| CariocaAlba a întrebat:

Am si eu o mica problema. Avem niste prieteni de familie pe care eu i-am vazut maxim de 3 ori dar acum am fost 10 zile cu ei in concediu si tot ce pot spune este ca... mi-a cam cazut cu tronc baiatul cel >mic:"[cu4 ani mai mare decat minestraight face]. Bine este ca si el a dat semne ca ma place[se aseza mereu langa mine, cand ne plimbam o luam in fata si radeam, imparteam totul, ma lua in brate si ne aruncam in apa si multe altele] A dat de inteles ca ii place de o fata iar eu, in primele zile l-am ajutat sa aleaga un cadou pentru ea.Acum ne-am intors de ceva vreme de acasa si vorbim pe mess, avem cam aceeasi relatie[tin sa spun ca noi am dat de inteles ca ne iubim ca frate si sora in fata celorlalti dar este ceva mai mult de atat]Ce pot face sa imi conving familia sa ne vedem mai des cu ei si ce i-as putea spune pe mess sa inteleaga ca inca il iubesc, pentru ca el deja a facut asta si vreau sa i-o intorc. Sper ca ma puteti ajuta, pentru ca sunt pentru prima data intr-o situatie gen.Mercickiss[cele mai bune sfaturi si replici funda:-X, toate celelalte votbatting eyelashes]

Răspuns Câştigător
| ForbiddenDreams a răspuns:

Ce ai zice sa-i trimiti niste melodii de dragoste?
Intereseaza-te de gusturile lui, sau ceva la care el se pricepe foarte bine si tu nu stii sa faci, sa te ajute sau sa te invete ceva, asta ar implica sa petreceti timp impreuna nu? Uita-te in ochii lui fix din cand in cand, si incearca sa nu exagerezi prea mult cu ' sagetile de dragoste' ca o sa pari disperata dupa el si baietii cand vad ca au reusit asta nu prea ne mai baga in seama.Cand te intreaba ceva mai. intim sau chiar indirecte, incearca sa-i dai un raspuns cu mai multe intelesuri, asta il va face sa se gandeasca nonstop la tine. Fii desteapta, innebunestel usor. Good Luck ^^

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

(Baiatul cel mic cu 4 ani mai mare decat mine) fii atenta la ce scrii inainte de a posta.

| ForbiddenDreams a răspuns:

@Misogin, nu suntem la ora de romana tati (:

| ForbiddenDreams a răspuns:

E perfect. Ai idei minunate.
Da-le drumu'!

| CariocaAlba explică:

Nu este o ditanta fff mare adica pentru mine nimic nu este imposibil asa am crescut;-) dar nu stiu eu nu arat de varsta mea pacalesc de 16. iar tata nu ar avea absolut nimic impotriva, chiar cu toata inima dar mama este mai protectoare si mereu imi spune sa caut pecineva care sa stiu ca este educat etc...dar acum baiatul asta i-ar pune capac pentru ca ne cunoastem foarte bine.Acum nu mai stiu ce sa fac este mai complicat, nu ne putem intalnii asa una cu 2 eu una m-am gandit sa planificam ceva cu familia gen un joc wist in parc si o plimbare si bineinteles noi sa nu stam cu eilaughing.voi ce credeti?blushing

| BingoRaw a răspuns:

Cauta si tu unul mai prin vecinatate, nu merita la distanta.

| laAAal a răspuns:

Buna! am fost si eu pusa odata in situatia asta. daca nu sunteti la mare distanta va puteti intalni doar voi 2 daca spui ca va placeti reciproc... bafta!

| HaXo24 a răspuns:

Am patit-o si eu spune familiei ca tu iti alegi viata si vrei sa incerci si cu acest baiat cati place foarte mult de el si ca nu poti trai fara el sau ca ori traiesc cu el sau nu mai traiesc deloc eu asa am facut si a mers crede-ma

| Johnny_9435 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa-i spui in fata ca il iubesti nu pe mess sau la telefon cel mai frumso si cel mai bine e sa-i spui in fata intr-o zi mai speciala sa fie si mai speiala si in legatura cu familia ta ii spui adevarul daca te iubesc si til la tine il vor accepta daca sunt in potriva au ei ceva cu acea persoana sau altceva nu stiu sper ca te-am ajutatwinking

| adesoso a răspuns:

Pai.cand vorbiti pe mess. abordeaza un subiect gen [ iubiti, care a fost cea mai lunga relatie a lui, cate prietene a avut etc]. si vorbiti pe tema asta... si iti vei da seama daca inca te mia place si tu ii poti spune ca te-ai simtit minunat in concediu acela cu el. fate placuta in fata lui :*. dar nici sa nu sari si sa ii spui [ te plac] il vei speria laughing. lasa totul de la sine love struck. poti avea rabdaare in dragoste smug. ii poti spune ca e foarte dragut si ca e de treaba. sau multe alte lucruri dragute :*. invita'l in oras sau la tine sau oriunde. sa fiti doar voi doi :*.si daca te place va face el primul pas! Bafta :*:* Fundita puppy dog eyes? :*