC a răspuns:

Probabil David asta o fi zis ceva urat despre tine, iar ea s-a purtat in felul acesta.Eu zic ca nu ai nevoie de o asemenea prietena, faza cu piedica e penibila rau straight face
Ia-o deoparte si vorbeste cu ea, intreab-o de ce se comporta astfel, ai si tu dreptul la niste explicatii, poate ca David acesta vrea sa rupa prietenia intre voi, iar daca ea in continuare se manifesta asa, renunta, las-o in pace, nu ai nevoie de o asemenea fata!

| Alexutzica explică:

Va multumesc pentru aceste raspunsuri. Deja,ma tot suna, si ma scoate din sariteoh go on. Nu ii raspundtongue.
Si din nou, va multumesc mult mult mult de tot pentru raspunsuri.

| Diux96 a răspuns:

Nu este bine sa urasti pe cineva orice ti-ar fi facut.ar trebui sa vorbesti cu ea si sa lamuriti lucrurile.mi se pare Ana are un comportament de copil de gradininta.si parerea mea este ca nu merita prietenia ta.dar trebuie sa lamuriti lucrurile happy

| LolitaLempicka a răspuns:

Iubeste-i si pe cei ce te urasc.

| r0xx a răspuns:

Sincer eu asa i`asi fi tras o palma acol in vata lui David...de sa nu ma uite niciodatalaughing

| Motzuletzz a răspuns:

Uau,ce mai intamplare,dar totusi tu nu ai mai vorbit cu acesti "Ana si David" din vara? Daca da, eu spun clar ca nu mai ai ce discuta cu ei, mai ales dupa cum s-au comportat cu tine si ce ti-au facut.Probabil a spus unul dintre ei ceva despre tine rau si s-au opus asupra ta.

| Mada_6077 a răspuns:

Foarte urat din partea ei...cred ca ar fi bine sa nu mai vorbesti cu ea

| AndreutZu a răspuns:

Eu zic sa lamuresti situatia discutand frumos pentru ca (unii)suntem copii si azi suntem certati maine impacati...Ideea este sa o intrebi de ce a facut asta si daca iti spune ceva gen nu stiu sau asa mi-a venit ar trebui sa-i raspunzi la fel gen bine si mie imi vine sa nu mai vorbim.Asa este cel mai bine oricum daca sunteti intr-un colectiv sigur o sa va impacati.Baftaaaa:*

| abisiniana a răspuns:

Hey bunahappy eu asi zice sa vorbiti in particular despre ce s-a intamplat in seara aceea si ce anume a avut eabig grin sigur nu e frumos ce ti-a facut dar omenii gresesc mai mult sau mai putin fata de o anumita persoana happy o sa-si dea seama ca a gresit pentru vorbele pe care le-a spus atuncistraight face si gestul e care la facut... oricum cu o fata poti vb mult mai multe decat o poti face cu un baiat s poate pana acum si-a dat seama ca a gresit sau nust ganteste happy sa ai grija happy :* scuze daca ti-am spus nu iti folosestehappybig grin