| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi in special pentru baieti.Cum ati reactiona daca aflati ca o fata in varsta de 18 ani nu a avut niciodata un prieten, nu stie sa sarute si nici sa se comporte foarte deosebit cu un baiat.Sa ma specific ca e si foarte timida si nu se simte foarte frumoasa desi ceilalti ii tot fac complimente, cred ca stiti si voi cum e sa va vedeti ratusca cea urata..sa aveti o parere foarte proasta despre voi..Deci ati evita-o complet? Sau ati incerca sa va apropiati de ea? Dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu consider ca baietii ar trebui sa aprecieze asta. Iar tu, nu lua asta ca pe o problema, pentru ca daca multe si-au inceput viata sexuala pe la 15 ani si pe la 18 au deja copii, sunt convinsa ca acum deja regreta. Ce e al tau e pus deoparte.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oau! Daca o fata la 18 ani este asa si asi fi tanar, asi lua-o de nevasta. Acea fata poate fi o sotie extraordinara.

| AnemonaP a răspuns:

Mie mi se pare ca esti foarte speciala.Cu timiditatea nu faci nimic, incearca sa rezolvi asta pe parcurs.Eu am reusit sa scap de timiditate mai repede de cat ma asteptam si am ajuns cum mi-am dorit.Succes

| Anda31 a răspuns (pentru AnemonaP):

Multumesc Luana, e un sfat bun si o sa incerc sa tin cont de el.E cam dificil, dar promit sa fac o schimbare! :*

| wolder a răspuns:

Daca fata aceea nu a avut niciodata prieten si am si eu colege, ori este foarte grasa, ori foarte foarte urata si nimeni n-o place, ori e timida, ori nu a vrut sa isi faca prieten. Daca e o persoana ok comunicati-va si placuta probabil se va uita cineva la ea, chiar si timida sa fie si tot va fi candva cucerita. Si eu sunt timida si totusi iti spun ca genul asta de fete pot fi cucerite si isi pot face prieteni

| Anda31 a răspuns (pentru wolder):

Eu nu sunt grasa. dimpotriva ma obsedeaza kilogramele in plus, daca cumva se intampla sa ma mai ingras, acum de exemplu am cateva si sunt la dieta, dar nu exagerat de multe, mai exact 4 si deja se vede o schimbare, dar nu asta e problema mea, ci timiditatea si felul in care imi place sa stau mai retrasa, sa nu ies in evidenta happy

| wolder a răspuns (pentru Anda31):

Relaeaza-te si eu sunt asa intr-un grup nou, cand ma acomodez cu oamenii ma dezlantui

| Anda31 a răspuns (pentru wolder):

Da,am inteles, o sa tin cont de sfat, sper sa mearga big grin

| aditimus a răspuns:

Incearca sa o cuceresti si cu timpul timiditatea va disparea!

| Anda31 a răspuns (pentru aditimus):

Problema e ca eu sunt acea fata laughing

| Vlad943 a răspuns (pentru Anda31):

Am 19 ani si sunt in aceeasi situatie.Nu esti singura

| cristimihailov a răspuns:

Personal, eu m-as departa.

Motivul este ca o fata care se crede urata, chiar este urata. Are impresia ca toti se uita urat la ea, motiv pentru care ea este rigida.

| Anda31 a răspuns (pentru cristimihailov):

Apreciez sinceritatea, multumesc big grin!

| Seepty a răspuns:

Eu personal as incerca sa o invata sa se sarute si sa-i ofer mai multa incredere in sine.

| zaratu a răspuns:

Eu as vrea sa o cunosc daca e din Galati, daca nu macar sa vorbim pe mess

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Dc nu, daca o placi si reciproca atractia, timiditatea dispare la un momendat, si... ca nu stie sa sarute, si sa fie afectuasa, nu e o problema, daca baiatu stie o invata el happy nu asta era problema big grin

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru Coarna_Mihai_1990):

A da, si sa stii ca sunt multi baieti care le plac fetele, mai timide, mai simple cel putin ai un caz de fata happy

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns:

Nu doar ca as incerca sa ma apropii de ea, dar as face si tot posibilul ca ea sa fie fericita...

| Anda31 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri si o sa incerc sa tin cont de fiecare sfat primit! :*