| monicutza_5552 a întrebat:

am si eu o mica intrebare!big grin as vrea sa depun un ceva, insa nu am diploma de bac sad! insa diplomele de competente digitale le am! dar nu o am pe cea mai importanta, cea de bac! cum fac ceva-ul? ce scriu?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie intai sa te hotarasti ce vrei sa depui. Ceva, orice, este prea vag. Poate vrei sa un CV profesional, sau o scrisoare de intentie, sau o simpla solicitare de angajare. Continutul celor trei este foarte diferit. In orice caz, precizezi daca ai promovat examenul de bacalaureat (chiar daca diploma nu este gata, liceul iti poate oferi o adeverinta) sau daca esti absolvent de liceu fara diploma de bacalaureat. Competentele digitale de nivel bacalaureat nu prea conteaza la angajare, de vreme ce sunt competente minime, pe care le are oricine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbești de spre C.V./curriculum vitae?
http://www.agenda.ro/......opean.html
Pa, pa.