| NipponGaDaisuki a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o mica/mare problema, depinde in functie de cati ati vrea sa ma ajutati.Am 16 ani si cand am intrat in clasa a cincea si mi-am cunoscut colegii am inceput sa plac un baiat.La inceput credeam ca nu e nimic important pentru ca eram prea mica pentru a sti ce-i aia o relatie adevarata.Pana acum,la liceu am mai avut relatii, insa de fiecare data cand incetam sa plac un tip, reapareau sentimentele pentru acest baiat.Sau poate chiar nu disparusera deloc. Cert este ca i-am spus ca-l plac, insa din cate am auzit de la prieteni a inceput sa-si bata joc...nu vreau sa mai insist pentru ca nu vreau sa par disperata,insa am ajuns deja sa il iubesc, chiar daca este intr-adevar un mare nesimtit.Ce as putea sa fac? Ma gandesc in continuu la el si nu cred ca ii pasa, macar catusi de putin.

Răspuns Câştigător
| Teleshpenker a răspuns:

Intrebarea adevarata este: Vrei sa-l uiti sau nu?
Daca da,trebuie sa privesti lucrurile din absolut alta perspectiva,adica,sa te gandesti ca esti superioara cu mult,ca nu te merita,ca niciodata nu te-a meritat,ca este o cauza pierduta.
Dar daca vrei sa continui,si nu poti renunta, joaca o carte mai dura, indiferenta este ca un magnet.Fa-te ca nu-ti pasa! Evita-l, respinge-l dar nu intr-un mod agresiv, uitate de sus la el, astfel il vei intriga si atrage si el va realiza ce ar putea sa piarda.

Sper ca te-am ajutat :3

| NipponGaDaisuki explică (pentru Teleshpenker):

Asa cum i-am raspuns si lui L7w7n7d7,ma intriga, si inca nu am aflat adevarul despre el, asta ma face sa vreau sa continui, nu pot sa-i dau pur si simplu drumul.Am incercat sa ma conving ca intr-adevar "mai are balta pesti" insa nu a mers, am revenit mereu la el.

| Teleshpenker a răspuns (pentru NipponGaDaisuki):

Ghmmmm....atunci...incearca indiferenta ^^
Iti urez succes amiga :*

16 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Si eu sunt putin cam nedumerit de fenomenul asta. Cu cat e baiatul mai nesimtit cu atat fata se indragosteste mai mult.

| valentingb a răspuns:

O iubire care nu se consuma, nu e cu adevarat uitata niciodata. Intotdeauna va arde mocnit in inima ta. Nu degeaba se spune ca prima dragoste nu se uita niciodata. Poate ca nu il vei uita, dar pentru un nesimtit nu se merita sa suferi. E bine ca ai mai avut relatii, prin urmare, poti iubi. Doar sa nu compari iubirea fata de un alt baiat cu iubirea fata de el. Nu poti iubi la fel, de doua ori, e imposibil sa iubesti pe altcineva asa cum il iubesti pe el, pentru ca nu e ceva real, de fapt tu visezi la o iubire perfecta cu el, o iubire care nu o sa se materializeze. Incearca sa iubesti atat cat poti, un baiat care sa merite sentimentele tale sincere si vei vedea ca, in timp, il vei iubi poate mai mult decat pe acesta. Ma bucur sa vad ca mai exista fete care cred in iubire.

| Exilee a răspuns:

Stai putin. Este important sa precizezi: L-AI VAZUT TU CA ESTE NESIMTIT, SAU ESTE NESIMTIT PENTRU CA ASA au afirmat prietenii dansului despre el?

| NipponGaDaisuki explică (pentru Exilee):

A fost nesimtit cand nu mi-a raspuns deloc la ce i-am scris, si apoi cand am auzit de la o prietena ca radea cu prietenul lui despre ce i-am zis... oricum el este nesimtit din fire. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este groaznic sa iubesti pe cineva care nu te iubeste.
N-ai ce sa-i faci lui, caci nu ai cum sa-l fortezi sa te placa sau sa aiba sentimente pentru tine, si in plus nu te merita, daca-si bate joc si nu-i pasa ca-l placi.
O sa treci peste asta, mai devreme sau mai tarziu, caci crede-ma, e mai bine decat sa fii impreuna cu unul care nu tine la tine.
O sa fie bine, stai calma happy

| L7w7n7d7 a răspuns:

De 5 ani placi un băiat care n-are 2 paie cu tine straight face?
Care-i motivul?

| NipponGaDaisuki explică (pentru L7w7n7d7):

Crede-ma nici eu nu stiu de ce plac un retardat,insa ma cam intriga,e misterios, si schimbator, cand e cu prietenii lui isi bate joc pana si de o musculita, cand vorbesti doar cu el este foarte dragut, asta ma face sa vreau sa aflu adevarul despre el...

| L7w7n7d7 a răspuns (pentru NipponGaDaisuki):

Nu căuta să aflii adevărul, că n-ai să-l aflii niciodată, crede-mă. Şi eu sunt la fel de misterios şi schimbător ca tipul ăla, şi ştiu ce spun. N-are nici-un sentiment pentru tine.

| NipponGaDaisuki explică (pentru L7w7n7d7):

Cat de mult urasc asta, e probabil sa ai dreptate

| Teleshpenker a răspuns (pentru L7w7n7d7):

Tu folosesti 2 pai in orice raspuns? rolling on the floor)
Apropo, ce inseamna "2 paie"? :s

| Cerby a răspuns:

Ai putea sa-l intrebi, nu moare daca ii pui o intrebare, nu? dar ar trebui sa-ti asumi un risc ca ar putea sa-si bata joc de tine. Apropo cand nu mai ai cuvinte muzica va vorbi.

| boogbv a răspuns:

Eu zic sa-ti indrepti atentia spre un alt baiat, gandeste-te totusi ca esti deja la liceu...Cat despre baiatul acela daca chiar este nesimtit spune-i vreo' 2 si termina cu el.

| Xeenax a răspuns:

Buna Andreea, din proria experienta eu te-as sfatuii so lasi balta. Vorba vine ''balta este plina cu peste'' nu cred ca tu vrei sau altcineva( feminin) sa ajunga sa fie batjocorita (ma refer la sex) de persoana care tu o iubesti dar el te tinea doar pana se intampla. Dupa ce si-a indeplinit misiunea..NEXT, nu sti inca ce este aia iubire inca la varsta asta dar ar fi bine sa mai astepti pentru o rellatie serioasa sau sa fi cu un baiat care nu insista cu ''pat pat pat'' si vei vedea daca va fi cel care te iubeste nu numai pentru aventuri. Sper ca ti-am fost de folos. Pupici

| Sonn_Dany_1995 a răspuns:

Mai sunt băieţi, nu e unicul din lume happy ...nu-i mai atrage atenţia, nu vb cu el, că poate peste ceva timp scurt el să-şi dea seama că te-a jignit... găseşte-ţi o ocupaţie, un mic hobby care îţi va despărţi găndurile pentru acel băiat..nu meriţi să fii batjocorită din cauza unui netot care se crede buricul pământuluiwinking