| nolose a întrebat:

Buna TPU...am si eu o intrebare. ultima data cand am facut-o cu prietenul meu a fost in septembrie pe 13(neprotejat). la sfarsitul lunii septembrie mi-a venit mensa.la sf lunii octobrie trebuia sa imi vina. dar suntem in noiembrie si nici un semn sa vina. oare sunt insarcinata? ast rasp voastre

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă ai avut menstră în luna septembrie, nu ai cum să fii însărcinată.
În schimb, poate fi vorba de o răceală/dereglare hormonală.
Fă o vizită la medicul ginecolog.
Baftă!

| nolose explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Da,dar sunt doua saptamani de cand trebuia sa imi vina si nu a venit.nu stiu ce sa fac.mi-e frica sa imi fac testul de sarcina.de la ultima menstra nu am mai avut nici un contact sexual. oare e o raceala la burta? e vorba de sarcina? sunt asa de panicata

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru nolose):

Fă un test de sarcină ca să scapi de dubii, iar dacă rezultatul e negativ și menstruația întârzie să apară, mergi la medicul ginecolog pentru a afla despre ce e vorba.

| nolose explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Deci poate fi vorba si d o sarcina daca am avut mentra dupa contactul sexual? eu am ciclul ff neregulat.cateodata imi vine mai devreme, cateodata tarziu. dupa ce mi-a venit prima data menstra, am avut o pauza de 6 luni in care nu mi-a venit deloc.

| nolose explică (pentru ÉrotiqueConseils):

S-a rezolvat problema...mi-a venit menstrabig grin multumesc! acu sunt linistita

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru nolose):

Mă bucur că totul e ok.
Ai mare grijă de acum în colo!

| MikyMi a răspuns:

Tot ce e posibil din ceea ce spui tu!
Grabeste-te sa faci un test sau mai bine un control ginecologic.
Multa sanatate!